Duńczyk Hansen triumfatorem drugiego - nowotarskiego - etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
Szczawnica
Clouds
17°
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
20°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
18°
Wiatr: 9.432 km/h Wilgotność: 83 %
Rain
18°
Wiatr: 9.756 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
04.06.2023, 11:00 | czytano: 2132

Duńczyk Hansen triumfatorem drugiego - nowotarskiego - etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego (zdjęcia)

Alexander Arnt Hansen (Restaurant Suri Carl Ras) sięgnął w Nowym Targu po zwycięstwo na mecie 2. etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego.

zdj. Maciej Gębacz
zdj. Maciej Gębacz
Duński kolarz wyprzedził na finiszu Adama Toupalika (Elkov - Kasper), a miejsca na podium dnia dopełnił Patryk Stosz (Voster ATS), który był najszybszy z peletonu. Pozycję lidera klasyfikacji generalnej wyścigu utrzymał Tomas Jakoubek (ATT Investments).

Wczoraj, w międzynarodowy dzień roweru - kolarze do rozegrania mieli liczący 161 kilometrów etap. Na rozciągającej się pomiędzy Wieliczką, a Nowym Targiem trasie wyznaczone zostały trzy lotne premie i aż cztery premie górskie. Zawodnicy zmierzyć się musieli z podjazdami pod Stare Rybie, Siekierczynę, Przełęcz Hałuszową oraz Fałsztyn, które co poniektórym mocno dało się we znaki.

Po ponad 40 kilometrach, przed górską premią w Starym Rybiu, do przodu udało się odjechać Tomaszowi Budzińskiemu (HRE Mazowsze Serce Polski), Martinowi Papanovowi (Reprezentacja Bułgarii) i Tomowi Wirtgenowi (Global 6 Cycling).
Trzyosobowa czołówka z powodzeniem pokonywała kolejne kilometry, uzyskując do blisko 4 minut przewagi nad peletonem, w którym kontrolę sprawowali do spółki zawodnicy grup ATT Investments i Voster ATS.

Wyraźna zmiana w sytuacji na trasie zaszła dopiero po minięciu przez ucieczkę górskiej premii na Przełęczy Hałuszowej. Różnica czasowa dzieląca grupy zaczęła maleć, a z czołówki niedługo później odpadł Papanov. Pozostała dwójka robiła co mogła, jednak 20 kilometrów przed metą było po akcji.

Wysokie tempo jazdy po zjeździe z premii w Felsztynie sprawiło, że peleton podzielił się. Główną grupa liczyła wówczas około 100 zawodników, którzy błyskawicznie zbliżali się do mety w Nowym Targu. W samej końcówce na atak zdobyli się jeszcze Alexander Arnt Hansen i Adam Toupalik, którzy zdołali uzyskać niewielką przewagę., a ta zaś pozwoliła im zameldować się na mecie przez resztą rywali. Z tego dwójkowego pojedynku zwycięsko wyszedł Hansen.

Dziś ostatni etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego - kolarze wyruszyli z Jabłonki. Liczącą 140 kilometrów trasa swój finał znajdzie na szczycie Przehyby.

Małopolski Wyścig Górski 2023 | 2.etap - 3 czerwca: Wieliczka - Nowy Targ (161km)
Zwycięzca etapu: Adam Alexander Hansen (Restaurat Suri Carl Ras)
Lider klasyfikacji generalnej „Małopolska”: Tomas Jakoubek (ATT Investments)
Lider klasyfikacji punktowej „Chochołowskie Termy”: Adam Toupalik (Elkov - Kasper)
Lider klasyfikacji górskiej „Lasów Państwowych”: Maciej Paterski (Voster ATS)
Lider klasyfikacji sprinterskiej „Raso”: Martin Szokody (Team Give Elementer)
Lider klasyfikacji młodzieżowej U23 „Karpacki Wyścig Kurierów”: Alexander Arnt Hansen (Restaurant Suri Carl Ras)
Lider klasyfikacji zawodników polskich „Przyjaciele MWG”: Maciej Paterski (Voster-ATS)
Lider klasyfikacji drużynowej „Gazety Krakowskiej”: ATT Investments

źródło: organizator, s/ zdj. Maciej Gębacz
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas