Mundurowa szkoła ważnym zapleczem wolontariatu III Igrzysk Europejskich (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 13 lipca
Imieniny: Irwina, Margarety, Sary
Zakopane
Clouds
25°
Wiatr: 2.52 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
24°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
32°
Wiatr: 3.24 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
25°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
33°
Wiatr: 7.488 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
30°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 70 %
Jakość powietrza
26 %
Nowy Targ
58 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
24.03.2023, 18:17 | czytano: 2058

Mundurowa szkoła ważnym zapleczem wolontariatu III Igrzysk Europejskich (zdjęcia)

NOWY TARG. Dużymi krokami zbliżają się III Igrzyska Europejskie, których gospodarzem będzie Małopolska. Do obsługi zawodów sportowych w różnych dyscyplinach – podczas zawodów planowanych w Krakowie, Tarnowie, Krynicy-Zdroju, Zakopanem, Nowym Targu, Nowym Sączu, Oświęcimiu, Myślenicach i Krzeszowicach – potrzeba aż 8 tysięcy wolontariuszy. Już wiadomo, że wiadomo, że w pracę wolontariatu Igrzysk mocno włączą się kadeci z Prywatnego LO dla Młodzieży w Nowym Targu.

Szkoła gościła Artura Kasperka – koordynatora wolontariatu w Nowym Targu i Zakopanem, który zachęcająco opowiadał o przypisanych do ponad działów zadaniach wolontariatu i o benefitach z przyłączenia się do tego pożytecznego i ciekawego grona. Warunki to tylko ukończony 16-ty rok życia, dobra wola, chęć do pracy i władanie angielskim w stopniu komunikatywnym.

Rozgrywane na terenie naszego województwa Igrzyska będą dla szerokiego grona młodych ludzi niepowtarzalną szansą znalezienia się w sercu prestiżowej sportowej imprezy. I doskonałą okazją, by zdobyć pierwsze doświadczenia, także poszerzyć swoje kompetencje w wielu obszarach. Taka wolontariacka służba daje możliwość nawiązania nowych znajomości, poznania ludzi z całego świata, podzielenia się swoimi pasjami, wykazania umiejętnościami. A to wszystko w najpiękniejszej letniej porze – od 21 czerwca do 2 lipca.

Przyjadą wtedy do Polski sportowcy z 50 krajów, aby walczyć o medale w blisko 30 dyscyplinach. Dla wolontariuszy będzie to niesamowita przygoda połączona z międzynarodową i międzypokoleniową integracją, przy tym szansa obserwowania z bliska organizacyjnych kulisów wielkiego sportowego wydarzenia. W Nowym Targu i w Zakopanem potrzebnych jest po 200 wolontariuszy. Większe grupy zainteresowane pracą w innych miejscowościach, poza swoim miejscem zamieszkania, też mają taką możliwość.

Po spotkaniu z koordynatorem wolontariatu wielu kadetów wyrażało duże zainteresowanie dołączeniem do obsługi Igrzysk. Tym bardziej, że wielu ma za sobą szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Ciekawa będzie też praca w innych działach. Najambitniejsi mogą zmierzyć się z obowiązkami lidera.

Czas na zgłoszenia – za pośrednictwem Portalu Wolontariusza - chętni mają do końca marca. Szkoła zapewnia wszelką pomoc przy dopełnianiu formalności. Pani dyrektor sama chce dać przykład, włączając się w wolontariackie działania.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Kiel11:11, 25 marca 2023
A co was komentujących to obchodzi czy oni to robią za free czy za kasę? Ich sprawa. Wolność, demokracja tak ? Ich tyle obchodzi wasze głupie zdanie co zeszłoroczny śnieg.
0
zpodhalanskiej08:37, 25 marca 2023
Wolontariusz = naiwniak
0
zpodhalanskiej08:35, 25 marca 2023
Wolontariusz = naiwniak
0
Urlich von Pipke20:36, 24 marca 2023
Jeżeli masz obrzydliwe za dużo pieniędzy zostań wolontariuszem, a jeżeli jest inaczej warto poszukać odpłatnego zajęcia bo za uścisk prezesa, dyplom, medal pamiątkowy nie sposób zapłacić w sklepie. Ot tak pod rozwagę i do zastanowienia
0
Podatnik19:02, 24 marca 2023
Za pracę należy się zapłata od organizatora. Nie ma na to pieniędzy? Wciskacie dzieciakom idee wolontariatu jak gdyby mieli pomagać bezdomnym lub uchodźcom wojennym.
0
Osiol18:32, 24 marca 2023
.... A świstak zawija w te sreberka.... i czeka jak mu wypłata na konto wplynie
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas