Złote Serca Żywieckie dla muzykantów i śpiewaków z naszego regionu - podhale24.pl
Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Wita, Wioli
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.528 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
10°
Wiatr: 3.24 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 78 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
05.08.2023, 11:13 | czytano: 2356

Złote Serca Żywieckie dla muzykantów i śpiewaków z naszego regionu

W Żywcu zakończył się 54. Festiwalu Folkloru Górali Polskich. W jego ramach odbył się m.in. konkursu kapel, grup śpiewaczych, śpiewaków ludowych, instrumentalistów, multiinstrumentalistów, mistrzów uczących śpiewu, a także konkurs zespołów regionalnych.

Laureaci z Żywca: Wojtek Kaleta z Kotelnicy, Mirosława Zaziąbło-Hubiak i Antoni Zaziąbło-Reś. Fot. Facebook Mirka ZH
Laureaci z Żywca: Wojtek Kaleta z Kotelnicy, Mirosława Zaziąbło-Hubiak i Antoni Zaziąbło-Reś. Fot. Facebook Mirka ZH
W Festiwalu wzięły udział 23 zespoły. Żaden zespół z naszego regionu nie zdobył jednej z głównych nagród. Natomiast jury na Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem wytypowało m.in. zespół regionalny Turnie z Zakopanego przedstawiający program „Posiady w Świyntego Scepona”. W festiwalu wzięli też udział Lipniczanie z Lipnicy Wielkiej – z programem „Po drobsku u Wojciecha” oraz Górzony z Ochotnicy Dolnej – z programem „Skubacki”.

Sukcesy przyszły w konkursie kapel, grup śpiewaczych, śpiewaków ludowych, instrumentalistów, multiinstrumentalistów i mistrzów uczących śpiewu.

W kategorii Kapele jedno z pierwszych miejsc zdobyła kapela Studenckiego Zespołu Góralskiego SKALNI Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, drugie miejsce zajęli z Lipnicy Wielkiej o kapela Jaśka Kubika z Krościenka, a wyróżnienie otrzymała kapela Zespołu Góralskiego Hamernik z Krakowa.

Grupa śpiewacza Studenckiego Zespołu Góralskiego Skalni Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz żeńska grupa śpiewacza Skrzypnianki ze Skrzypnego zdobyły pierwsze miejsce w kategorii Grupy Śpiewacze, a drugie miejsce wywalczyli Lipniczanie z Lipnicy Wielkiej, trzecie Krościeńcanki z Krościenka nad Dunajcem.

W kategorii Mistrz-Uczeń instrumentalista pierwsze miejsce zajął Eugeniusz Karkoszka z Lipnicy Wielkiej – skrzypce (uczeń: Szymon Gombarczyk); w kategorii Mistrz-Uczeń śpiewak - Złote Żywieckie Serce wywalczyła Mirosława Zaziąbło-Hubiak z Tylmanowej (uczennice: Magdalena Giemzik, Justyna Giemzik, Anastazja Zaziąbło-Hubiak). Mirosława Zaziąbło-Hubiak zdobyła też pierwsze miejsce w kategorii Soliści śpiewacy wspólnie m.in. z Reginą Gąsienicą-Giewont z Witowa.W kategorii Soliści instrumentaliści Złote Żywieckie Serce otrzymał Eugeniusz Karkoszka z Lipnicy Wielkiej – skrzypce, pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Lassak „Helios” z Zakopanego – złóbcoki, a drugie Marcin Antoni Zaziąbło-Reś z Bukowiny Tatrzańskiej – skrzypce.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas