Kolejne inwestycje w COS-ie - podhale24.pl
Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Jabłonka
Clouds
25°
Wiatr: 10.548 km/h Wilgotność: 39 %
Clouds
25°
Wiatr: 12.312 km/h Wilgotność: 40 %
Clouds
28°
Wiatr: 6.732 km/h Wilgotność: 43 %
Clouds
28°
Wiatr: 9.684 km/h Wilgotność: 39 %
Clouds
29°
Wiatr: 8.028 km/h Wilgotność: 56 %
Clouds
26°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 40 %
Jakość powietrza
26 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
72 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 36 | 72 %
01.04.2023, 13:47 | czytano: 2079

Kolejne inwestycje w COS-ie

Nowa trybuna, która ma pomieścić ponad dwa tysiące kibiców skoków narciarskich przy Średniej Krokwi w Zakopanem, to nie ostatnia inwestycja, jaką zaplanował Centralny Ośrodek Sportowy w Zakopanem.

Sebastian Danikiewicz, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. For. COS Zakopane
Sebastian Danikiewicz, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. For. COS Zakopane
W ramach przygotować do III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023, obiekty sportowe w COS-OPO Zakopane zyskają klimatyzację, a w hali wielofunkcyjnej umieszczonych zostanie 6 ringów na potrzeby treningowe reprezentacji bokserskich.

– W ramach przetargu został już wyłoniony dostawca ringów, które będą certyfikowane i spełniające wymogi międzynarodowej federacji bokserskiej. Co do klimatyzacji, to jej wykonawca z początkiem kwietnia wchodzi z montażem na teren naszego ośrodka – uściśla Sebastian Danikiewicz, który podkreśla skalę unowocześnienia przez ostatnie lata infrastruktury COS-OPO Zakopane. – Od 2016 roku wykonaliśmy szereg inwestycji i zakupów za blisko 300 milionów złotych. W pierwszej kolejności trzeba wymienić budowę od podstaw kompleksu średnich skoczni. Wcześniej sfinalizowaliśmy powstanie nowego internatu czy modernizację pływalni, ciągów komunikacyjnych i Wielkiej Krokwi. Obecnie nasze największe zadanie to budowa zadaszonego toru łyżwiarskiego. Z Ministerstwem Sportu i Turystyki mamy też podpisaną umowę na dofinansowanie budowy kolejnego skrzydła internatu sportowego na 80 miejsc czy budowę nowej kolei na Wielkiej Krokwi, bo aktualna ma już za sobą lata świetności. W przypadku dwóch ostatnich inwestycji jesteśmy na etapie procedury administracyjnej. Myślę, że lada moment mogą pójść ruszyć dalsze prace – dodaje.

Jak przyznaje dyrektor COS-OPO Zakopane, w planach jest rozbudowa infrastruktury tatrzańskiego centrum o następne obiekty. – Pracujemy nad projektami pływalni i wielofunkcyjnej, pełnowymiarowej hali sportowej. Chcielibyśmy, aby oba tematy pojawiły się w wieloletnim planie ministerstwa. W przypadku hali mamy wykonany plan funkcjonalno-użytkowy, czyli podstawę do próby pozyskania środków na ten cel. Jeśli chodzi o pływalnię, to jesteśmy na etapie zweryfikowania możliwości pod kątem gruntu, czy tak duży obiekt z maszynownią i innymi niezbędnymi urządzeniami zmieści się na naszym terenie. Jeszcze nie występowaliśmy z dokumentami o jej budowę. W COS-OPO Zakopane dużo się dzieje, a budowa toru lodowego pochłania mnóstwo czasu. Proces inwestycyjny musimy układać chronologicznie, aby jedno zadanie nie tworzyło problemów na kolejnym – przedstawia dyrektor Danikiewicz.

Igrzyska Europejskie 2023 odbędą się w Małopolsce w dniach 21 czerwca – 2 lipca. Jedną z aren igrzysk będą skocznie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, gdzie rywalizacja potrwa przez pięć dni – od 27 czerwca do 1 lipca.

Źródło: COS, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Jakiś Bokser18:30, 4 kwietnia 2023
Jestem za igrzyskami
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas