Remont ulicy Żeromskiego dobiega końca - podhale24.pl
Piątek, 09 czerwca
Imieniny: Felicjana, Pelagii, Sławoja
Nowy Targ
Clouds
15°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.852 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
16°
Wiatr: 0.576 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
15°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
12 %
Nowy Targ
30 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
25.05.2023, 11:42 | czytano: 551

Remont ulicy Żeromskiego dobiega końca

ZAKOPANE. Główną zmianą, która została wprowadzona na przebudowanej ulicy, jest wprowadzenie ciągu pieszo-rowerowego. Zmianie uległa również dotychczasowa szerokość jezdni.

Fot. UM Zakopane
Fot. UM Zakopane
- Ulica Żeromskiego należy do obszaru zespołu zabudowy willowej Parcele Urzędnicze i stanowi obszar o charakterze spacerowym o ograniczonej przejezdności pojazdów ciężarowych. W związku z powyższym, zmniejszenie dotychczasowej szerokości jezdni poza wymogami prawnymi, było spowodowane również względami użytkowymi w zakresie zwiększenia ogólnego bezpieczeństwa na drodze poprzez wymuszenie spowolnienia ruchu kierowców - informuje Urząd Miasta w Zakopanem.Ponadto remont przyniósł korzyści dla pieszych i rowerzystów. Chodnik na ulicy Żeromskiego został poszerzony, aby zapewnić większy komfort przechodniom.

Źródło: UM Zakopane, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
oszczędność w wykonaniu władcy miasta10:20, 26 maja 2023
Dzisiaj jest 26 maja- "remontują" piszę w cudzy słowie ulicę Kościeliską - główną arterię miasta, a remont polega na wycinaniu środka jeżdni , która się rozwarstwia, ale już dziur po skraju jezdni nie "remontują" One nadal pozostają i przy ogromnym natężeniu ruchu szczególnie samochodów ciężarowych w tej zabytkowej okolicy miasta Zakopanego wywołuje to taki hałas ,że uszy więdną .. Tak wyglądają remony miasta w w oszczędnym wykonaniu burmistrza Doruli . Albo z oszczędności nie maluje pasów bezpieczeństwa na przejściach , albo tylko częściowo z oszczędności klei co drugą , albo co trzecią dziurę w jezdni .
mieszkam tu, tu, tu, tu17:02, 25 maja 2023
Zwężenie ulicy OK! Ciąg pieszo-rowerowy PORAŻKA! Ani dla pieszych ani dla rowerzystów. To już lepiej po jednej stronie ulicy zrobić chodnik a po drugiej ścieżkę rowerową. W cywilizowanym kraju można było zrobić chodnik po jednej stronie a resztę szerokości wyasfaltować i wydzielić pas na ścieżkę rowerową. Ale nie w dziczy. Tutaj jedna strona zostanie zawłaszczona na dzikie parkingi samochodowe, mimo wysokich krawężników. Polska to piękny, dziki, wasalny kraj.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas