Gminne zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Krauszowie (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 marca
Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
262 %
Nowy Targ
72 %
Zakopane
192 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 131 | 262 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 36 | 72 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 96 | 192 %
23.06.2023, 16:40 | czytano: 3171

Gminne zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Krauszowie (zdjęcia)

Dziś w Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Krauszowie odbyło się gminne zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. Wójt Gminy Nowy Targ Jan Smarduch, proboszcz ludźmierskiej parafii ks. kanonik Jerzy Filek, wizytator Kuratorium Oświaty Aniela Kasiniak, Sekretarz Gminy Beata Szewczyk, Dyrektor ZEAS-u Jadwiga Batkiewicz, główna księgowa ZEAS-u Agnieszka Łatka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej Józefa Kuchta, dyrektorzy szkół, rodzice i uczniowie.

zdj. UG Nowy Targ
zdj. UG Nowy Targ
Hasłem przewodnim tegorocznej gali były słowa „Edukacja to najlepsza droga, żeby zmieniać świat”.

Podczas uroczystości wójt Jan Smarduch pogratulował sukcesów najlepszym uczniom ze szkół prowadzonych przez Gminę Nowy Targ i wręczył im stypendia. Nagrodzonych zostało 94 uczniów. Większość z nich otrzymało stypendium za wysokie wyniki w nauce, czyli uzyskanie co najmniej średniej ocen 5,3 w klasach VII - VIII oraz 5,5 w klasach V – VI. Pozostałe osoby zostały wyróżnione za wybitne osiągnięcia sportowe.

W części artystycznej uroczystości, przygotowanej przez uczniów pod kierunkiem Celiny Błaszczyk i Renaty Lipkowskiej, motywy tradycyjne przeplatały się ze współczesnymi. Za sprawą nastrojowej muzyki można było przenieść się myślami czy to na rozległe górskie polany czy w leśne knieje, innym razem do pięknej sali balowej, by w końcu trafić do krainy superbohaterów, którzy chcą ocalić świat. Uroczystość prowadziła Agata Pawlikowska, wprowadzając widownię w różnorodne nastroje wakacyjne.

Społeczność szkolna oraz zaproszeni goście mogli zobaczyć pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu uczniów - Mileny i Karola Derendalów, efektowny taniec dżentelmenów oraz ludową trojkę. Grupa uczniów zagrała wiązankę melodii na fletach, zaś ósmoklasistki pięknie zaśpiewały piosenki „Ogniska blask” i „Superhero”. Wszystkie te występy spięła i dopełniła piękną klamrą kapela góralska pod kierunkiem Włodzimierza Majerskiego, która zaprezentowała utwory pt. „Janosik” i „Walc o życiu”.

W przemówieniach podsumowujących uroczystość wybrzmiały przede wszystkim słowa podziękowań. Odwołując się do hasła przewodniego gali, wizytator Aniela Kasiniak w kilku słowach uznania podkreśliła zasługi ustępującej ze stanowiska dyrektor Barbary Stali, podziękowała za wieloletnią owocną współpracę i odczytała skierowany do niej list kurator Barbary Nowak. Na koniec spotkania Barbara Stala pogratulowała uczniom wyników, podziękowała rodzicom oraz nauczycielom za zaangażowanie w proces dydaktyczno–wychowawczy i złożyła wszystkim życzenia udanego wakacyjnego odpoczynku.

UG nowy Targ, opr. s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas