Tydzień z biblioteką pedagogiczną (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 01 czerwca
Imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany
Nowy Targ
Clouds
19°
Wiatr: 4.608 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 57 %
Clouds
20°
Wiatr: 3.672 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
20°
Wiatr: 2.088 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
25°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
23°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 78 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
34 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
24.05.2023, 20:17 | czytano: 379

Tydzień z biblioteką pedagogiczną (zdjęcia)

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu Filia w Zakopanem gościła dzieci z klas 0-3 szkół podstawowych powiatu tatrzańskiego. Spotkania odbywały się z okazji 20 edycji, organizowanego od 2004 roku Tygodnia Bibliotek. W spotkaniach wzięło udział ponad 200 dzieci z 7 szkół.

Zaproszonym dzieciom został odczytany list od Królowej Bajki, która prosi o pomoc w odzyskaniu kolorów swoich poddanych, ponieważ bajki blakną za każdym razem, gdy dzieci zamiast po książeczkę, sięgają po smartfon lub komputer.

Uczestnicy, aby pomóc bajkom, musieli wykonać szereg zadań, które udowadniały znajomość ich treści oraz bohaterów. Odpowiadali na pytania w quizie stworzonym na Learning App pt. „Bajki i baśnie zaklęte w pytaniach”. Tematy były trudne, ale dzieci z pomocą wychowawczyni świetnie sobie poradziły z zagadkami. Zadanie, które uczestnicy bardzo sprawnie wykonali, było kodowanie. Do odkodowania były trzy rekwizyty, które należało skojarzyć z właściwą bajką. Dużą kreatywność uruchomiła baśniowa turlanka, w której dzieci wyrzucając odpowiednią liczbę kostek, decydowały o miejscu akcji, bohaterach baśni, a także o rekwizytach, które pomogły w odczarowaniu zaklęcia. Dzieci bardzo płynnie tworzyły swoje opowieści, a nawet nadawały im tytuły: „Żabka pod mostem”, „Kamienna syrena”, „Siema, księżniczko”, „Zaczarowany las i piękna żaba”, „Zaklęte dzieci”. Ciekawym zadaniem był escape room, w którym, dzieci podzielone na 4 grupy musiały współpracować i odnaleźć litery do wspólnego hasła. Do zaszyfrowania liter zostały użyte maty do kodowania, krzyżówki, wyszukiwanki typu „I spy”, a także magiczna latarka UV.

Na zakończenie dzieci wysłuchały historii o znanej pisarce, twórczyni postaci Pippi Pończoszanki („Astrid Lindgren”, seria Mali Wielcy, aut. Linzie Hunter, Maria Isabel Sanchez Vegara), a za wspaniałe wykonanie zadań (bajki na pewno mienią się teraz wszystkimi kolorami!!) otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie dziękujemy dzieciom oraz opiekunom klas za udział w obchodach Tygodnia Bibliotek.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu Filia w Zakopanem, rt/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas