Plakat promujący Zakopane latem wybrany (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Czarny Dunajec
Rain
15°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
15°
Wiatr: 9.072 km/h Wilgotność: 80 %
Rain
15°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 72 %
Rain
16°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
22°
Wiatr: 9.432 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
19°
Wiatr: 6.588 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
68 %
Nowy Targ
54 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
31.03.2023, 16:22 | czytano: 1880

Plakat promujący Zakopane latem wybrany (zdjęcia)

ZAKOPANE. 140 propozycji plakatów nadesłano z całej Polski w ramach konkursu na plakat promujący Zakopane. Jury wybrało pracę autorstwa Małgorzaty Bury, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Po prawej - zwycięski plakat/ zdj. Marcin Szkodziński
Po prawej - zwycięski plakat/ zdj. Marcin Szkodziński
Dwadzieścia najlepszych prac nadesłanych w ramach konkursu na plakat, który ma promować Zakopane podczas nadchodzącego lata i jesieni można oglądać w Galerii Stacji Kultura, w budynkach odrestaurowanego dworca kolejowego.

Wśród prac znajduje się plakat autorstwa Małgorzaty Bury, której pracę jury wybrało jako najlepszą. Autorka otrzyma nagrodę finansową w wysokości 3 tys. zł, a jej praca może pojawić się w wersji drukowanej oraz elektronicznej przy promocji Zakopanego oraz wydarzeń w mieście.

- Praca ujęła nas bardzo ciekawymi rozwiązaniami artystycznymi, a jednocześnie nawiązaniem do myśli przewodniej regulaminu, czyli pokazania różnorodności tego miasta. Nie tylko walorów krajoznawczych, ale tych kulturowych. Zarówno kultury współczesnej, jak i tej rodzimej - zaznacza Beata Majcher, dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury. - Plakat pełni nie tylko funkcję handlową i informacyjną, ale artystyczną i taką, która pozwala plakatowi z tej sztuki ulicy wejść w nowe media. Plakat będzie przez nas wykorzystywany w mediach społecznościowych, także w wersji filmowej i mam nadzieję, też że animacji - dodaje.

Jury poza nagrodą główną postanowiło przyznać także dodatkowe wyróżnienia. Otrzymały je prace Franciszka Rząsy, studenta Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Karoliny Szafran, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Yelyzavety Ravets, absolwentki Wydziału Architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Wyróżnienia odpowiedni przyznały wiceburmistrz Zakopanego Agnieszka Nowak-Gąsienica, dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego Lidia Rosińska-Podleśny oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. St. Żeromskiego w Zakopanem Bożena Gąsienica.

Konkurs na plakat promujący Zakopane odbywał się w dwóch etapach. W pierwszej części jury wybrało 20 najlepszych prac, które są prezentowane na wystawie w Galerii Stacji Kultura. Kolejny etap zakładał wybranie najlepszej pracy.

- Plakat powinien być czytelny. Musi się odnaleźć w tym zgiełku publicznym. Przede wszystkim musi się wyróżniać. Te plakaty, które zostały wybrane są właśnie takie - mówi o prezentowanych pracach Lidia Rosińska-Podleśny, dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem. Wystawę można oglądać do 22 kwietnia. Od początku maja w Galerii Stacji Kultura prezentowane będą prace o tematyce turystów i kuracjuszy.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
mieszkaniec11:16, 1 kwietnia 2023
Brakuje mi na plakacie wywróconej choinki na Krupówkach i budy z chińszczyzną. Reszta w porządku bo tak naprawdę co by tam nie było to i tak Zakopca promować nie trzeba. Urzędnicy zorganizowali ten konkurs by samemu się wypromować i przepalić kasę z budżetu. Takie gospodarskie podejście do moich pieniędzy.
Babroś06:35, 1 kwietnia 2023
Najlepszy jest ten pucok, przynajmniej wiadomo, że w Zakopanem nie ma prawdziwych oscypków.
202317:23, 31 marca 2023
to nie ten giewont , mało się o + dobijaliście +++++++++++
p16:46, 31 marca 2023
a tej pani to się chce ku.. robić że tak nogi zaciska ?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas