"Stacja Edukacja" na Kasprowym Wierchu - podhale24.pl
Środa, 06 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 83 %
Snow
Wiatr: 1.368 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
-0°
Wiatr: 1.26 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
-4°
Wiatr: 1.224 km/h Wilgotność: 83 %
Jakość powietrza
330 %
Nowy Targ
130 %
Zakopane
80 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Zła
PM 10: 165 | 330 %
Zakopane
Umiarkowana
PM 10: 65 | 130 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 40 | 80 %
28.05.2023, 13:21 | czytano: 1191

"Stacja Edukacja" na Kasprowym Wierchu

Rozpoczęła się tegoroczna edycja akcji "Stacja Edukacja". - Na turystów wjeżdżających na szczyt Kasprowego Wierchu kolejką linową oraz na tych, którzy mierzą się z tą górą pieszo, czeka codziennie w godzinach 9:00–15:00 trójka edukatorów-przewodników w oznakowanych punktach: przy górnej stacji kolejki, na Suchej Przełęczy oraz na samym szczycie, obok Obserwatorium Meteorologicznego - przypominają pracownicy TPN.

zdj.Tatrzański Park Narodowy
zdj.Tatrzański Park Narodowy
Edukatorzy witają turystów krótką lekcją na temat przyrody – roślin i zwierząt Tatrzańskiego Parku Narodowego, opowiadają także o historii kolei linowej. Nie brakuje praktycznych ciekawostek meteorologicznych oraz porad dotyczących bezpieczeństwa. Edukatorów znajdziecie dzięki pomarańczowej koszulce z nazwą akcji Każda opowieść trwa około 10 minut. To wszystko bez dodatkowych opłat.

Na najwytrwalszych czeka nagroda - ci, którzy odwiedzą wszystkie trzy punkty i zbiorą pieczątkę w każdym z nich, będą mogli odebrać wyjątkowy upominek w sklepiku na górnej stacji kolei linowej Kasprowy Wierch.

Na razie na Kasprowym Wierchu panują zimowe warunki, dlatego pamiętajcie o odpowiednim ubiorze i rozsądnym planowaniu Waszych wypraw.

Stacja Edukacja, czyli projekt realizowany przez Tatrzański Park Narodowy we współpracy z Polskimi Kolejami Linowymi - potrwa do września.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas