Konferencja naukowa i spotkanie dla osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin - podhale24.pl
Niedziela, 03 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Jabłonka
Clouds
-8°
Wiatr: 4.14 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
-8°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-8°
Wiatr: 5.004 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
-7°
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-8°
Wiatr: 6.3 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-9°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
54 %
Nowy Targ
28 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
28.04.2023, 16:15 | czytano: 2050

Konferencja naukowa i spotkanie dla osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin

NOWY TARG. W połowie maja zorganizowana zostanie w Mieście konferencja zatytułowana "Współczesne technologie w podnoszeniu jakości życia osób z niepełnosprawnościami - medycyna, fizjoterapia, AAC, inżynieria". - To wydarzenie skierowane do fizjoterapeutów, lekarzy, osób z niepełnosprawnościami, czy rodziców, opiekunów osób z niepełnosprawnościami - mówi w imieniu organizatorów Agnieszka Zych - Żmuda.

Celem konferencji, która odbędzie się 13 maja w Hotelu Ibis jest wymiana profesjonalnych doświadczeń z różnorodnych dziedzin (medycyna, fizjoterapia, komunikacja, inżynieria) składających się na holistyczny obraz leczenia dzieci i młodzieży z rozwojowymi zaburzeniami neuro-motorycznymi, przegląd wiedzy w specjalistycznym gronie lekarzy, terapeutów, inżynierów oraz przedstawicieli innych, stowarzyszonych dziedzin, a także wypracowanie systemowych rozwiązań, które są w stanie zapewnić dzieciom z zaburzeniami neuro-motorycznymi doświadczanie dostępnej pełni życia.

- To cenne wydarzenie dla lekarzy, fizjoterapeutów, terapeutów, rodziców/ opiekunów osób niepełnosprawnych gdzie podniosą swoją świadomość, że kompleksowe zaopatrzenie i wspieranie rozwoju we wszystkich aspektach - w tym zagwarantowanie możliwości komunikowania się jest bardzo ważne. Nasza konferencja to doskonale miejsce, aby wymienić doświadczenia, nawiązać kontakty personalne, zadbać o dobro tych, z którymi na co dzień pracujemy - dodaje Agnieszka Zych-Żmuda z Centrum Rozwoju i Terapii Dziecięcej Matyldowe Love w Nowym Targu, organizatora konferencji.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 9. 00. Wcześniej będzie czas na rejestrację.

W programie wykłady m. in. dr Anny Gogola, mgr Katarzyny Łuszczak, dr. Tomasza Potaczka, dr Barbary Jasiewicz, dr. Rafała Gnata - czyli specjalistów w dziedzinie medycyny, fizjoterapii, komunikacji alternatywnej AAC. O własnych doświadczeniach w szerokim planowaniu procesu leczenia dzieci z dysfunkcjami centralnego układu nerwowego opowiedzą lekarze. Nie zabraknie też rodziców, którzy opowiedzą o tym jak radzą sobie z wychowywaniem niepełnosprawnych dzieci.

Podczas konferencji odbędzie się też pokaz sprzętu rehabilitacyjnego.

Szczegółowy program konferencji dostępny jest na stronie organizatora.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Rodzic08:48, 29 kwietnia 2023
Szkoda że bilet kosztuje aż 350zł. Z chęcią bym poszedł ale wolę przeznaczyć te pieniądze na rehabilitację dziecka.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas