Wymieniony będzie odcinek sieci gazowej przy ul. Waksmundzkiej - podhale24.pl
Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Czarny Dunajec
Clouds
16°
Wiatr: 1.116 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
17°
Wiatr: 2.196 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
13°
Wiatr: 1.656 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
16°
Wiatr: 3.348 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.528 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
12°
Wiatr: 1.368 km/h Wilgotność: 72 %
Jakość powietrza
42 %
Nowy Targ
30 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
26.03.2023, 16:32 | czytano: 3623

Wymieniony będzie odcinek sieci gazowej przy ul. Waksmundzkiej

NOWY TARG. Polska Spółka Gazownictwa podjęła decyzję o wymianie odcinka sieci gazowej przy ul. Waksmundzkiej. Ma to związek z dwiema awariami, do jakich doszło w ub. miesiącu. Modernizacja to także okazja, by podłączyć się do sieci.

Lutowa awaria sieci gazowej przy ul. Waksmundzkiej w Nowym Targu/ zdj. Podhale24
Lutowa awaria sieci gazowej przy ul. Waksmundzkiej w Nowym Targu/ zdj. Podhale24
Prace obejmą odcinek od ul. Jana III Sobieskiego do skrzyżowania z ul. Legionów Józefa Piłsudskiego.

- Wystosowałem pismo do właścicieli nieruchomości informujące o możliwości wykonania niezbędnych przyłączy do sieci gazowej. Po zakończeniu robót, odtworzona zostanie nakładka asfaltowa na tej drodze powiatowej i potem przez kilka lat nie będzie możliwości wykonania przyłączenia - przestrzega Grzegorz Watycha.

Burmistrz przypomina o obowiązującej lokalnej uchwale antysmogowej, w myśl której centrum Nowego Targu objęte zostało zakazem instalowania nowych kotłów węglowych, a od początku roku obowiązują zaostrzone wymagania w zakresie emisji dla nowo instalowanych kotłów, kominków i ogrzewaczy na drewno, pelet, czy biomasę.

- Na tym odcinku ulicy Waksmundzkiej jest jeszcze bardzo dużo budynków opalanych węglem i są to piece starego typu. W tej części Miasta nie ma już możliwości montowania pieca na paliwo stałe. Modernizacja sieci to ostatnia okazja w najbliższych latach, by przyłączy się do sieci gazowej - przypomina Burmistrz Nowego Targu.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Aśka11:29, 29 marca 2023
A kto za to zapłaci? Przecież ta sieć była niedawno położona.Czy wykonawca poniósł jakieś konsekwencje? Proszę wytłumaczyć mieszkańcom Nowego Targu kto zawalił?
Aśka11:28, 29 marca 2023
A kto za to zapłaci? Przecież ta sieć była niedawno położona.Czy wykonawca poniósł jakieś konsekwencje? Proszę wytłumaczyć mieszkańcom Nowego Targu kto zawalił?
Monika bez stanika08:36, 28 marca 2023
Messa .... Ciesz się że nie masz gazu ... Gazy wybuchaja , śmierdzą itp.
Ewka23:31, 26 marca 2023
arab- to znaczy, że jak każdą instalację trzeba sprawdzać i jak jest taka potrzeba - wymieniać zamiast łatać przecieki.
arab23:05, 26 marca 2023
ewka ; to znaczy ze za pierwszym razem s.........i cała robote
Ewka18:07, 26 marca 2023
No i co w tym złego Pierdas, że zmienili zdanie i wolą jednak wymienić dla świętego spokoju i bezpieczeństwa cały odcinek sieci? Zamiast się czepiać - doceń, bo ja jako mieszkanka tej okolicy bardzo się cieszę, że chcą to załatwić porządnie.
Pierdas17:04, 26 marca 2023
Ale jak to tak wymieniają, jak po ostatnich awariach rzecznik napisał, cytuje za P24 "Na nasze pytania dotyczące awarii otrzymaliśmy odpowiedź Grzegorza Cendrowskiego, rzecznika prasowego Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o.

Oto jej pełna treść:

"W dniu 19 lutego o godzinie 18:22 otrzymano zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu gazu w budynku przy ul. Waksmundzkiej 52. Niezwłocznie po tej informacji zostało zadysponowane Pogotowie Gazowe, które podjęło czynności skutkujące lokalizacją wycieku gazu i wymianą przyłącza gazowego do tego budynku. Podczas interwencji przeprowadzono dodatkową kontrolę szczenności sieci gazowej w rejonie wystąpienia nieszczelności. W wyniku tego działania nie stwierdzono uchodzenia gazu.

W dniu 20 lutego o godz. 17:48 otrzymano zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu gazu w innej części ulicy Waksmundzkiej. Na miejsce zostało niezwłocznie skierowane Pogotowie Gazowe oraz podjęte zostały czynności mające na celu lokalizację źródła jego uchodzenia. W wyniku prac ustalono, że należy wymienić przyłącze gazowe do budynku nr 35. W trakcie ich prowadzenia konieczne było wyłączenie odcinka sieci w ul. Waksmundzkiej, w wyniku czego pozbawiono dostaw gazu 25 odbiorców. Podczas prowadzonych prac wykonano również próbę szczelności sieci gazowej, która dała wynik pozytywny. Pozwoliło to ok. godz. 12:30 na wznowienie dostaw gazu do klientów..

Mimo, że oba zdarzenia miały miejsce na jednej ulicy w zbliżonym czasie, to należy rozpatrywać je odrębnie. Warto podkreślić, że oba wydarzyły się samoistnie i nie są ze sobą powiązane. Jednocześnie należy zaznaczyć, że kontrola sieci gazowej w Nowym Targu jest prowadzona w sposób ciągły, zgodnie z przyjętym harmonogramem i procedurami obowiązującymi w tym zakresie. W ramach prowadzonych kontroli sieci wykonywane są: kontrola obchodowa piesza, kontrola dywanowa piesza oraz kontrola dywanowa samochodowa. Dodatkowo w zeszłym roku w ramach testowania przez PSG jednego z najnowocześniejszych na świecie systemów badań szczelności sieci gazowej Piccarro, przeprowadzono dodatkową kontrolę sieci przy użyciu tego systemu. Wyniki tych kontroli potwierdzają, że sieć jest sprawna technicznie i zapewnia bezpieczne dostawy gazu"
messa16:41, 26 marca 2023
Mieszkańcy ul. Klikuszówka czekają juz pięć lat na przyłączą gazowe.
Czyżby umowy, które zostały podpisane nie obowiązują. Trzeba wystąpić na drogę prawną ?
Kibic16:38, 26 marca 2023
Ten burmistrz jest śmieszny. Przypomina o zakazie palenia węglem w centrum, a ludzie i tak palą. Kolejny przykład bezradności Watychy. No niech jeszcze klęknie przed ich drzwiami i zacznie płakać. Ale kozak się trafił. Czas na zmianę
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas