Internetowy oszust aresztowany w Zakopanem - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 marca
Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
232 %
Nowy Targ
90 %
Zakopane
210 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 116 | 232 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 45 | 90 %
Rabka-Zdrój
Dostateczna
PM 10: 105 | 210 %
14.05.2023, 09:55 | czytano: 2572

Internetowy oszust aresztowany w Zakopanem

Dotychczas 8 zarzutów popełnienia oszustw internetowych usłyszał 25-letni mężczyzna, którego zatrzymali zakopiańscy policjanci. Mężczyzna wynajdywał na portalach aukcyjnych wartościowe telefony komórkowe, a następnie dokonywał ich zakupu na podstawie fałszywego przelewu bankowego. W podobny sposób wyłudzał pieniądze za pobyt w pensjonatach. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

Oszust w areszcie. Fot. KPP Zakopane
Oszust w areszcie. Fot. KPP Zakopane
Funkcjonariusze Referatu dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem prowadzili dochodzenie w sprawie szeregu oszustw popełnianych na terenie powiatu tatrzańskiego. Jak wynikało z ustaleń policjantów, zatrzymany 11 maja 2023 roku w Zakopanem mężczyzna wynajdywał na portalach aukcyjnych wartościowe telefony komórkowe, a następnie inicjował spotkanie z ogłoszeniodawcą w celu zakupu urządzenia. Na spotkaniach podejrzany okazywał przelew bankowy, który miał być wykonany na konto pokrzywdzonego jako zapłata za urządzenie, jednakże przelewy nigdy do pokrzywdzonych nie docierały, ponieważ podejrzany nie posiadał środków na koncie. Uzyskane w ten sposób urządzenia mężczyzna kolejno sprzedawał. W podobny sposób mężczyzna dokonywał oszustw przy wynajmie noclegów na terenie Zakopanego.

Podjęte przez kryminalnych czynności doprowadziły do zatrzymania w miniony czwartek 25-letniego mieszkańca województwa małopolskiego. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał 8 zarzutów popełnienia oszustw w warunkach recydywy. 12 maja Sąd Rejonowy w Zakopanem na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Zgromadzony przez kryminalnych materiał wskazuje, że pokrzywdzonych przez młodego mężczyznę może być więcej i nie tylko na terenie powiatu tatrzańskiego, dlatego też dalsze czynności ukierunkowane są na ich ustalenie.

Zgodnie z kodeksem karnym za popełnienie oszustwa grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Za popełnienie czynu w warunkach recydywy Sąd może orzec karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Źródło: KPP Zakopane, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Wyrocznia13:18, 14 maja 2023
Brawo policjanci, jeszcze trochę więcej odwagi w stosunku do rządzących polityków oszustów i będziecie wielcy.
fbb111:32, 14 maja 2023
Brawa dla Policjantów !

Oby więcej takich sukcesów !
Wojtek10:09, 14 maja 2023
Policja i Straż Miejska bezwzględnie potrzebna.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas