Długa kolejka na Giewont i walka niedźwiedzi w Kondratowej (zdjęcia) - podhale24.pl
Piątek, 01 marca
Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina
Szczawnica
Clouds
10°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
10°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.336 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
11°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
12°
Wiatr: 8.172 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 69 %
Jakość powietrza
158 %
Nowy Targ
110 %
Zakopane
180 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 79 | 158 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 55 | 110 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 90 | 180 %
02.09.2023, 08:10 | czytano: 42561

Długa kolejka na Giewont i walka niedźwiedzi w Kondratowej (zdjęcia)

Na tatrzańskich szlakach widać już koniec wakacji i dużo mniej turystów. Mimo to na szlaku prowadzącym na Giewont ustawiła się wczoraj kolejka oczekujących. Turyści zaobserwowali także walkę o terytorium dwóch niedźwiedzi.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
W Tatrach widać już zbliżający się koniec wakacji i dużo mniejszą frekwencję na szlakach. Oczywiście te najbardziej oblegane szlaki, jak wejście na Giewont nadal się korkują, a turyści ustawiają się w długich kolejkach. Tak było również w piątek 1 września w godzinach popołudniowych.

Do bardzo emocjonującego zdarzenia doszło na szlaku niebieskim prowadzącym z Polany Kalatówki na Halę Kondratową. Turyści ok. 10 m od szlaku w gęstym lesie zauważyli dwa niedźwiedzie najprawdopodobniej walczące o terytorium. Jeden niedźwiedź biegł za drugim z zawrotną prędkością.

- To był jeden trzask. Gałęzie drzew łamały się jedna za drugą. Strach był, bo w pierwszej kolejności schowałem za siebie syna i ustawiłem za drzewem. Widziałem, że jest to pędzący niedźwiedź, ale dopiero po chwili się zorientowałem, że jeden goni drugiego. Niestety na zdjęcie było już za późno, a gęsty las w tym miejscu też nie ułatwił zadania - mówi Marcin, który obserwował całą sytuację. - Trochę się bałem, ale wiedziałem, że tata mnie obroni - dodał o zdarzeniu Dawid, nastoletni syn Marcina.

Temperatury w Tatrach znacznie się obniżyły zwłaszcza przy pochmurnej pogodzie. Na graniach dodatkowo wieje silny wiatr, przez co temperatura odczuwalna jest jeszcze niższa. Wiele osób ubiera nie tylko kurtki, ale także czapki i rękawiczki.

W nadchodzących dniach synoptycy zapowiadają możliwość wystąpienia burz w godzinach przedpołudniowych. Pojawić się ma także słońce oraz przelotne opady deszczu.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Aga13:15, 2 września 2023
Nie żałujmy zdjęć, kiedy uszliśmy z życiem :?-?) No i Tata - Superman dla syna - świetne.
Tylko błagam Szanownego Autora - nie "ubiera" tylko "zakłada"...
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas