Otwórz oczy, patrz: Velo Dunajec - historycznie (film) - podhale24.pl
Niedziela, 21 lipca
Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
Rabka Zdrój
Clouds
23°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 54 %
Clouds
23°
Wiatr: 8.46 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
23°
Wiatr: 8.532 km/h Wilgotność: 55 %
Clouds
25°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 53 %
Clouds
27°
Wiatr: 7.092 km/h Wilgotność: 57 %
Clouds
24°
Wiatr: 8.1 km/h Wilgotność: 61 %
Jakość powietrza
46 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
38 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
18.08.2023, 19:12 | czytano: 5671

Otwórz oczy, patrz: Velo Dunajec - historycznie (film)

Velo Dunajec to jeden z najpiękniejszych szlaków rowerowych w Polsce. Odcinek od Nowego Targu do Niedzicy jest szczególnie atrakcyjny pod względem widokowym. Szlak przyciąga nie tylko krajowych rowerzystów, ale również gości z zagranicy.

"Otwórz oczy, patrz"/ FB
Dla nas ten szlak jednak jest nie tylko atrakcyjny ze względu na piękno krajobrazu, ale może przed wszystkim z uwagi na historię jaką ten szlak opowiada. A tych historii i wydarzeń, które rozegrały się w jego sąsiedztwie jest naprawdę niemało.

W naszym dzisiejszym odcinku chcemy Wam drodzy widzowie pokazać fragment szlaku od Nowego Targu do Czorsztyna. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że Velo Dunajec przebiega prawą stroną Jeziora Czorsztyńskiego, ale z uwagi na obszerny materiał zdecydowaliśmy się podzielić go na dwa odcinki. Dlatego w dzisiejszym odcinku nasza wycieczka rowerowa wiedze szlakiem Velo Dunajec do Dębna, a tam odbijamy i kierujemy się na Velo Czorsztyn.


Jest też jeszcze jedna istotna kwestia. Z własnych obserwacji wiem, że dla wielu turystów rowerowych pierwszym miejscem z jakim mają styczność po przyjeździe do Nowego Targu jest dworzec kolejowy. Tutaj historia zatoczyła koło. W latach 20/30-tych ubiegłego wieku kolej przywoziła do miasta gości spragnionych górskich wycieczek i obcowania z Gorcami. Schronisko turystyczne na Wisielakówce czy późniejsze pod Turbaczem przyciągały rzesze turystów.

Dzisiaj podobnie wysiadających z pociągów turystów jest sporo, a pośród nich wyróżniają się turyści rowerowi, którzy przyjeżdżają z Zakopanego, Rabki czy Krakowa.Otwórz oczy, patrz
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Spisz19:43, 20 sierpnia 2023
Zapraszam do Dursztyna zobaczcie co zostało z waszego nawiedzonego domu.
Wielka szkoda że już go nie ma, po Waszym filmie. Szkoda, może zrobicie o tym film.
0
Tadeusz Morawa syn żołnierza AK-WiN07:19, 19 sierpnia 2023
Wyrok na Słoninie został wykonany na tzw. Samorodach w Nowym Targu czyli dalej.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas