Operator hulajnóg: "Problem nieprawidłowego parkowania w Zakopanem wynika ze zbyt małej liczby miejsc parkingowych" - podhale24.pl
Niedziela, 03 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Rabka Zdrój
Clouds
-10°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
-9°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
-10°
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
-8°
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
-9°
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-11°
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
50 %
Nowy Targ
36 %
Zakopane
34 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
19.07.2023, 09:21 | czytano: 1688

Operator hulajnóg: "Problem nieprawidłowego parkowania w Zakopanem wynika ze zbyt małej liczby miejsc parkingowych"

- Problem nieprawidłowego parkowania hulajnóg w Zakopanem wynika ze zbyt małej liczby miejsc parkingowych dla tych pojazdów - uważa przedstawicielka filmy Bolt, jednego z operatorów, który oferuje pojazdy w mieście. To odpowiedź na toczącą się w ostatnim czasie dyskusję na temat parkowania współdzielonych hulajnóg na terenie Zakopanego i działania Straży Miejskiej, która usuwa nieprawidłowo zaparkowane hulajnogi.

Pojazdy trafiają na parking płatny, skąd właściciele mogą pojazdy odebrać po otrzymaniu od nas stosownego dokumentu. Fot. Marcin Szkodziński
Pojazdy trafiają na parking płatny, skąd właściciele mogą pojazdy odebrać po otrzymaniu od nas stosownego dokumentu. Fot. Marcin Szkodziński
W ostatnim czasie patrole Straży Miejskiej wraz z lawetą objeżdżały ulice w Zakopanem i zabierały źle zaparkowane hulajnogi. Sposób pozostawiania przez użytkowników elektrycznych hulajnóg pozostawiał wiele do życzenia. Część z nich blokowała chodniki i przejścia dla pieszych, a inne wyjazdy z posesji i drogi. Laweta zabierała jednoślady na płatny parking, gdzie czekały na właściciela.

Przedstawiciele firmy Bolt, jednego z operatorów hulajnóg, są zdania, że problem nieprawidłowego parkowania hulajnóg w Zakopanem wynika ze zbyt małej liczby miejsc parkingowych dla tych pojazdów. - Bolt oferuje współdzielone hulajnogi w ponad 250 europejskich miastach. Na podstawie naszej wiedzy i doświadczenia oszacowaliśmy, że co najmniej 50 punktów parkowania pozwoliłoby rozładować przepełnione obecnie miejsca i pomogłyby użytkownikom kończyć przejazd w prawidłowy sposób. Obecnie w Zakopanem funkcjonują 25 punkty parkowania - podkreśla Anika Słowińska, Public Policy Manager w Bolt. - Jesteśmy w trakcie dialogu z miastem, aby wspólnie wypracować rozwiązania, które pomogą uporać się z problemem przepełnionych punktów parkowania w najbardziej popularnych wśród mieszkańców i turystów obszarach Zakopanego. Przekazaliśmy miastu propozycję lokalizacji nowych punktów parkowania, zaplanowanych w oparciu o dane dotyczące przejazdów z naszej aplikacji.

r/ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Wyrocznia14:09, 20 lipca 2023
Myślenie identyczne jak u motocyklistów na crossach - jeśli nie ma torów, to będziemy jeździć wszędzie. Pani Słowińska, to tak nie działa. Nie ma miejsc parkingowych, to się najpierw takie miejsca przygotowuje, a później wchodzi z hulajnogami. Jeśli nie ma strzelnicy, to nie będę z tego powodu strzelał gdzie mi pasuje, tylko najpierw zadbam o to żeby strzelnica była, itp.
Grzegorz11:16, 20 lipca 2023
Pani Aniko Słowińska, tłumaczenia gamonia z podstawówki, wiem pracodawca tak kazał.
Po pierwsze hulajnóg jest po prostu za dużo jak miasto przygotuje miejsce na 1000 to firma sprowadzi 2000 jak na 2000 miejsc to będzie ich 4000 taki jest BOLT i agresywna polityka.
Po drugie, za parkowanie odpowiada użytkownik więc ściągajcie dodatkowe opłaty za złe pozostawienie, to złoty interes dla wszystkich od Bolta poprzez UM Zakopanego po komornika. Ludzie się nauczą choć nie wszyscy,
krakowski dusigrosz23:31, 19 lipca 2023
cowkrakowie.pl - 19 lipca 2023
"Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Andrzej Kulig poinformował, że zrobiony będzie porządek z nieprawidłowo zaparkowanymi hulajnogami w mieście. Udało się wypracować zasady, które mają rozwiązać ten problem.
W najbliższych dniach ma zostać sfinalizowana umowa ustalająca nowe zasady. Na jej mocy PRYWATNI OPERATORZY BĘDĄ PŁACIĆ za parkowanie swoich pojazdów w centrum Krakowa, a ICH LICZBA w obrębie drugiej obwodnicy BĘDZIE ŚCIŚLE REGULOWANA.
Jak informuje Andrzej Kulig, chęć podpisania umowy z miastem wyraziły cztery najważniejsze podmioty oferujące takie usługi w Krakowie. Stawki za wynajem przestrzeni pod punkty mobilności są różne w zależności od lokalizacji i wielkości. Łącznie operatorzy będą za to płacić miastu blisko 13 TYSIĘCY ZŁOTYCH MIESIĘCZNIE.
DODATKOWO BĘDĄ POKRYWAĆ KOSZTY PRZEWOŻENIA HULAJNÓG, porzuconych wewnątrz drugiej obwodnicy poza wyznaczonymi punktami."

Czyli da się... tylko trzeba chcieć!!!
Zbigniew Lukaszczyk21:20, 19 lipca 2023
Mam kilka pytan.
1)Prosze o podanie podstawy prawnej na podstawie ktorej samorzad/powiat jest zobowiazany do wytyczenia miejc pod dzialalnosc komercyjna prywatnych firm np typu BOLT?
2)Jaka kwote za porzedni rok 2022 firma BOLT wplacila do kasy Powiatu Tatrzanskiego, Gminy Zakoane, Koscielisko z tytulu prowadzenia dzialalnosci zarobkowej na terenach skarbu panstwa?
3)Czy ze wzgledu na charakter firmy BOLT czyli corporacyjny (okolo 250 europejskich miast) stawia ta firme w pozycji uprzywilejowanej mogacej bez zadnych sankcji utrudniac zycie i narazac na niebezpieczenstwo spolecznosci lokalne?
4)Ile podatku do skarbu panstwa z tytulu prowadzonej dzialalnosci firma BOLT odprowadzila od momentu rozpoczecia dzialalnosci na terenie Rzeczypospolitej.
smile kiler18:52, 19 lipca 2023
To też jest dobre. Posłuchajcie Pani z wydziału kultury fizycznej i komunikacji społecznej (co ma piernik do wiatraka???) w Zakopanem. W urzędzie zastanawiają się czy zwiększyć częstotliwość opróżniania koszy, czy może większe postawić... niby wymyślą jeszcze w tym sezonie ale ja bym nie wierzył bo Pani się tłumaczy że "jest to bolączka, która dotyka nie tylko Zakopane... mamy umowę ze spółką tesko... natomiast liczba turystów, szczególnie w tak piękne weekendy jak ten miniony po prostu nie zawsze pozwala nam na opróżnienie tych śmieci w terminie...ALE ROBIMY CO W NASZEJ MOCY, ale niestety stu tysięcy turystów dziennie NIE JESTEŚMY W STANIE PRZESKOCZYĆ" I ten boski rozbrajający uśmiech bezradności :-) Jak dla mnie Pani powinni właśnie zmienić stanowisko na "Public Policy Manager i Health Activity Provider". Nikt by nie rozumiał i nie zadawał głupich pytań.
Pani twierdzi również że za prąd do nowych latarni na Powstańców Śląskich które świecą dzień i noc płaci wykonawca!!! :):):) Ale teraz jest zajęty bo dłubie w Kuźnicach. Chciałbym zobaczyć taką fakturę, bo pewnie każda latarnia ma swój podlicznik i można wykonawcę rozliczyć :):):)

gazetakrakowska.pl - 19 lipca 2023, 15:19
"Bałagan z hulajnogami w Zakopanem. Firma wypożyczająca: jest za mało postojów" - film w artykule albo na dailymotion.com szukajcie po kodzie x8mlh6j lub "Zakopane - chaos w Kuźnicach, śmieci, świecące w dzień latarnie"

Na szczęście śmiech to zdrowie :-) Proszę, zorganizujcie jakiś konkurs na plakat promujący Zakopane bo nudno ostatnio i turystów ubywa z dnia na dzień.
rekrut16:57, 19 lipca 2023
Dla mnie tłumaczenie BOLTa jest dziurawe. Równie dobrze można by powiedzieć, że hultaj-nóg jest zbyt wiele, bo ciąglę stoją, czekając na jelenia
Osiol13:50, 19 lipca 2023
Zakopane i tak będzie się,,konczyc''turyści nie uniosą kosztu kredytów zaciagnietych które się podwoiły, to ślepa ulica, wszyscy są zabiegani agresywni, co do nowych technologii samo miasto miema nic takiego do zaoferowania, góry, fasiagi, osbypki(zdegradowane do serków) stare obiekty sportowe....Więc powiew świeżości... zlikwidować na rzecz furmanek chlopskich
Solą w oku jes też że każdy płatny przejazd taką hulajnoga generuje podatek a to tu rzecz obca i niepożądana zwyczajowo
Przedszkolanka12:25, 19 lipca 2023
Jazda na hulajnodze to stan umysłu.
czybek10:59, 19 lipca 2023
Dlaczego miasto ma wyznaczyć nieodpłatne miejsca postojowe na hulajnogi ? Jestem za wyznaczyć miejsca i ogłosić przetarg wygra ten kto są wiecej.
PiterQ10:54, 19 lipca 2023
Nie rozumiem. Miejscowi (ponieważ produkcją oscypka mogą zajmować się właściwie tylko oni) muszą płacić za miejsce na Krupówkach jak za zboże, a jakaś firma z Jaś wie skąd ma roszczenia wobec miasta że nie zapewnia miejsc parkingowych? A to sobie je wynajmijcie i zatrudnijcie osoby, które "przeparkują" zostawione byle gdzie pojazdy na właściwe miejsce. To bezczelność.
Grzmot w nocniku10:18, 19 lipca 2023
Zróbcie porzadek z tym badziewiem w stolicy Podhala...
Cyc Malina10:18, 19 lipca 2023
Przypuszczam że jakby było nawet 100 punktów parkingowych to by nic nie dało, gdyż musi się zmienić mentalność idiotów (nie mylić z normalnymi użytkownikami) korzystających z tych pojazdów. To jest tak samo jak z posiadaczami praw jazdy na ul. Wojska Polskiego w Nowym Targu, nieraz duży parking ma wolne miejsca ale "miszczowie" parkowania i tak jakby mogli to by pod samymi klatkami parkowali, i tak parkują po trawnikach i chodnikach bo by się zmęczył gdyby musiał podejść to 100 m. "Miszczowie" potrafią nawet z chodnika od Lewiatan do Wojska Polskiego (obok orlika) zrobić sobie regularną drogę, bo po co cofać w stronę ul. Kopernika jak lepiej po chodniku pojechać prosto. Swego czasu były założone blokady to był spokój teraz blokad brak i się zaczęło. Także tutaj trzeba zacząć od ludzi, bo naprawdę hulajnoga postawiona przy samym krawężniku nikomu nie przeszkadza ale to jest zbyt wiele dla takich baranów.
myśleć10:07, 19 lipca 2023
No nieźle, trza budować parkingi dla hulajnog... Niech firma wynajmująca hulajnogi podzieli się zyskiem z miastem, niech zapewni teren pod parking itd..
Zeb10:03, 19 lipca 2023
Ta miasto będzie budowa' parkingi dla hulajnóg korpo za pieniądze podatników ????
Urlich von Pipke09:28, 19 lipca 2023
Ustalić z miastem miejsca, wyciagnac kase i budowac
mieszkaniec09:28, 19 lipca 2023
bzdura!!
Urlich von Pipke09:28, 19 lipca 2023
Ustalić z miastem miejsca, wyciagnac kase i budowac
Mieszkaniec09:25, 19 lipca 2023
Nic to nie da wynajmujący rzucają hulajnogi gdzie popadnie problem zniknie jak hulajnogi znikną z tego miasta albo bedzie ich ograniczoną mała ilosc
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas