Zielony teren przy al. Kopernika kolejny raz pod okiem planistów i urzędników - podhale24.pl
Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 11.988 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
Wiatr: 14.04 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
Wiatr: 15.372 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 69 %
Jakość powietrza
32 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
07.05.2023, 13:43 | czytano: 4132

Zielony teren przy al. Kopernika kolejny raz pod okiem planistów i urzędników

NOWY TARG. Po raz trzeci do publicznego wglądu wyłożony został projekt zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmujący m. in. skwer przy al. Kopernika. Przy poprzednim wyłożenia doszło do burzliwej dyskusji. Wpłynęło kilkaset uwag, które dotyczyły utrzymania istniejącego, miejskiego skweru, gdzie wstępnie planowana była budowa nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej.

arch. Podhale24
arch. Podhale24
- Postanowiłem uwzględnić te uwagi w taki sposób, że zdecydowana większość skweru od strony pawilonu handlowego wraz z zielenią pozostaje w dotychczasowym użytkowaniu, ponieważ nowa siedziba biblioteki będzie w kamienicy przy Rynku - zapowiada Grzegorz Watycha. Notabene zakup kamienicy sfinalizowano kilka dni temu.

Miasto chce jednak ten teren móc w przyszłości wykorzystać.

- Co do tej części skweru, która była częścią usługową, to tak jak zasugerowano podczas posiedzenia komisji gospodarki komunalnej - chcemy pozyskać w ramach zamiany dodatkową działkę, która pozwoli bez ingerencji w drzewa - w przyszłości zlokalizować tam zabudowę kubaturową - dodaje burmistrz.

Plan do wglądu publicznego wyłożony będzie do 26 maja.

Dyskusja z udziałem autora planu odbędzie się we wtorek 23 maja o godz. 12.00 w sali obrad Urzędu Miasta, a same uwagi do projektu zgłaszać można do 9 czerwca br.

s/
Ankieta
Ankieta zakończona

Czy budowa nowej miejskiej biblioteki przy ul. Kopernika to dobry pomysł?

 • 11%
  Tak, to dobrze skomunikowane miejsce w centrum tej części miasta
 • 7%
  Tak, działka na której ma powstać i tak jest niezagospodarowana
 • 8%
  Nie, brakuje tam miejsc parkingowych, są lepsze miejsca w Nowym Targu
 • 73%
  Nie, w tym miejscu powinien pozostać teren zielony z drzewami i kwiatami
 • 2%
  Nie mam zdania
Oddanych głosów: 1478
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Wio Kary21:39, 11 maja 2023
Kiedy doczekamy się firmy,która profesjonalnie bedzie zajmowała się dbaniem o tereny zielone w mieście.Nie tylko koszenie trawy ale sadzenie i dbanie o posadzone drzewa.
Na ul.Sikorskiego kilka lat temu wzdłuz drogi posadzono drzewka,których raczej nie podlewano ,miejsc po uschnietych nie uzupełniono.
Wszystkiego nie da się oddać w ręce społecznych organizacji.
lamka drzewna15:07, 9 maja 2023
Grzesio z Aśką i Waldkiem wytną rękoma Wojtusia 10 drzew i nasadzą jedno na pokaz koło Żarneckiego w rynku. Wszystko moje króliczki zostanie w naszym zakurzonym koszyczku. Nie unoście się. Przeczekajmy tych dyletantów i tyle
General Motors11:17, 9 maja 2023
to miejsce powinno być zrównane z ziemią a w to miejsce powinno powstać nowe centrum handlowe. I wcale nie żartuję> w obecnym stanie miejsce jest straszne! Po co to w ogóle jest? Komu służy??Idziemy do przodu i nie czas rozczulać się nas obsikanym trawnikiem- skwer zielony...weźcie się ocknijcie..
Zielona07:21, 9 maja 2023
Pan burmistrz chciał zniszczyć ostatnią enklawę zieleni w tym rejonie. Przypomnijmy że nawet przed NTVK powycinał drzewa i zrobił parking dla klientów tuby propagandowej. Ten burmistrz wyraża zgodę na wycinkę ok. 200 drzew rocznie. W pierwszym kwartale tego roku wycięto już 178 drzew na Ludźmierskiej a gdzie jeszcze do końca roku?
Mieszkaniec22:19, 8 maja 2023
Panie Watycha betonozę to zrób pan wokół swojego domu i zabuduj pan wieżowcami. Przypominam "gospodarzu" w Nowym Targu mamy najgorsze powietrze w całej Polsce i potrzeba nam zieleni, bo nie długo się tu podusimy. Tam jest mały skwerek i co tam jeszcze chcesz pan wcisnąć.
Niech to...15:37, 8 maja 2023
Teren zielony, terenem zielonym - wiadoma sprawa, że każde takie miejsce. Dziwi mnie jednak to, że nikt nie krytykuje tego paskudztwa, które zalega za równie paskudnym płotem obitym jakimiś żółtym badziewiem, które łapie się zawsze na zdjęciach tego terenu. Co za przyjemność z tej zieleni, jak obok prywatni robią syf.
Góralka11:56, 8 maja 2023
Czyli wniosek jeden , burmistrz nadal chce wyciąć drzewa tylko w późniejszym czasie. Pytanie jedno jakim cudem chce pozyskać działke prywatną Pana Knapa siłą ?
as09:33, 8 maja 2023
Burmistrzu takie decyzje zostaw już następcy
mieszkaniec08:09, 8 maja 2023
Betonu, więcej betonu poproszę.
Osiol07:49, 8 maja 2023
Że też Ci planiści niczego zaprojektować nie potrafią cała piwnica projektów zamówiona z zewnatrz(i leży nierealizowana) a tu przy tym skwerze taka aktywność zawodowa
zielonym do góry07:48, 8 maja 2023
O, widzę że nasza władza nawet młotkiem i kilofem będzie bronić swoich "wspaniałych" pomysłów, bo którz jak nie oni, wiedzą lepiej co my chcemy i w jakim świecie chcielibyśmy żyć. W a d z a! Właśnie tak, bo poczynania Watychy raczej przypominają władzę ciemniaków, którzy na złość nie będą słuchać mieszkańców i będą robić co im się tylko podoba. Przecież w Radzie mamy większość akolitów ciemnej mocy, więc kto tu nam podskoczy? No, kto? Wypuścimy kilku cwaniaków na sesji, którzy udowodnią nam prawnie, że od wczoraj Ziemia jest płaska i jeszcze to przegłosują!
Przypominam zatem, że mieszkańcy taką władzę mogą odwołać w referendum. Jak nie skutkują nasze argumenty i nasze głosy, to może poskutkuje kartka taka forma głosowania odwoławczego.
S.O.S.23:41, 7 maja 2023
Któryś dygnitarz chciałby zamieszkać w "domku kubaturowym" przy alei Kopernika. Mieszkam 75 lat w domku własnoręcznie wybudowanym przez mojego ojca na ziemi moich przodków. Przetrwałam czas wywłaszczeń. Nastała upragniona wolność, którą z czasem przeinaczono na czasy wszelakich znajomości i kumoterstwa. Czy tak bardzo Was bolą oczy, gdy patrzycie na prawie ostatni skrawek zieleni w tym Królewskim Mieście. Nie są to Błonia Krakowskie, tylko skrawek zieleni, gdzie mogłyby rosnąć krzewy kwitnące i kwiaty. Dawniej tu właśnie były łany zbóż. Apeluję do planistów i urbanistów, aby spojrzeli na ten skwer okiem ludzi spragnionych zieleni. Może czas skończyć z budową nowych domów. Czy ktoś zastanowił się, że jest niski stan wody pitnej w N.T., że Dunajec maleje z każdym rokiem a czy oczyszczalnia ścieków będzie wydolna? Aby zatrzymać ten regres należy sadzić drzewa a nie budować domy, w których za chwilę nie da się mieszkać bez wody....
Bacha20:54, 7 maja 2023
@pamiętliwy
No ale Watycha miał wyprowadzić nową jakość. W wycinaniu drzew i kolesiostwie wyprzedził poprzednika o jakieś dziesięć długości. Mówią że u Watychy wszystko jest na odwrót
T20:19, 7 maja 2023
Pani Joanna będzie nieukontentowana
pan Cogito20:05, 7 maja 2023
Pomyśleć, że ludzie obdarzyli takie burmistrza mandatem zaufania. I to dwukrotnie. A tu klęska na całej linii. Spójrzcie bez emocji jak Wami manipuluje i jak bardzo brajuje mu zdolności komunikowania się z Wami. Na sesji agresja, niekończące się monologi wodza, kłamstwa i mataczenie, mijanie się z prawdą. Wszystko co mówi ten człowiek jest kompletnie niewiarygodne, pochowane za stertą dokumentów wytworzonych nawet w błahych sprawach przez urzędników. A urzędnik napisze przecież wszystko co szef każe. Każdą bzdurę da się też przecież obronić w gąszczu paragrafów. Taką metodę sobie wybrał i tak działa mając nas wszystkich w głębokim poważaniu, i co rusz wyciągając kolejnego króliczka.
pamiętliwy19:02, 7 maja 2023
do Obiektywny ; ŚP Burmistrz F. też nam zabetonował Rynek ...było tam o wiele wiecej zieleni...a teraz nie da się tam usiąść w upalny dzień , żeby zjeść lody !
nowotarżan18:25, 7 maja 2023
@Bruce Lee z 16:45
CK- to są dezerterzy - taki film. A Miasto nie jest CK, ani "Królewskim wolnym" -- to zaborca tak nazywał. Miasto jest polskie bez przymiotników, a jeśli już to honorowy tytuł "stolicy Podhala" mu się należy. Czytając takie wstawki zastanawiam się czy jesteś niedawnym mieszkańcem, czy człowiekiem nierozsądnym
jj18:24, 7 maja 2023
Źle to wygląda. Czyżby Burmistrz coś, komuś obiecał i mimo, że biblioteka nie wyszła, to i tak jakieś stanowiska muszą powstać??? Grzegorz traci mój głos. Jestem bardzo zawiedziony.
STAŚ17:40, 7 maja 2023
Straszne to, jest!!!
Bruce Lee16:43, 7 maja 2023
Watycha to wrog nr jeden zielonych terenów i drzew w ck miescie Nowy Targ.
Bruce Lee16:43, 7 maja 2023
Watycha to wrog nr jeden zielonych terenów i drzew w ck miescie Nowy Targ.
Józek16:21, 7 maja 2023
Może plany na bibliotekę są dalej aktualne. Burmistrz jak.widac wiele mówi i nie koniecznie się trzyma tego co mówi. Np Mial byc 1 vice A jest 2.
Osiol16:03, 7 maja 2023
To 800 uwag to osiemset głosów mniej, to mieszkańcy którzy czują ze to ich miasto
krasnal15:23, 7 maja 2023
Wataha !!!!!! odp....ol sie od tego terenu!!!!!
lb15:15, 7 maja 2023
zabudowa kubaturowa. polecam zmienić plan zagospodarowania i w parku miejskim zaakceptować zabudowę kubaturową. katastrofa jedna wielka.
Egon14:45, 7 maja 2023
Gdyby nie opór społeczny i inicjatywa Nowy Zielony Targ i Nowy Targ dla Mieszkańców to Watycha by zabetonował kolejny zieleniec. Według planu miało zniknąć nawet do 50 drzew. Po co wyrzucał bibliotekę z MOKu nie wiadomo. Widocznie bardziej była potrzebna kawiarnia z piwskiem niż biblioteka.
nieborak14:41, 7 maja 2023
Watycha nie odpuszcza. Zabetonuje wszystkie zielone zakątki miasta. Wytnie wszystkie drzewa! A co! Tutaj pierdyknie pawilonik, tam jakiś sraczyk, no i obwodnicę cud na nasypie 10 metrowym. Ta dopiero blokersów odetnie od wszystkiego co zielene i naturalne. Po co im jakaś przyroda? Jakiś relaks. Teraz odgrzejemy stary temat biblioteki na skwerze i niech se łeb pourywają.
obiektywny14:28, 7 maja 2023
/.../ Ten facet za wszelką cenę chce niszczyć tereny zielone. I pomyśleć ze kiedyś narzekałem na śp. Fryźlwicza. Przepraszam za to
Wyborca z dawnego 2114:12, 7 maja 2023
Jak widać opór mieszkańców i złożenie 800 uwag do planu pozwiliło przebudzić burmistrza z letargu. Brawo mieszkańcy. A burmistrzowi podziękujemy przy najbliższych wyborach.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas