Igrzyska Europejskie: na Podhalu powstaną Strefy Kibica - podhale24.pl
Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Wita, Wioli
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 3.672 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 3.96 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
10°
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 78 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
25.04.2023, 19:52 | czytano: 3432

Igrzyska Europejskie: na Podhalu powstaną Strefy Kibica

Podczas sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego radni zdecydowali o przekazaniu pieniędzy gminom z terenu Małopolski, na organizację Stref Kibica, podczas III Igrzysk Europejskich, które odbywać się będą w naszym regionie.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
W dniach 21 czerwca – 2 lipca 2023 r. w Polsce najlepsi sportowcy starego kontynentu będą rywalizować w blisko 30 dyscyplinach. Z tej okazji specjalne Strefy Kibica III Igrzysk Europejskich zostaną zorganizowane w 12 gminach Małopolski. Będą to: Miasto i Gmina Czarny Dunajec, Miasto Gorlice, Gmina Iwkowa, Gmina Kamienica, Gmina Klucze, Gmina Lipnica Wielka, Gmina Miechów, Gmina Podegrodzie, Gmina Raba Wyżna, Miasto i Gmina Szczawnica, Gmina Tarnów i Gmina Trzebinia. W każdej strefie znajdzie się telebim, strefa gastronomiczna, strefa wypoczynku oraz dodatkowe atrakcje.

- Wiele miast i gmin ubiegało się o to, by rozgrywki dyscyplin w ramach Igrzysk Europejskich odbywały się na ich terenie, jednak nie wszystko wszędzie można było zrealizować, dlatego zdecydowaliśmy, że zaproponujemy gminom utworzenie takich stref, gdzie wspólnie, w sportowym duchu będzie można kibicować, przyjemnie spędzić czas, śledząc kolejne rozgrywki dyscyplin sportowych - wyjaśnił marszałek Witold Kozłowski.

- Środki otrzyma 12 gmin, w których nie są organizowane rozgrywki sportowe. Wysokość wsparcia dla danej gminy zależy od tego, jaka będzie skala danej strefy kibica i jaki będzie jej zakres: strefa wypoczynku, strefa gastronomiczna, czy dodatkowe atrakcje - dodał gospodarz regionu. Na realizację przedsięwzięcia przeznaczono łącznie 1 mln 187 tys. zł.

Źródło: UMWM, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
myśleć13:04, 26 kwietnia 2023
A czemu Raba Wyżna i Spytkowice nie starały się o organizację wyścigów kolarstwa górskiego? Są w tych gminach trasy rowerowe i kluby kolarskie. Ktoś zaspał mając taką międzynarodową promocję zapewnioną? Same zawody są w randze mistrzostw Europy oraz są jednocześnie eliminacjami do igrzysk olimpijskich.
0
Gulasz Juliusz Zeżarł11:06, 26 kwietnia 2023
Spodziewamy się setek tysięcy kibiców z Europy i Świata, ale jesteśmy przygotowani.
Bilety na wszystkie zawody wyprzedane od dawna. Bilety na finały stały się przedmiotem spekulacji a ich czarnorynkowe ceny przekraczają kilka tysięcy euro.
Sukces sportowy i finansowy tego przedsięwzięcia jest murowany. Najlepszy dowód, że Bialoruś, organizator poprzednich tylko z 1% zysków kupiła nową limuzynę Rolls-Royce Silver Spirit Łukaszence
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas