Aktualnie to miejsce jest wielkim placem budowy. W porozumieniu z parafią gmina Szaflary prowadzi dużą inwestycję za prawie 12 milionów złotych. Na Błoniach powstaje Park Historyczno-Przyrodniczy.
Jak informuje urząd gminy w Szaflarach, będą tu alejki i place spacerowe, parking dla samochodów osobowych, parking dla rowerów ze stacją naprawczą, place zabaw, budynek sanitariatów, mała architektura, zegar słoneczny, place i tablice tematyczne, które przybliżą historię cystersów oraz Szaflar. Największą atrakcją parku ma być fontanna multimedialna z ekranem wodnym i sadzawka dla dzieci. Na ekranie wyświetlane będą videoprojekcje i projekcje laserowe, a wszystko to zsynchronizowane z muzyką.
Wykonawcą inwestycji jest firma Usługi Ogólnobudowlane Marka Głowy. Budowa parku ma się zakończyć w październiku tego roku.
mp/