Czterech kandydatów na stanowisko dyrektora "Rabcia" - podhale24.pl
Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
Nowy Targ
Snow
Wiatr: 2.556 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
-0°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-1°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
30 %
Nowy Targ
38 %
Zakopane
14 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
09.03.2023, 10:56 | czytano: 3397

Czterech kandydatów na stanowisko dyrektora "Rabcia"

Starostwo Powiatowe w Nowym Targu zakończyło przyjmowanie zgłoszeń kandydatów na dyrektora Teatru Lalek "Rabcio". O stanowisko, jak się dowiedzieliśmy, ubiegają się cztery osoby.

Fot. Piotr Kuczaj
Fot. Piotr Kuczaj
Pierwsze posiedzenie komisji konkursowej zaplanowano na 29 marca. To na nim komisji zdecyduje, którzy kandydaci przejdą do drugiego etapu. Będzie nim rozmowa z kandydatami.

Nowy dyrektor obejmie placówkę 1 września. Kadencja potrwa do 5 lat. Nowy dyrektor zastąpi wieloletniego szefa tej placówki Zbigniewa Wójciaka.

Dyrektor miał być wybrany już w zeszłym roku, ale konkurs zakończył się dużym zamieszaniem. Finał był taki, że Wojewoda Małopolski unieważnił uchwały Zarządu Powiatu Nowotarskiego o wyborze Piotra Męderaka na stanowisko dyrektora "Rabcia", dopatrując się w rozstrzygnięciach niezgodności z przepisami.

Przypomnijmy, iż pierwszy konkurs nie został rozstrzygnięty, bo żaden z dwójki kandydatów nie zdobył bezwzględnej większości głosów komisji konkursowej. O stanowisko ubiegali się były członek zarządu powiatu, dyrektor teatru Plejada w Nowym Targu Piotr Męderak oraz aktorka "Rabcia" Krystyna Kachel. W każdym kolejnym głosowaniu Piotr Męderak otrzymywał 4 głosy, a Krystyna Kachel - 2. Z uwagi na fakt, iż żaden z kandydatów nie otrzymał bezwzględnej większości głosów członków komisji (część członków nie oddała głosu na żadnego z kandydatów), przewodniczący po przeprowadzeniu trzech głosowań ogłosił, że konkurs pozostaje nierozstrzygnięty.

Starostwo Powiatowe w Nowym Targu ogłosiło więc nowy konkurs, ale pojawiły się zastrzeżenia. Radca prawny zwrócił uwagę na fakt, że nie został dotrzymany regulamin konkursu. Nie mógł on bowiem zostać nierozstrzygnięty, ponieważ kandydaci spełnili wszystkie warunki, dlatego po dwóch głosowaniach komisja konkursowa powinna przedstawić ich i wyniki głosowania zarządowi, a ten zdecydować, którego wybiera. I nie musi wybrać tego, który miał ich więcej. Nie jest też potrzebna bezwzględna większość głosów, żeby go rozstrzygnąć. Tymczasem stało się inaczej.

Dopiero gdy zauważono błąd urzędnicy zaczęli odkręcać sprawę. Zarząd unieważnił ponowne ogłoszenie konkursu i wybrał dyrektora spośród dwójki kandydatów, powierzając to stanowisko Piotrowi Męderakowi, który zdobył największą liczbę głosów. Ale i ten wybór został zaskarżony.

Ostatecznie dyrektora nie wybrano, a jego obowiązki tymczasowo powierzono Zbigniewowi Wójciakowi.

r/
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Biały13:10, 10 marca 2023
Krysti spinaj dupe
Biały13:09, 10 marca 2023
Krysti spinaj dupe
z12:52, 10 marca 2023
Lepiej kogoś nowego
konkursmistrz12:00, 9 marca 2023
Tylko Andrzej albo Bolek
Miodex11:44, 9 marca 2023
Tacy fachowcy w zarządzie i takie błędy formalne? :)))
Czyżby po raz pierwszy w konkursie? "Poeta pamięta".
Marek11:41, 9 marca 2023
Nie rozumiem tego. Macie na miejscu Bolka Bare który w NT robił robotę za 3 i u was też by mógł. Czemu jemu nie dorzucić teatru i zatrudnić dodatkowo kierownika obiektów który wesprze administracje obiektów?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas