Narciarstwo Wolności Wojciecha Szatkowskiego i koncert Justyny Lasiak (zdjęcia) - podhale24.pl
Piątek, 09 czerwca
Imieniny: Felicjana, Pelagii, Sławoja
Rabka Zdrój
Clouds
14°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
15°
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
17°
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
8 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
24.03.2023, 21:38 | czytano: 1062

Narciarstwo Wolności Wojciecha Szatkowskiego i koncert Justyny Lasiak (zdjęcia)

ZAKOPANE. Motto przewodnika brzmi “Wolny człowiek, to taki, który w górach idzie swoją drogą - cytował Stephane Brosse Wojciech Szatkowski, pracownik Muzeum Tatrzańskiego i autor przewodnika Narciarstwo Wolności. - Przesłanie tego przewodnika jest takie, żeby się ruszać, żeby te ok. 100 dni w zimie spędzić na nartach, żeby zrobić te 100 wyjść - dodał autor.

Narciarstwo Wolności, to projekt Wojciecha Szatkowskiego na 100-lecie niepodległości. Swoje wyjścia opisał w przewodniku, ale także udzielił praktycznych rad odnośnie wypraw i sprzętu, jaki należy zabrać.

Narciarstwo Wolności, to projekt z 2018 roku, kiedy na 100-lecie niepodległości wszedłem na 100 szczytów. Są tam Bieszczady i królowa Tarnica 1346 m. To jeden z fajniejszych zjazdów w polskich górach w dodatku w połączeniu z panoramą, bo w ładny dzień widać Tatry. Widać też góry Ukrainy i Słowacji. Jest Śnieżka 1602 m w Karkonoszach. Góra jest ciekawa z tym małym czeskim schroniskiem. Są Tatry i mój ulubiony zjazd z Kopy Kondrackiej 2005 m, ale są też dzikie góry jak Lackowa w Beskidzie Niskim - zdradza szczegóły przewodnika Wojciech Szatkowski.

Narciarstwo skitourowe daje przede wszystkim swobodę. To jeden z powodów, dla których ten rodzaj narciarstwa bardzo zyskał szybko wielu zwolenników. - Poza parkami narodowymi można chodzić gdzie się nam podoba, bo nie łamiemy przepisów, a w parkach chodzimy po szlakach, czyli tam, gdzie jest wolno. Jest bardzo dużo w Polsce gór, które można na nartach skitourowych zdobyć, czyli wejść na nie, a później zjechać. Jest różnorodność, bo mamy skaliste Tatry, ale też lesiste Bieszczady i bardzo gęste góry Beskidu Niskiego. Ta różnorodność jest najważniejsza w tym wszystkim - zaznacza Wojciech Szatkowski.

Spotkanie rozpoczął i zakończył występ Justyny Lasiak.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas