Zbudowali przejazd kolejowy na wprost wjazdu do domu. Mieszkańcy oburzeni: "Gdzie tu jest zachowane bezpieczeństwo?" - podhale24.pl
Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Nowy Targ
Clouds
23°
Wiatr: 15.444 km/h Wilgotność: 48 %
Clouds
23°
Wiatr: 16.776 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
23°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 49 %
Clouds
24°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
27°
Wiatr: 17.532 km/h Wilgotność: 45 %
Clouds
25°
Wiatr: 10.764 km/h Wilgotność: 54 %
Jakość powietrza
82 %
Nowy Targ
50 %
Zakopane
52 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 41 | 82 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 26 | 52 %
14.06.2023, 08:28 | czytano: 9251

Zbudowali przejazd kolejowy na wprost wjazdu do domu. Mieszkańcy oburzeni: "Gdzie tu jest zachowane bezpieczeństwo?"

Mieszkańcy ulicy Kolejowej w Szaflarach mają od kilku dni przejazd przez tory tuż przed bramą wjazdową na posesję. Obawiają się, że będzie to bardzo uciążliwe. Wójt uspokaja, że to tymczasowe rozwiązanie.

Poniedziałek 12 czerwca - ostatnie prace na tymczasowym przejeździe, który został otwarty. Fot. Monika Para-Miśkowiec
Poniedziałek 12 czerwca - ostatnie prace na tymczasowym przejeździe, który został otwarty. Fot. Monika Para-Miśkowiec
W Szaflarach trwa remont stacji kolejowej i przejazdu przez tory. Główny przejazd z zakopianki w kierunku Zaskala został zamknięty. Nowy powstaje w okolicy Kociego Zamku. Na czas robót koleje zbudowały tymczasowy przejazd na ulicy Kolejowej. Powstał on naprzeciwko bramy wjazdowej do jednego z domów. Mieszkańcy twierdzą, że nikt nie poinformował ich wcześniej o takim rozwiązaniu. Obawiają się utrudnień – gigantycznych korków i problemów z wyjazdem z własnej posesji.

- Zaczęli budowę przejazdu 8 maja. Ja wcześniej nie byłem o niczym informowany. Nawet nie ma planów w gminie, tylko rysunek poglądowy, jak będzie wyglądał objazd. Jak mam wyjeżdżać przy dużym natężeniu ruchu? - zastanawia się Rafał. Mówi, że wszystkie samochody obok jego domu będą przejeżdżać w kierunku Zaskala i zakopianki. Ciężarówki, tiry. - Jesteśmy w najgorszej sytuacji. Jak dzieci mają gdziekolwiek wyjść? Nie ma nawet chodników. Jak wyjechać z domu przy takim ruchu? - zastanawia się Katarzyna. Bramę od przejazdu dzieli zaledwie kilka metrów.

Podobne obawy mają mieszkańcy pobliskich domów. - Gdzie tu jest zachowane bezpieczeństwo? Mogli trochę dalej przesunąć przejazd. Obok jest niezamieszkały dom. Naprawdę nikt z nas nie wiedział, że w tym miejscu będzie przejazd przez tory - twierdzi Urszula, sąsiadka Katarzyny i Rafała.

- Wszyscy będą stać w korku i droga główna zakopianka będzie zablokowana - przypuszcza kolejna sąsiadka. Dojazd do tymczasowego przejazdu prowadzi od strony Zaskala po wąskiej drodze gminnej.Inwestycję prowadzą PKP. Rafał Szkaradziński, wójt Szaflar, wyjaśnia, że początkowo koleje chciały całkowicie zamknąć przejazd w Szaflarach. Uzgodniono jednak, aby wybudować tymczasowy i nie pozbawiać mieszkańców możliwości dojazdu przez Zaskale. Główny przejazd powstanie w pobliżu urzędu gminy. Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Cała inwestycja - remont stacji kolejowej w Szaflarach, torowiska, budowa przejazdu oraz przystanku w Bańskiej Niżnej - ma się zakończyć jesienią. - Mam zapewnienia, że prace idą zgodnie z harmonogramem – mówi wójt. Dodaje, że wszystkim zależy na tym, aby jak najszybciej zakończyć inwestycję.

- Nie da się zrobić tego w inny sposób, niż jeden przejazd zamknąć, a drugi tymczasowo otworzyć. Nie chciałbym dopuścić do tego, żeby był całkowicie zamknięty, ponieważ wówczas stałoby się to o wiele gorszym utrudnieniem dla wszystkich. Na ten moment nie widzę innej możliwości. Ten przejazd musiał tymczasowo powstać – wyjaśnia wójt Rafał Szkaradziński.

mp/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Do tutejszego00:27, 19 czerwca 2023
Do tutejszego ty to ślepy jesteś ta bramą otwiera się nad rowem czy twoim zdaniem dzieci i samochody mają poruszać się rowem
0
tutejszy11:13, 18 czerwca 2023
Jak Pan Rafał zmieni kierunek otwierania bramy do wewnątrz, to dzieci oraz samochody zaraz będą mieć więcej miejsca
0
Do Zaskalon11:57, 15 czerwca 2023
Tymczasowy bo przejazd będzie stały jak się jechało do gminy tam teraz przebudowują
0
Do mieszkaniec Zasiała11:55, 15 czerwca 2023
Co za brednie mieszkańcy Zaskala też często jeżdżą tą drogą sama z niej korzystam bardzo często jeżdżąc do pracy do Zakopanego i co którędy miałbym jeździć przez Maruszyne aby dostać się na Zakopiankę
0
Johny06:29, 15 czerwca 2023
Odkąd powstał tymczasowy przejazd jakoś na nim korków nie widać, za to widać korki u wylotu ul. Kolejowej na Zakopiankę. Jak zwykle...Po przejeździe mogą jeździć samochody o dług. max 10 mb, niestety większość kierowców w ogóle nie zwraca uwagi na znaki. Po wybudowaniu nowej drogi za budynkiem stacji przejazd zostanie zlikwidowany.
0
Mieszkaniec Zasiała19:34, 14 czerwca 2023
Seb i to jest najlepszy komentarz jaki przeczytałem jestem za bardzo to popieram zamknąć będzie święty spokój przynajmniej przestaną wszyscy objeżdżać bo większość to kierowcy którzy skracają drogę żeby ominąć nowy targ a nie mieszkańcy. Problem jest z tym że kolej gmina to święte krowy nietykalne a ty jako zwykły szary człowiek jesteś dla nich nikim.
0
Zaskalon16:51, 14 czerwca 2023
Jak tymczasowo, jak poprzedni przejazd jest już zabetonowany i będzie w jego miejscu stał betonowy peron? Nowy przejazd jest już przygotowany, instalują właśnie rogatki. Za miesiąc będą wszystko rozbierać i przenosić dalej? Ktoś tu niezłą ściemę wali.
0
Seb15:29, 14 czerwca 2023
No to zamknąć i niech jeżdżą na około. W czym problem? Będzie się kolejarzom lepiej pracowało. A jak mieszkańcy będą jeździć przez Nowy Targ i stać w korkach, to może przyjdzie im rozum do głowy.
0
venti12:36, 14 czerwca 2023
No a Gdzie specjalistka od tych spraw Pani Paluch przecież ona zna się na wszystkim wiec powinna szybko znaleźć rozwiązanie tej sytuacji!!!!!!!!!1
0
taka wladzunia gminna11:55, 14 czerwca 2023
oni tak maja Sa szczesliwi jak robia ludzim na przekor wrecz zlosliwie Mnie przed wejsciem na podworko i na chodniku dla pieszych postawili potrojny znak drogowy Sa szczesliwi ze zrobili mi na zlosc Ale ja to jakos przezyje Przechodnie omijajac znak musza wchodzic na jezdnie
0
Qwerty11:52, 14 czerwca 2023
Tory tam były zanim powstały budynki mieszkalne. A że jest to rozwiązanie tymczasowe, to się muszą uzbroić w cierpliwość.
0
Standecoria10:47, 14 czerwca 2023
A gadacie na naszego Waldka od desek. Czyżby na odwrót tylko w Nowym Targu ? w Sercu Podhala też na odwrót
0
wóc10:16, 14 czerwca 2023
jak to powiedzial woc kacynsky,nie podoba sie ? to wyjedz za granice :D
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas