Incydent na paradzie na Dniach Czarnego Dunajca. Taczka z gnojem, czyli "dzieło sztuki" według radnego Dziubka (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 05 marca
Imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 4.068 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
25.06.2023, 18:07 | czytano: 10602

Incydent na paradzie na Dniach Czarnego Dunajca. Taczka z gnojem, czyli "dzieło sztuki" według radnego Dziubka (zdjęcia)

CZARNY DUNAJEC. Ta sama taczka z gnojem, która pojawiła się na ostatniej sesji Rady Miasta pojawiła się też na Dniach Czarnego Dunajca. Samochód dostawczy z taczką wjechał na przód uroczystej parady, która przeszła w niedzielę z kościoła na plac koło lodowiska, co wzbudziło zamieszanie i zbulwersowało członków pocztów sztandarowych. Domagali się oni interwencji od dyrektor Centrum Kultury i Promocji.

Fot. Jakub Wojtyczek, Robert Miśkowiec
Fot. Jakub Wojtyczek, Robert Miśkowiec
Pierwsze Dni Miasta Czarny Dunajec kończą się małym skandalem z polityką w tle. W sobotę, mimo deszczowej pogody, mieszkańcy bawili się na placu koło lodowiska na koncercie zespołu Elektryczne Gitary. W niedzielę ociepliło się, wyszło słońce, więc wszystkie wydarzenia odbyły się zgodnie z planem.

Po uroczystej mszy św. w kościele parafialnym na plac koło lodowiska, gdzie stanęła plenerowa scena przeszła uroczysta parada z orkiestrą dętą. Po drodze do parady dołączył samochód lawetą z taczką z gnojem i rurą na kołach przypominającą działo. Był na niej m. in. napis "Pora wytoczyć ciężkie działa" i namalowane numery rejestracyjne zaczynające się do "KMY" (powiat myślenicki). Przy samochodzie obecny był cały czas radny Paweł Dziubek z Piekielnika i to pod jego adresem kierowane były pretensje.

Fot. Robert Miśkowiec

Najbardziej zbulwersowani byli uczestnicy pochodu, członkowie pocztów sztandarowych, zdaniem których było to nieodpowiednie zachowanie, brak szacunku i kultury. Byli zniesmaczeni faktem, że na czoło parady, tuż przed nich wyjechał samochód z taczką z gnojem i wprowadził ich na plac koło lodowiska. Od obecnej na miejscu dyrektor Centrum Kultury w Czarnym Dunajcu Małgorzaty Kulawiak domagali się interwencji w tej sprawie.

Radny Paweł Dziubek zachowywał spokój. Z pełną powagą tłumaczył, że taczki należy traktować jak rekwizyt albo... dzieło sztuki. - Jak ktoś podejrzewa, że to oznacza coś innego, to ja nie wiem, co taka osoba myśli. Jest wolność. Wczoraj były Hammery, dziś jest rekwizyt. Nie wolno zabraniać ludziom sztuki. To darmowa atrakcja. Wystawa jest przez trzy dni. Widziałem różne dzieła sztuki na sali obrad, więc nie rozumiem, dlaczego nie mogą tutaj być – mówił. Stwierdził też, że nie wie, czy są to te same taczki, które pojawiły się na sesji Rady Miasta.

Na pytanie o to, czy chce kandydować na burmistrza Czarnego Dunajca, Paweł Dziubek odpowiedział: - Do wyborów jest odległy czas. Żeby kandydować na burmistrza, to jeszcze trzeba dużo wiedzy nabyć, żeby móc ludziom pomagać. Bo to najważniejsze, żeby ludziom pomóc.

Radny w rozmowie z dziennikarzem Podhale24 przekonywał też, że z ludźmi należy współpracować i jak najwięcej rozmawiać. - Na razie nie rozważam kandydowania. Wielu mnie namawia, a ja mówię, że czas pokaże, co się wydarzy – dodał.Paweł Dziubek odniósł się też do incydentu na minionej sesji, związanego z taczkami. - To, co się ostatnio stało na sesji, to powinien sobie burmistrz wziąć do siebie, żeby się zmienić. Bo on powiedział na sesji, że kiedyś razem działaliśmy. Nie działaliśmy nigdy razem. Myślałem, że będzie współpraca, a żadna współpraca się nie udała, ale dalej liczę na to, że się zmieni, że będzie chciał współpracować. Tylko i wyłącznie dla dobra ludzi. Ludzie potrzebują wolności i pomocy od urzędu – podsumował radny z Piekielnika.

mp, r/zdj. Jakub Wojtyczek
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Z Załucnego22:26, 28 czerwca 2023
Orawcy sie nigdy nie dogadajom z górolami, to niek lepi wracajom na Orawe a nie psujom nom krwi.Nie bemy płakać za orawskim Piekielnikiem.
Ratułowianin19:27, 28 czerwca 2023
Brawo jesce powinno siy tego cwaniaka Ratułowskiego pseudo gorola drogowca po dziadku sługusiy komunistow w tym gnoju zmiysać i wywiyźć do Myślenic!!!
A ci co w tyłek wchodzom temu cyganowi to wiedzom jak smakuje gnoj!!!
Dunajcon08:18, 28 czerwca 2023
Orawxy z Piekielnika niek idom do Orawy a nie mieszają na Podhalu. Pikielnik niek wraco do gminy Jabłonka
ORAVA!07:10, 28 czerwca 2023
Piekielnik natychmiast przyłączyć do gminy Jabłonka! REFERENDUM!
Arnika bez stanika21:48, 27 czerwca 2023
Podhale niedługo stanie się Orawo
wanda21:46, 27 czerwca 2023
Wyborcy głosują na radnych po wsiach na nauczycieli czy pracowników gminy którzy są zależni od wójta a później ci radni na sesji siedzą jak mumie tylko pieniądze biorą za sesje po co tam idą tacy ludzie tylko po pieniądze bo wiedzą że sprzeciw ich będzie konfliktem w pracy nauczyciele powinni zająć się swoją pracą a pracownicy gminy swoją a nie blokować mandatów bo i tak dla wsi nic nie zrobią
Zniesmaczona19:38, 27 czerwca 2023
Wstyd, jeszcze raz wstyd przyznać sie ,że Dziubek jest z Piekielnika...możesz się z tad wyprowadzić??nie przynosić nam hańby???co chciałeś tym zyskać-sławę, rozgłos, może chcesz być celebryta:))???co to sobą reprezentujesz??najgorzej jak z dziada zrobi się pan:))))tak jak powiedziałeś, jest wolność słowa, więc dowiedz się prawdy o sobie, współczuję twojej rodzinie,radny od siedmiu boleści:)))
Bartek16:29, 27 czerwca 2023
Pan Paweł... Cóż można powiedzieć, to człowiek dużego horyzontu. Wzrok bystry, wytęrzony jak polujący Jastrząb w polną mysz. Kunszt w mowie, piśmie i rozumowaniu, znawca polityki małego i dużego kalibru, absolwent wielu ucz... dobra a tak na poważnie dawniej jak nie było internetu to tylko najbliżsi wiedzieli o tym żeś jest głupcem, teraz wieść poszła w świat.Rozumiem, że jak ktoś nasra Panu na wycieraczkę i powie, że to rzeźba to będzie pan zachwycony z faktu obcowania ze sztuką? Myslę, że jak pan poprosi koleżankę poslankę panią Annę to jeszcze order Gloria Artis za tą instalację pan dostanie. I może dotację od ministra kultury. Klasyczny działacz PIS.
Zadbana trzydziestka23:18, 26 czerwca 2023
Jakie miasto takie ''dziela sztuki "
Siałababamak19:20, 26 czerwca 2023
Do rycząca czterdziestka: Radny Dziubek to reprezentant PiS!!!
TAK tych samych, dla których wartości katolickie i patriotyczne są podobno na pierwszym miejscu. Właśnie pokazali jakich ludzi mają w swoich szeregach. Prostackie i znieważające poczty sztandarowe zachowanie i wyśmiewający się z tego Dziubek, który swoje dzieci zaangażował do całego cyrku. Jaki przykład daje niby członek i prezes Stowarzyszenia Rodzin 3Plus a swoim dzieciom taki przykład dał jak zhańbić symbole patriotyczne i parodiować uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych. A ludzi, którzy na Dziubka zagłosują w kolejnych wyborach powinno się ogrodzić i rezerwat im w Piekielniku zrobić a Dziubka burmistrzem rezerwatu i niech sobie cyrk i swoje małpy tam trzymają razem z tymi ?dziełami sztuki ? stworzonymi przez Dziubka. Miłego dnia.
mądry i skromny17:34, 26 czerwca 2023
Mógłby mnie ktoś uświadomić [bo nie chce mi się w to wierzyć] czy to prawda że w tej gminie nie dokończono jeszcze kanalizacji [jeżeli jest zrobiona to przepraszam- nie było pytania].
w dziub15:09, 26 czerwca 2023
Miałeś chamie złoty róg, ostał ci się jeno sznur. Zachowanie tego jegomościa jest podłe i prostackie a jego mocodawcy z PISu powinni wywalić go na zbity pysk ze swoich szeregów aby nie robił im wstydu. Czekam na taki ruch.
rycząca czterdziestka12:26, 26 czerwca 2023
Prostackie zachowanie, godne peowskich wyznawców. Wstyd.
obserwator12:08, 26 czerwca 2023
do 117km: czy znieważenie krzyża, godła i herbu ZP to jest akt odwagi?
Qwerty11:23, 26 czerwca 2023
Jeszcze tego brakuje żeby orawcy Górolami rządzili
117km10:56, 26 czerwca 2023
Brawo jeden chociaż sie go nie boi reszta ogony podwiniete a niektorzy radni to na zebraniu wiejskim nie potrafia sie nawet wyslowic.
Dunajcan z Kamieńca09:44, 26 czerwca 2023
Byłem tam na placu na imprezie w niedzielę. Przez cały dzień przewinęło się z 1000 osób w tym chyba większość ludzi, którzy są naprawdę u nas w gminie rozpoznawalni. Nikt ale to nikt nie zostawia suchej nitki na radnym Dziubku. Skończyło się tak, że przez naprawdę cały dzień radny siedzi w pace auta z dziećmi, nawet radny Bukowski i Czepiel wstydzili się za swojego koalicjanta. Po przeciwnej stronie Burmistrz chodzi sobie swobodnie wśród ludzi, rozdaje sękacza, pije zdrowie mieszkańców, ludzie robią sobie z nim foty, dzieci grają w piłkę. Nikt go nie atakuje ani nie znieważa. każdy współczuje i zapewnia o wsparciu przy wyborach. Spokojnie tłumaczy co będzie robione w Dunajcu i po wsiach i skąd chce pozyskać na to środki. Profesjonalizm pełną gębą.
Ala ma kota09:29, 26 czerwca 2023
Kolejny dunajecki błazen, zamiast zapraszać kabaret wystarczy oglądać popisy tego pseudo radnego.
Grażyna Mikołajska09:15, 26 czerwca 2023
Prostackie zachowanie,godne pisowskich wyznawców.Wstyd.
Dunajczanin08:44, 26 czerwca 2023
@mieszkaniec zgadza się. Brak szacunku. Można być przeciwnym Burmistrzowi i się z nim nie zgadzać, ale to co wyczynia "Radny" to dno i wodorosty. Jak się nie ma argumentów żadnych do dyskusji to się robi tego typu teatrzyki, poziomem dorównujące ich twórcy. Panie "Radny" niech Pan sobie robi takie hucpy u siebie w Piekielniku na Orawie, a nie na dniach miasta, bo nie reprezentuje Pan Cz. Dunajca.
Janek08:08, 26 czerwca 2023
W całej radzie nie ma bardziej odklejonego od rzeczywistości niż Dziubek, jak go słucham stwierdzam iż chyba skończył co najwyżej podstawówkę i to zaocznie, meteorytyki zero, byle by włożyć kij w mrowisko....
Piekielnican08:07, 26 czerwca 2023
Wstyd mi że mieszkam w Piekielniku... Gość ma nierówno pod kopułą...
117km07:33, 26 czerwca 2023
Jeden co sie go nie boi reszta ogony maja podwiniete wielcy radni niektorzy to wyslowic sie nie umią.
ocena z Orawy22:45, 25 czerwca 2023
Premier PiS dał przyzwolenie na ta akcje promocyjna
klos22:39, 25 czerwca 2023
Dobrze ktoś się odważył decydentów
Radby22:29, 25 czerwca 2023
Jaki radny takie dzieło :-)
Radby22:29, 25 czerwca 2023
Jaki radny takie dzieło :-)
prawdziwy miescon22:07, 25 czerwca 2023
Widać, że każde miasto ma swojego lejosa z taczkami który mówi że to dzieło sztuki :-)
Wstyd22:04, 25 czerwca 2023
Zapewne wyborcy radnego jak i większość Piekielnika się wstydzi. Poziom zero. Ciekawe co pani poseł Paluch powie na działania swojego kolegi który sobie z nią zdjęcia robi.
RR21:59, 25 czerwca 2023
Radny ze świńskiego miasta ..
Don Pedro21:22, 25 czerwca 2023
Może pan radny za długo siedzi na stołku i trochę mu się w głowie poprzewracało. Nie ma co wozić taczki z gnojem przed pocztami sztandarowymi, na których jedy godło państwowe... Taki człowiek reprezentuje Piekielnik...
mieszkaniec21:02, 25 czerwca 2023
W historii tej gminy nigdy nie było takiego znieważenia Pocztów Sztandarowych i to przez obecnego radnego Rady Miasta i Gminy. Sztandary, na których widnieje hasło: "Bóg Honor Ojczyzna" prowadzona przez taczkę z gnojem należącą do radnego PiS.
Józek20:36, 25 czerwca 2023
Spokojnie. Każdy prezentuje siebie czyli jakim jest człowiekiem więc pokazał kim jest. I chyba tyle w temacie. Nie ma co się denerwować i rozkminiac. Mądry człowiek nie bedzie tego bral do siebie po prostu pan radny przedstawił się w taki sposób.
Józek20:36, 25 czerwca 2023
Spokojnie. Każdy prezentuje siebie czyli jakim jest człowiekiem więc pokazał kim jest. I chyba tyle w temacie. Nie ma co się denerwować i rozkminiac. Mądry człowiek nie bedzie tego bral do siebie po prostu pan radny przedstawił się w taki sposób.
Mieszkaniec.20:29, 25 czerwca 2023
...każdy ma prawo wygłaszać swoje poglądy, będą wybory i wszystko zweryfikują jeśli chodzi o wójta, czy radnego czy radnych. Potrzeba obiektywnej rozmowy, nie krzyku i chwalenia się co każda ze stron zrobiła. Miejmy nadzieję że coś nowego uda się zbudować, ale spokojnie, wszystko w swoim czasie.Pozdrowienia dla Wszystkich.
Osiol20:04, 25 czerwca 2023
Brawo radny taka reklama na cały kraj za darmo to trzy komisję płatne od promocji tego by nie wymyśliły geniusz reklamy
Nadto towar na taczce to towar pożądany na każdej działce Rod a że gmina rolnicza to i symbol.... dopasowany ale towarzystwo tanimi perfumami wypachnione grymasi a to korzenie i codzienność w rolnictwie
Malwina20:01, 25 czerwca 2023
Kompletny brak kultury i taktu
Sss19:53, 25 czerwca 2023
DZIUBEK to idiota. Niestety Piekielnik wstydzi się ze ma takiego chu*** we wsi
Obserwator19:49, 25 czerwca 2023
Lawetą kierował syn radnego Dziubka a jego córka nagrywała całą akcję.
Więc niech Dziubek nie mówi, że nie wie kto to wymyślił.
Wstydźcie się piekielnicanie bo macie wybitnego radnego.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas