Koniec Jarmarku Podhalańskiego. Burmistrz i dyrektor MCK zadowoleni. "Frekwencja to pokazała" (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta
Nowy Targ
Clouds
13°
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
11°
Wiatr: 5.292 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
12°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 98 %
Rain
15°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
13°
Wiatr: 6.372 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
6 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
14.08.2023, 11:00 | czytano: 6283

Koniec Jarmarku Podhalańskiego. Burmistrz i dyrektor MCK zadowoleni. "Frekwencja to pokazała" (zdjęcia)

Koncert trio w składzie Hanna Śleszyńska, Olga Bończyk i Robert Rozmus, którzy zaśpiewali największe przeboje polskiej sceny rozrywkowej, zakończył tegoroczny 21. Jarmark Podhalański w Nowym Targu.

Fot. Szymon Pyzowski
Fot. Szymon Pyzowski
Po koncercie z publicznością i tegoroczną imprezą pożegnali się ze sceny burmistrz Grzegorz Watycha i dyrektor Miejskiego Centrum Kultury. Andrzej Lichosyt podziękował swoim współpracownikom za organizację imprezy oraz wszystkim partnerom i patronom Jarmarku Podhalańskiego. - Mamy nadzieję, że wam się podobało. Jeśli chodzi o frekwencję, to myślę, że jest to właśnie znak, że się podobało. Było różnorodnie i dla każdego, i tak zawsze staramy się przygotowywać nasz program - mówił do publiczności.

Burmistrz Grzegorz Watycha podziękował organizatorom, Miejskiemu Centrum Kultury z dyrektorem na czele i całą załogą Centrum, artystom, wystawcom, wolontariuszom, służbom ochrony, porządkowym, policji. - To dzięki nim ten jarmark przebiegł w sposób bezpieczny, zabawa była kulturalna, była okazja do integracji, spotkania znajomych. Z tego ja i myślę, że wszyscy się cieszą. Dziękujemy i zapraszamy na kolejny, w przyszłym roku - dodał włodarz miasta.

r/
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
JaS00:32, 20 sierpnia 2023
Nie podoba mi się parada gazdowska przypominająca pochód 1 majowy. Strasznie to nudne i nie budujące dobrego wizerunku gazdów tego miasta. Jeden wóz konny, jeden zespół regionalny, trochę dzieci i emerytów - strasznie to mało jak na miasto powiatowe. Nie wiadomo po co ten pochód idzie z MCK skoro ul. Krzywa nie jest ciągiem pieszym (a powinna by). To powinna być parada w stylu krakowskiej parady smoków. Tu powinniśmy widzieć efekt pracy merytorycznej MCK ale także szkół (zwłaszcza szkół średnich) i efekt współpracy pozostałych miejskich i powiatowych jednostek kultury z innymi gminami. Na razie jest b słabo.
Niestety widać z roku na rok coraz mniejsze ilościowo zainteresowanie handlujących. To nie jest już jarmark podhański, raczej kiermasz jakich wiele w Polsce. Trudno coś tam kupić? Znikoma oferta regionalna dla wczasowiczów. To wszystko oni mają u siebie. Żenujące było przerwanie wystąpienia Burmistrza Miasta otwierającego imprezę bo pojawili się ważni goście. Burmistrz jest człowiekiem inteligentnym, z klasą i zapewnię wiedziałby co należy zrobić. Przerywanie wypowiedzią Panie Dyrektorze jest chyba mało poważne?
Może czas zakończyć te jarmarki ,a zbudować np. Dni Ziemi Nowotarskiej z wieczornymi koncertami i prezentacją osiągnięć firm różnej branży z Nowego Targu i Podhala.
Małgosia07:57, 19 sierpnia 2023
Zrobił Jędruś z MCK domek do wynajęcia. Cała działalność tej jednostki polega na wynajmowaniu pomieszczeń. Zwykły rentier nie dyrektor. Czas ?. Dać czas komuś kto niczego nie pojmuje ?, dać czas komuś kto tak naprawdę rozwala kulturę w Mieście ?, dać czas facetowi, który jest zarozumiały, bezczelny i nie nadaje się do kierowania kulturą w Nowym Targu ?. Nie ma już czasu !!!
a13:10, 18 sierpnia 2023
Też trzeba człowiekowi dać czas,jest ok.
a12:57, 18 sierpnia 2023
Są koncerty, imprezy, przychodzą ludzie. Jest tego sporo. Stara się człowiek.
a12:50, 18 sierpnia 2023
ale są koncerty
a12:45, 18 sierpnia 2023
tak, za Pani Basi
fik09:18, 18 sierpnia 2023
@żaba - nie jest znakomity, jest najznakomitszy a wiele środowisk przez jego butę odwraca się od moku co widać jak świeci pustkami. Nie przypomina niczym dawnej aktywności kiedy drzwi się tam nie zamykały a ludzie korzystali od rana do wieczora.
Żaba17:41, 17 sierpnia 2023
Nie należy czekać aż pan dyrektor zmieni optykę widzenia, bo nie zmieni. Jest już na tyle długo szefem jednostki kultury, że powinien dawno kumać o co w tym wszystkim chodzi. Nie kuma i kumać nie będzie, bo nie chce, bo nie ma w sobie bakcyla organizatora, działacza i co najgorsze nie potrafi z ludźmi rozmawiać i na dodatek sam jest przekonany o swojej "znakomitości" we wszelkich tematach. Niech sobie nie kuma gdzie indziej.
Gocha16:54, 16 sierpnia 2023
Przecież Ali był pierwszy raz na Jarmarku. To inni byli kilka razy
senty_menetalny13:20, 16 sierpnia 2023
Brakowało całodniowych atrakcji na pustym placu, który ogołocony świecił betonem do popołudnia. Kiedyś na Jarmarku były różne zawody, atrakcje dla ludzi, rożne działalności nowotarżan i Podhalan. Nie ma ludzi, grup, stowarzyszeń w Nowym Targu? Pokłóceni? Nie ma do nich kontaktu? Panie Dyrektorze Andrzeju są jeszcze inni nowotarżanie niż Justyna i Ali, czyli dzieci radnych i Pana żona. Wystarczy się nieco zainteresować lub słuchać innych. Wystarczy wyjść do ludzi, poznać ich a nie udzielać audiencji w gabinecie. To nie jest trudne. Wystarczy chcieć a nie udawać. Jest wielu, którzy mają coś do zaoferowania, nie tylko śpiewy w koncertach. Niech pan poprawi optykę widzenia i spojrzy zza scenę muzyczną. Wyjdzie to tej imprezie na dobre, może Panu również.
Nuta15:55, 15 sierpnia 2023
Cały rok nic się nie dzieje więc te dwa tysiące małolatów na rynku wydaję się być tłumem szczęśliwych nowotarżan. Festyn nie mający nic wspólnego z jarmarkiem. Na podobnych festynach w okolicy Nowego Targu jest jeszcze więcej ludzi więc nie ma się czym chwalić. A że chwali dyrektor własną organizację i własną żonę wydaje się być w porządku. Choć gdy zatrudnianiu "swoich" przez dyrektora przyjrzy się z bliska niesmak pozostaje. No taki to poziom.
Tamtejsza14:46, 15 sierpnia 2023
Etatowi narzekacze nie maja już co wymyślić, więc trują jadem bez pomysłu. Tegoroczny Jarmark był na niezłym poziomie, o czym świadczy frekwencja. A co do Rodziny Dyrektora - jest na poziomie, choć wielu miescan hołduje innemu ojcu dyrektorowi. A kysz, a kysz...
Pik13:10, 15 sierpnia 2023
Najważniejsze, że zadowolony Andrzej i rodzina. Reszta się nie liczy
Bezkadzenia06:09, 15 sierpnia 2023
Mnie się koncert z tzw nowotarżanami nie podobał. Bez składu i ładu. Bez pomysłu. Misz masz. Wszystko do wora i z wora po kolei wyjmowane. Widać i słychać było, że artyści z "łapanki"choć dobór "artystów" dokonany przez organizatora ewidentnie przemyślany i wykonany zgodnie z hasłem "rodzina na swoim". Konferansjer coś beblał, na scenie kolejno pojawiali się "artyści",zaśpiewali, wzięli kasę i poszli. Niedzielni wykonawcy zamiast "swoich" byliby odpowiedni. Czasami można zepsuć układzikami imprezę.
@@@22:36, 14 sierpnia 2023
Byłam w kazdym dniu jarmarku piątek koncert spozniony i to sporo Mateusz mega głosisko ale za mało spiewał sam lepiej by udzwignął ten koncert sobota to wiadomo Dawid i Variusy pozamiatali co pokazała frekwencja niedziela spokojna koncert TRIO był taka wisienką na torcie..takie jest moje zdanie było dobrze Jarmark udany i ciekawy oby do przyszłego roku
Maśkula.22:19, 14 sierpnia 2023
Bawiliśmy się świętnie! Koncert z Mateuszem Ziółko był wspaniały!! Varius Manx także! Dziękujemy! Do zobaczenia za rok!
Wiem kto na tym zarabia19:48, 14 sierpnia 2023
Oby nigdy więcej tego chalasu po nocy Precz na lotnisko !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zuzia19:41, 14 sierpnia 2023
Było rewelacyjnie, dziękujemy! Najlepszy jarmark do tej pory!
Fanka18:58, 14 sierpnia 2023
Ja jestem niezadowolona. Myślałam,że zaśpiewa Jędruś a zaśpiewała żona.
LOTI18:11, 14 sierpnia 2023
Polityczni hejterzy się odezwali a sami w domu siedzą. Jakby było tak źle jak piszecie to nie byłoby tysięcy ludzi na imprezie
Obserwatorka16:51, 14 sierpnia 2023
Dyrektor na zdjęciach wygląda jakby był wiecznie zadowolony. Nie dziwota, że zadowolony jest z festynu który sam urządził. Małżonka zapewne jeszcze bardziej zadowolona. No i radni niektórzy też. Pośpiewała sobie rodzina i to nie za darmo. Hulaj dusza !.
T14:57, 14 sierpnia 2023
Mateusz Ziółko rewelacja ale za mało.
łoj tam14:40, 14 sierpnia 2023
Artyści z "Septymy" o niebo lepsi od "artystów nowotarskich" występujących po znajomościach i koligacjach rodzinnych. No i jeszcze za kasę. Trudno by dyrektor nie był zadowolony
avivat13:26, 14 sierpnia 2023
Panowie burmistrzu i dyrektorze. To tylko pokazuje, że przy praktycznie "nic nie robieniu" przez cały rok, mieszkańcy rzucają się na co popadnie, jak szczerbaty na suchary! Niestety to tylko obnaża wasze nic nie robienie w pozostałych miesiącach roku. Taka jest niestety prawda!
PL12:47, 14 sierpnia 2023
Piknik, jarmark i jeszcze ze dwie imprezki dla szarego ludu, żeby potem nie narzekali w trakcie roku na brud, smród, smog, korki, brak parkingów, kosmiczne podatki i ceny mieszkań, niskie płace i żeby wiedzieli na jakiego dobroczyńcę zagłosować na wiosnę.
Ile można za te przejedzone pieniądze zrobić w celu realizacji czy planów obwodnicy ul. Ludźmierskiej żeby ludzie nie marnowali połowy życia w tym smrodzie?
z tąd11:41, 14 sierpnia 2023
Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach dała ,,czadu,,. To są,Goście, debeściaki !!!
Wiesiek11:19, 14 sierpnia 2023
Szczerze? Nic ciekawego w ciągu dnia nie było. Straganów ubywa co roku...
Batman11:19, 14 sierpnia 2023
wszystko było ok poza konferansjerem. Żenujący poziom.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas