Trzecie podejście do kanalizacji w Maruszynie. Apel sołtysa: "Teraz jest ten moment" - podhale24.pl
Środa, 06 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny
Zakopane
Clouds
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 83 %
Snow
Wiatr: 1.368 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
-0°
Wiatr: 1.26 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
-4°
Wiatr: 1.224 km/h Wilgotność: 83 %
Jakość powietrza
330 %
Nowy Targ
130 %
Zakopane
80 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Zła
PM 10: 165 | 330 %
Zakopane
Umiarkowana
PM 10: 65 | 130 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 40 | 80 %
27.05.2023, 09:45 | czytano: 1994

Trzecie podejście do kanalizacji w Maruszynie. Apel sołtysa: "Teraz jest ten moment"

Gmina Szaflary zaprasza mieszkańców na spotkanie dotyczące kanalizacji w centrum Maruszyny. To kolejna szansa na zaprojektowanie sieci. Wcześniejsze próby spełzły na niczym.

Fot. Robert Miśkowiec
Fot. Robert Miśkowiec
Gmina Szaflary przygotowuje projekt kanalizacji dla centralnej części Maruszyny. W związku z tym zaprasza mieszkańców we wtorek 30 maja do remizy, w godz. 10-18, na spotkanie z firmą projektową. Będzie ono poświęcone uzgadnianiu przebiegu sieci i przyłączy kanalizacji. Co ważne, trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty.

W spotkaniu powinni wziać udział właściciele działek położonych wzdłuż ul. Jana Pawła II – na odcinku od skrzyżowania z ul. Kosy do skrzyżowania z ul. Ludźmierską i św. Stanisława Kostki; wzdłuż ul. św. Stanisława Kostki – od skrzyżowania z Ludźmierską i Jana Pawła II do posesji przy ul. św. Stanisława Kostki 91 oraz wzdłuż Ludźmierskiej – od skrzyżowania z ul. Kosy i Wspólną do skrzyżowania ze Stanisława Kostki i Jana Pawła II.

Józef Strama, sołtys Maruszyny, mówi, że jest to już trzecie podejście do zaprojektowania kanalizacji dla tej części wsi. Za pierwszym razem mieszkańcy nie zgodzili się na poprowadzenie rur blisko domów. Inwestycja w takim przebiegu, jak proponowali, okazała się nieopłacalna i projekt nie powstał. Za drugim razem z przyczyn losowych doszło do rozwiązania umowy z projektantem. Teraz pojawiła się kolejna szansa, aby budowa kanalizacji doszła do skutku.

- Zapraszam mieszkańców i zachęcam, żeby przyszli na spotkanie. Chodzi o to, aby sprawa kanalizacji nie ciągnęła się tak długo, jak to było w przypadku wodociągu. Teraz jest ten moment, żeby wyjaśnić pewne sprawy, porozmawiać i ustalić koncepcję, gdzie mają przebiegać rury – komentuje sołtys Maruszyny.

mp/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
mos22:20, 30 maja 2023
taka informacja powinna byc o wiele wcześniej a nie 3 dni przed. A może by pomyśleć, żęby geotermię podciągnąc.
Miejscowy21:57, 28 maja 2023
Im tam jest dobrze bez kanalizacyje ... Jedyn leje drugi susy trzeci nadstawio usy .
sciekopropaganda10:46, 28 maja 2023
hahah ,widac ludzie nie sa jeszcze tacy glupi:D
małolat05:43, 28 maja 2023
Aby nie była tak zrobiona jak w Lipnicy,ze z kazdej przepopowni odpływa do rzeki Lipniczanka i za to Lipniczanie płacą.Trzeba wykopać kierownika od tego g...a ze stołka.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas