Była premier Beata Szydło spotkała się z mieszkańcami Poronina. "Jesteśmy skuteczni i dotrzymujemy słowa" (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława
Zakopane
Clouds
11°
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 35 %
Clouds
12°
Wiatr: 2.664 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
12°
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.608 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
2 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 1 | 2 %
03.09.2023, 16:49 | czytano: 8514

Była premier Beata Szydło spotkała się z mieszkańcami Poronina. "Jesteśmy skuteczni i dotrzymujemy słowa" (zdjęcia)

Na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury była premier Prawa i Sprawiedliwości spotkała się z mieszkańcami gminy Poronin. Spotkanie poprowadziła poseł Anna Paluch. W spotkaniu udział wzięli również działacze PiS z Podhala. - Jestem tu żeby się pokłonić i prosić o głosy dla Zjednoczonej Prawicy, dla Prawa i Sprawiedliwości. Mamy super drużynę - mówiła o działaczach z terenu Podhala Beata Szydło. - Nieważne kto ten mandat weźmie, byle jak najwięcej mandatów uzyskała Zjednoczona Prawica - dodała.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
Obecną europoseł przywitała góralska muzyka. Wystąpienie zaczęło się od przypomnienia sytuacji jaką zastali działacze PiS po objęciu władzy w 2015 roku oraz od działań jakie podjęli w pierwszej kolejności.

- Zadbaliśmy o rodziny programem 500 plus, teraz jest to 800 plus. Zadbaliśmy o seniorów - mówiła Beata Szydło. - Chcemy nasze działania kontynuować. Jesteśmy skuteczni i dotrzymujemy słowa. Czasem coś nie wyjdzie, ale poprawiamy i idziemy do przodu - kontynuowała wypowiedź.

Nawiązała także do sytuacji w Ukrainie oraz do działań na granicy polsko-białoruskiej. - Pokój i spokój może się skończyć. Putin nie ma hamulców - ostrzegała Beata Szydło.

Spotkanie stało się także okazją do zaprezentowania kandydatów i działaczy Prawa i Sprawiedliwości z Podhala. - Nie chcemy władzy dla władzy. Chcemy, żeby Polacy żyli w lepszych warunkach. Lepsze drogi, szkoły i żłobki, żeby kobiety mogły pogodzić życie rodzicielskie i zawodowe - mówiła poseł Anna Paluch wspominając, że Polacy zaczynają wracać do kraju, aby tu pracować, bo jest lepiej niż za granicą.

O sytuacji na granicy polsko-białoruskiej wspomniał poseł Edward Siarka - Opozycja atakowała nas, że bronimy polskiej granicy. To było przygotowanie ataku na Ukrainę. Musimy bronić naszej suwerenności - komentował.

Wszyscy parlamentarzyści zgodnie twierdzili także, że działania Unii Europejskiej mają na celu ograniczenie suwerenności Polski. Edward Siarka wspomniał, że lasy będące w posiadaniu państwa miałyby zostać przekształcone w parki narodowe, przez co gospodarowanie byłoby znacznie ograniczone, a wręcz niemożliwe.

W spotkaniu głos zabrał także Bogdan Pęk który powiedział m. in.: - Dumny Naród Polski z 1000-letnią historią nie da się zrobić reprezentującym niemieckie interesy i tak zwanym lewakom. To są wybory nie o to, kto będzie rządzić Polską, ale o to, czy będzie Polska suwerenna i dumna.

Na zakończenie spotkania wójt Poronina, Anita Żegleń wręczyła Beacie Szydło namalowanego na szkle anioła. Dziękując zarówno byłej premier, jak i poseł Annie Paluch za to, że "zawsze może liczyć na ich pomoc".

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
ocena z Orawy14:15, 20 września 2023
PiS dotrzymał słowa - Polska w ruinie finansowej też
wierzgająca kobyła20:43, 6 września 2023
I znowu - wierzgnęła. Ha, ha, ha!

Tak w ogóle to wypraszam sobie uwagi "zacnej pani"

A tak na marginesie, skoro już...
Ten co siedzi za politykę nie jest kryminalistą.
Gdyby się prawnie przyjrzeć byłym i obecnym "elytom" - mielibyśmy pełne więzienia kryminalistów!
Faszysta, nacjonalista, co za różnica. Zwał jak zwał.
Dla mnie najważniejsze czy jest Polakiem i działa dla Polski.

Gdzie indziej są syjoniści i oni mają inne cele.

Co do zdrowia. Jestem zdrów całkowicie. Nie jestem szabesgojem ani inną mendą /.../
Grażyna Mikołajska13:50, 6 września 2023
@ wierzgająca kobyła.Pięknych masz idoli . Sami kryminaliści. Dwóch z nich odbyli karę bezwzględnego więzienia Olszański i Rybak. Pozostali wyroki w zawieszeniu. Lecz się człowieku, bo jak faszyści,nacjonaliści, antysemici, ksenofoby są twoimi idolami /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
PIS i PO = WIELKIE ZŁO10:16, 6 września 2023
@Grazyna Mikołajska
Stwierdzam tylko smutną dla nas Polaków prawdę.

PIS + PO + lewica + PSL + hołownia 2050 = WIELKIE ZŁO


POLSKA JEST JEDNA !!!!!
wierzgająca kobyła07:18, 6 września 2023
Moimi idolami jest: Wojciech Olszański, Piotr Rybak, Jacek Międlar a nawet Robert Bąkiewicz.
Nigdy nie będą nimi obsry... Polski jak niejaki Grabowski, Engelking, Michnik, Tokarczuk czy Hartman i wielu, wielu innych.
Taki jeden, opowiadający, że "Polska jest ojczyzną dwóch narodów" już wylądował w "wariatkowie" (sam uznał, że tam jego miejsce). Jest jeszcze drugi, opowiadający coś o polin. Na jego finał musimy jednak poczekać.

Tacy wielbiciele samobójczego, "demokratycznego", płonącego i tonącego w bagnie Zachodu nie mogą nam przewodzić.

Od byłych i obecnych zarządców należy Polskę i Polaków uwolnić!
Grazyna Mikołajska00:28, 6 września 2023
@ PiS i PO=wielkie zło. Jestes symetrystą? czy wielbicielem Konfy?
PIS i PO = WIELKIE ZŁO16:04, 5 września 2023
@Grażyna Mikołajska

Czy PIS czy PO - wszyscy niszczą Polskę

PIS dochodzi do władzy, nie rozlicza nikogo z PO
PO dochodzi do władzy, nie rozlicza nikogo z PIS

PIS dochodzi do władzy, nie rozlicza nikogo z PO
PO dochodzi do władzy, nie rozlicza nikogo z PIS

PIS dochodzi do władzy, nie rozlicza nikogo z PO
PO dochodzi do władzy, nie rozlicza nikogo z PIS

To tak dla tych, którzy uważają, że jest jakaś różnica między nimi ( różnica jest tylko w nazwie
avitat15:35, 5 września 2023
Tylko Ruch Prezydenta Siemianowic Rafała Piecha!!! Nie daj Bóg platfusy, lewica czy inne cuda na kiju! PO powinno zniknąć jako partia!
Grażyna Mikiołajska14:37, 5 września 2023
Q Miś.Nie da się w paru zdaniach opisać tego, co PiS nawywijał.bo tyle tego jest. To i tak jest duży skrót.Człowiek inteligentny przeczyta do końca i wysnuje wnioski, Człowiekowi takiemu jak Ty, nie chce się czytać i wystarczą widocznie memy
Urlich von Pipke13:04, 5 września 2023
istotą polityki pis od odwracanie uwagi od obecnej sytuacji rynkowej, ile lat do okulisty, ile w sklepie za ten sam koszyk zakupów, 8 lat szczucia, polowanie pegasusem i nie znaleźli nic. Posuwają się do największych świństw i kto się z nimi zblatował.
Miś11:15, 5 września 2023
@Grazyna Mikołajska Nie da sie czytać Pani bełkotu polityczno-propagandowego. Czlowiek inteligentny zawrze swoje mysli w paru zdaniach. Pania najwidoczniej dopadło rozwolnienie. I na koniec - kon jaki jest - kazdy widzi
S-40010:33, 5 września 2023
miejscowy a może Wania popraw pisownie
Muniek09:10, 5 września 2023
Ja już zdecydowałem. W najbliższych wyborach głosuję na PIS bo tak tata zasugerował. Za rok tych samorządowych na Pana Kukiza bo uwielbiam jego piosenki. Potem tych do europarlamentu na kogoś z Konfederacji bo chyba tak trzeba, a prezydenckie na Pana Trzaskowskiego bo miło mu z oczu patrzy. Będzie dobrze ? Pozdrawiam
Urlich von Pipke08:03, 5 września 2023
Przekonała mnie ta pani, zagłosuję na KO
Major07:48, 5 września 2023
Po wyborach to kaftanów braknie,bo przeciwnikom PiSu całkowicie zawory puszczają
Urlich von Pipke07:48, 5 września 2023
albo wyślemy ich w niebyt, albo będzie czarnek z kul-u i ziobro
Roman23:42, 4 września 2023
PIS już dziękujemy - nie damy się kolejny raz omamić!!! Wilki w owczej skórze!
jaga223:05, 4 września 2023
Czy za PO żyło się biedniej? moim zdaniem tak samo jak za PiS. Ale jest weselej. Jak może śpiewać po góralsku pani Szydło skoro ma sciskoszczęk a pani Paluch pomagali bo wyła . No jest kabaret. Oby nas nie dopadla legionella
miejscowy22:24, 4 września 2023
@Janosik
ty nic nie rozumiesz.Wieszile placimy za Turow?.Awystarczylo pogadac ale pisiory z nikim nie rozmawiaja. Sami decyduja a kary place a Tobie mowia ze unit nazucila. Wiesz jak bylo z paliwem. Unia nakazala nalozyc 2.5%a history zrobily z tego 20% ale Tobie mowili ze towina uni.pisiory winia wszystkich ale nie siebie. szydelko place ze sie sync czepiaja a kto transmitowal prymycje? dyrektorem standing history na koniach sie nie zna ale konie lubi.i tak wszedzie na niczym sie nizna ale lubi stolek to siedzi na nim I kasiore trzepie. ilu misiewiczow znasz?/ nawet niewiesz o czym mowa. milcz a przynajmniej nikt sie nie dowie o twoim waskim horyzoncie
monia20:14, 4 września 2023
'Zadbaliśmy o rodziny programem 500 plus, teraz jest to 800 plus.'
A nie powiedziała, że zus wzrośnie o kolejne 200 zł.
A o tym, że rolnik (raczej gospodarz niż rolnik, bo z jedną krową) sprzedając tę krowę dostaje 1000zł nie powiedziała. Tak. Jak likwidujesz gospodarstwo, to dostajesz kasę. Jak nadal masz krowę i uprawiasz pole, to nic ci się nie należy. Likwidujcie wszyscy gospodarstwa, dostaniecie kasę, a potem nie będziecie mieć z czego żyć, przyjdzie jakiś 'swój' i wykupi wasze działki za bezcen.
Tolek18:04, 4 września 2023
Wreszcie żyję w Polsce niepodległej. Komuchy i wszelkie lewactwo zostało pozbawione władzy. Żeby jeszcze Unię wyczyścić z tego lewackiego chwastu.
Grażyna Mikołajska17:47, 4 września 2023
@ No brawo. Widzę Kolego, ze kliknąłeś gdzie trzeba i doczytałeś,a zatem nie ma obowiązku. przestań straszyć tym Tuskiem, . Macie jakąś fobie na jego tle. Nie wgonili go z Brukseli, tylko skończyła mu się kadencja pięcioletnia - dwa razy po dwa i pół roku i takie jest prawo unijne, że już więcej nie można kandydować na przewodniczącego Rady Europejskiej. pokaż mi drugiego polityka polskiego, który w ostatnich trzydziestu latach dostąpił tyle zaszczytów co premier Tusk. Przecież nie szeregowy pisowski poseł Kaczyński, który raz był w Niemczech a raz w Austrii w ciągi swojego życia, a w czasie spotkania z Angelą Merkel nie potrafił sobie nawet słuchawek na uszy założyć ( są filmy z tego spotkania), żeby słyszeć tłumacza, bo z językami u niego krucho, nie tak jak ze szczuciem- o , w tym to jest wytrawnym graczem. Donald Tusk był również przewodniczącym największej europejskiej partii- Europejskiej Partii Ludowej i zrezygnował z jej przewodnictwa przed wygaśnięciem kadencji, gdyż widząc co Pis wyprawia z Polską, postanowił wrócić i objąć kierownictwo w PO, żeby odebrać Kaczyńskiemu władzę. Taka jest prawda. I tu znowu sobie kliknij i poczytaj, a nie pisz banialuk.OK. Kończę ,Nie mam ochoty kopać się z koniami. Rozumu życzę, samodzielnego myślenia.Pozdrawiam. Bez odbioru.
tutejszy16:44, 4 września 2023
Ludzie złapcie oddech ani Kaczyński ani Tusk wiecznie żyć nie będzie jeszcze będzie normalnie w tej Polsce.
Janosik16:06, 4 września 2023
Pani Mikołajska, owszem rozporządzenie przewiduje możliwość częściowego lub całkowitego zwolnienia z obowiązku solidarności. Wystarczy, że Polska przedstawi Komisji Europejskiej wniosek z uzasadnieniem, powołując się na występowanie presji migracyjnej.
Tylko, czy Tusk taki wniosek przedstawi? Z pewnością nie przedstawi. Nie po to wygonili go z Brukseli, żeby dbał on nas i nasz kraj.
I po to jest też referendum, aby nie działał wbrew woli narodu.
Ale co ja tam będę pani tłumaczyć, skoro dla pani autorytetem jest posłanka Jachira.
Józek15:36, 4 września 2023
Tłumów.nie ma..widać poparcia na Podhalu też.
Mieszkani plu15:24, 4 września 2023
Ja chce płacić za mieszkanie tyle samo co PALUCHOWA w Krościenku płaci
Grażyna Mikołajska14:58, 4 września 2023
@ Janosik.No i widzisz jaką Ty masz wiedzę? Zmień lepiej źródło informacji Chłopie. Nowy pakiet azylowy nie nakłada na nasz kraj żadnego obowiązku przyjmowania uchodźców z Południa. Z powodu tysięcy Ukraińców szukających schronienia nad Wisłą nikt ich tu nie wyśle.Te informacje sa szeroko opisywane w necie. sprawdź sobie.Nie tylko TVN oglądam, ale czytam zachodnią prasę,oglądam tez inne telewizje zachodnie,ale Ty widocznie tylko Kurwizję rządową, więc wszystko jest pięknie. " Niech se dodrukowują"-uważasz- wiesz co , szkoda słów z Tobą dyskutować, skoro nie wiesz czym to grozi. Poucz się trochę ekonomii, a na przestrzeganiu prawa zbudowana jest cała demokracja , stabilność państwa- Praworzadność jest ważniejsza od mamony, bo władza ma służyć obywatelom, a nie odwrotnie. Żegnam. Nie ten poziom
Wii14:45, 4 września 2023
@Janosik
Takich głupot to już dawno nie czytałem........
Alan14:42, 4 września 2023
do Janosik
Przestań już oglądać i słuchać tą propagandę PIS-owską w TVP bo CI zrobiła już galaretę z muzgu i wypisujesz całe cytaty z ich przekazów.
Jeśli masz jeszcze odrobinę rozumu to czasem pomyśl
Grażyna Mikołajska13:59, 4 września 2023
@ Tadeusz Morawa syn żołnierza AK-WiN. Coć nie jest prawdą w tym co napisałam? Człowieku cały demokratyczny świat przeciera oczy, co PiS robi z tym krajem. Upomina UE, upominają Stany Zjednoczone- wskazują, że standardy wprowadzane przez PiS są bliskie tym na Białorusi.Może zamiast epatować się "synem żołnierza AK" samemu należałoby coś zrobić dla Ojczyzny,a nie tylko afiszować się patriotyzmem,który to PiS doprowadził do wyświechtanego sloganu .Patriotyzm to uczciwie pracować dla kraju, a nie zagarniać miliony w Spółkach Skarbu Państwa i wprowadzać tam swoje rodziny- ludzi bez odpowiedniego przygotowania, kompetencji,biernych ale wiernych, patriotyzm to przestrzegać zasad praworządności, aby wszelkie instytucje państwowe służyły obywatelowi,a nie władzy- bo to już było w czasach słusznie minionych. Jakim prawem odmawiacie polskości Tuskowi? Jakim prawem obelżywie kłamiecie? Wykorzystujecie Kościół do politycznej gry. Kiedyś był on ze społeczeństwem w czasach komuny, a dziś jest z władzą która gardzi innym człowiekiem i sam nim gadzi, czemu biskup Jędraszewski nie raz dał przykład. Sojusz władzy z ołtarzem powinien się skończyć. Czy wciąganie faszysty na listy wyborcze jest Ok, patrioto? Słyszałeś co Bąkiewicz wykrzykiwał publicznie ? Czy tak jak on uważasz, że chętnie widziałbyś Żydów w Oświecimu ? Czy Twoimi idolami są Olszański, Bąkiewicz, Międlar, Rybak i inni antysemici, nacjonaliści,ksenofoby? Strzeż Panie przed takimi pseudopatriotami, wykolejeńcami. W głowach Wam już się pomieszało, a wystarczy być uczciwym, tolerancyjnym, pracowitym,otwartym na świat i innych ludzi niezależnie od rasy, płci, koloru skóry, upodobań, wiary, ale PiS chce wszystko ludziom narzucić, innych wykluczyć ze społeczności i to ci się człowieku podoba? Mnie nie. Chcę Polski praworządnej, demokratycznej, przyjaznej, europejskiej a nie zaściankowej, kłótliwej, nie potrafiącej w zgodzie żyć z sąsiadami. Od wojny minęło niemal 80 lat, a wy dalej szczujecie na wszystkich. Kaczyński skłócił nasz naród i to jest zbrodnia na nim, a nie patriotyzm. Byliśmy kiedyś wzorem dla Demoludów i świat nas podziwiał ,Dziś z niedowierzaniem spogląda, co się z tą Polską dzieje, tylko Putin zaciera raczki. Na naszych oczach PiS zmienia nam historię , tyle, ze jej świadkowie jeszcze żyją i to jest przerażające, jak w miejsce bohaterów wkładają swoich " pseudo bohaterów" przestańcie już straszyć tymi komunistami, , bo najwięcej dziś jest ich w PiSe.Żydzi źli, Ukraińcy źli, Niemcy źli, Białorusini źli, z Czechami zadarli, a Bałtyk dobry? Zgoda buduje, a niezgoda rujnuje, więc przestańcie już dzielić ten naród
lokalny wyborca łasy na kiełbasę13:33, 4 września 2023
Oczywiście spotkanie reglamentowane. Mieszkańca nie uświadczysz. Ale piękna broszka Pani Beciu. Dlaczego zabrakło pana Terleckiego żeby mógł się wypowiedzieć o potrzebach mieszkańców Poronina?
rozgoryczony13:31, 4 września 2023
Jak widzę te osoby (w podeszłym wieku) /.../ to nie powinno sobie już dać spokój z politykom ciekawe gdzie poseł gut mostowy przecież on był w PO a ponoć PO sprzedało kolej na Kasprowy Wierch a teraz pan gut mostowy jest w PiS to nie wiem nagroda? zastanawiam się czy on zajmował się odkupieniem tych kolei?
Jak wam nie wstyd robić z nas wariatów albo cymbołów na pewno na was ani jedni i drudzy nie zagłosuje!
PJJ jedyna słuszna droga
Osiol13:26, 4 września 2023
W wolnym kraju wywalczonym przez przodków chcecie wyrazić zgodę na faszystowskie/stalinowskie metody czyli cenzurę, wywlaszczenia, nepotyzm(kolaboracja) , rabunek i będziecie udawać że tego niema, że wam nie przeszkadza, to po co pracować zadłużać się i np budować dom gdy jedną decyzja głównego geologa kraju to wszystko przepadnie(was to napewno nie dotknie he he he)
Głos krytyczny stowarzyszenia lekarzy i naukowców zostanie ocenzurowany(przy kolejnej... )
A prawdy o wojnie na U dowiecie się za 50lat jak archiwa tajne... he he he
Fajnie tak z każdą ustawą wolność tracic ?
Hahaha12:48, 4 września 2023
A co to za różnica czy ja będę niewolnikiem u Niemca za 700 euro czy u polaka za 2700zl robota taka sama
Siła robotnicza12:46, 4 września 2023
Gadu gady o pieniądzach o tym o tamtym, ale może ktoś by się wziął za ustawe:
Pracuje formalnie za najziszą krajowa ,ale wyrabiam jeszcze 80 nadgodzin i niestety za te godziny dostaje pod stołem i nie są odprowadzane żadne składki na ZUS itp ,czy da się zrobić taką ustawę, aby pracodawcy przestali kombinować??
Stop12:09, 4 września 2023
Stop PIS i ich rozdawnictwa na które nasze wnuki będą pracować latami. Stop łamaniu konstytucji. Stop drożyźnie. Stop zatrudnianiu w spółkach skarbu Państwa ?Samych Swoich?. stop Willom plus. Stop aferom PISowskim. Stop sterowaniu krajem przez prezesa!
cienki bolek12:09, 4 września 2023
Mało osób z Poronina. Ludzie mają dość opowiadania głupot.
PL12:05, 4 września 2023
Najlepsze będą miny dzieci i wnuków Majora jak okaże się że biliony złotych przyjdzie im spłacać do końca życia.
Urlich von Pipke11:56, 4 września 2023
Czy wiecie Państwo, że radni Zakopanego wielokrotnie sprzeciwiali się przyjęciu lokalnego programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar. Samorządowcy od lat twierdzą, że ustawa, na której opierają się twórcy programu, zagraża rodzinie, a konkretniej "jedności rodziny". Sprawa trafiła nawet do Trybunału Konstytucyjnego, ponieważ radni złożyli wniosek o stwierdzenie niezgodności zapisów ustawy z konstytucją.
Beata Szydło gratulowała radnym: "Odważny naród"
 Rząd próbował znowelizować ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. W jej myśl "jednorazowa" przemoc przestawała być przemocą, a stawała się nią, dopiero gdy dochodziło do niej wielokrotnie. Premier Mateusz Morawiecki odwołał wówczas ze stanowiska wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietę Bojanowską.

Wiosną 2017 roku ówczesna premierka Beata Szydło chwaliła radnych Zakopanego na spotkaniu z nimi:

,,Muszę państwu przede wszystkim pogratulować, boście są odważni. No jedyny samorząd w całej Polsce, który się sprzeciwił. No ale Górale, wiadomo, jest naród odważny".
I po co jechać do zakopca?
Urlich von Pipke11:41, 4 września 2023
Obajtek, to wygrał otwarty konkurs, czy kaczyński go wskazał, bo będzie użyteczn?
Janosik11:18, 4 września 2023
Strach się bać, co tu ludzie wypisują na PiS. Gdyby nie było telewizji, ludzie żyliby swoim życiem i wyciągali wnioski czy jest im dobrze czy źle. Teraz oglądają TVN, który im mówi, że jest źle.
Najlepsza jest Grażyna Mikołajska, która wylicza, że taka pani Paluch płaci tylko 116 zł z mieszkanie, że na telewizję publiczną 2,7 miliarda, że lasy sprzedają, że pieniądze drukują, że socjale dają, by na koniec stwierdzić, że mamona nie jest najważniejsza. Skoro tak Grażyno myślisz, to czemu cię to boli? Niech se drukują, niech dają socjale. Ale ty masz przecież wyższe wartości, bezpieczną, spokojną przyszłość dla twoich dzieci i wnuków.
Te pieniądze z KPO to też mamona. I myślisz, że ci one byt poprawią. No to się zdziwisz, bo jak Tusk wygra i Bruksela da te pieniądze (o ile da) to i tak Ty, jak też zwykli obywatele ich nie zobaczą. Tusk je tak wyda, że Niemcy i tak to wszystko odbiorą.
Więc jak wygra pan Donald, to Twoje marzenia się ziszczą?
Powiem ci jak to będzie. Na samym początku Donald zgodzi się na relokację imigrantów z krajów sąsiednich, głównie Niemców. Niemcy dzięki temu pozbędą się wszystkich nierobów na socjalach. Oczywiście zostawią sobie tylko tych wykształconych doktorów, prawników, tych wszystkich co pracują. Te nieroby w ilości paru milionów wylądują u nas i dostaną zasiłki. Teraz pytanie jak wysokie będą te zasiłki? Bo jak niższe nim w Niemczech, to możemy być pewni, że zacznie się demolka sklepów, samochodów, kradzieże, gwałty i bijatyki. Ale jak będą takie jak w Niemczech to z kolei Polacy będą się burzyć, że uchodźcy mają zasiłki większe niż oni pensje. I w takim kraju będą żyły dzieci i wnuki pani Grażyny Mikołajskiej. Trudno nie wspomnieć o bezpieczeństwie granic, gdy Tusk zacznie znowu wygaszać obronność kraju. I tego pragniesz Grażyno Mikołajska?
bury miś11:11, 4 września 2023
"Nieważne kto ten mandat weźmie, byle jak najwięcej mandatów uzyskała Zjednoczona Prawica"

"Nie chcemy władzy dla władzy"

Normalnie zgupłem.
Jola10:57, 4 września 2023
Ja z zapytaniem o frekwencję mieszkańców Podhala na tym spotkaniu. Bo na zdjęciach i w relacji TVP widać przewagę gości nad reprezentantami podhalańskich spółek i firm. Zwykli mieszkańcy byli?
Tadek10:14, 4 września 2023
Proszę panią. Zejdź nam z oczu. Dość Pis. Górale zmądrzeli i na Was nie zagłosują. Mamy dość kłamców okradania kraju.
Krzysiek J09:48, 4 września 2023
Tak czytam i czytam te komentarze po kolei i taka refleksja mnie naszła:
PISowi zarzuca się brak demokracji, brak praworządności, brak poszanowania konstytucji itp. A mimo to we wszystkich chyba sondażach ta partia prowadzi. Czy to z samodzielną większością czy bez, ale prowadzi. I od czasu końca PRLu to właśnie ta partia najczęściej wygrywała wybory. Tak - PIS trzy razy już wybory parlamentarne wygrywał. Wygrywał bo wybierali go obywatele do tego uprawnieni. Czyli wygrywali demokratycznie tak? I kogo to najbardziej oburza ? Tych, którzy mienią się obrońcami tej demokracji. To to samo co zwolennicy Trumpa - wygrywamy : hura, taka racja i prawo. Przegrywamy - skandal, oszukali nas i sfałszowali wybory. Użyjmy siły i agresji! Każda władza wykorzystuje wszystkie możliwe środki do tego, aby utrzymać się u władzy - wykorzystuje do tego media jej podporządkowane i inne środki przekazu. Wie to każdy z Was, nawet jak próbujecie udawać, że tak nie jest. Mi naprawdę obojętne jest, kto tam w tym sejmie czy senacie jaki emblemat partyjny nosi. Siedzi tam bo go obywatele wybrali to siedzi. Dłubie w nosie i dobrze się ma. A Co mi się nie podoba ? Mi się nie podoba to, że ktoś z poza naszego kraju chce mówić co My Polacy powinniśmy robić. Chodzi mi o Unię Europejską. Ja rozumiem, że będąc we wspólnocie trzeba się podporządkować. Ale widzę ( i to już nie jest tylko wrażenie), że Polska jest traktowana w taki, a nie inny sposób tylko z powodów politycznych. A tak nie powinno być. Całym sercem popieram Ukrainę w walce o niepodległość ale tez całym sercem chcę tej niepodległości/suwerenności/ dla Polski. I nie podoba mi się, że ktoś ma mi mówić na kogo Polak ma głosować czy nie. Nie podoba mi się, że ktoś ma mi mówić czy mogę płot na swojej granicy stawiać czy nie, nie podoba mi się obrażanie Polskich funkcjonariuszy za to, że wykonują swoją pracę(a wykonują ją tak samo za PO czy PIS). Nie podoba mi się, że ktoś mówi, że ja mam do swojego domu przyjąć przybyszy z innego kontynentu tylko dlatego, że inni ich naprzyjmowali i ich zapraszali i teraz nie mają co z nimi zrobić. To i parę innych spraw. Ja chcę, żeby o Polsce i Polskich sprawach decydowali Polacy. I decydują. Wy też zdecydujecie - pójdziecie na wybory, wrzucicie karteczkę i będziecie czekać na wynik. Zróbcie z tego święto, upieczcie albo kupcie ciasto, kremówkę, wypijcie kawę i trwajcie bez tej zbędnej zawiści. Będziecie sto razy zdrowsi - jak ja!
H2O09:40, 4 września 2023
116 zadba o wszystkich!
PIS razem z PO prowadzą Polkę do ruiny !!!!09:25, 4 września 2023
OD 1989 ROKU TRWA ROZBIÓR POLSKI !!!!

Czy to Pani poseł Anna Paluch procedowała ustawę, która po wejściu w życie zagraża wszystkim Polakom, tym że główny geolog kraju będzie mógł wyrzuć nas z własnego domu/mieszkania beż możliwości wypłacenia jakiegokolwiek odszkodowania????
Kruk09:18, 4 września 2023
Do wyborów od lat nie chodzę więc mogę pogdybyc... PO ? Nigdy - za dużo pamiętam jak było. SLD ? Patrzę co ich posłowie wyprawiają i co lewica robi z Europą - Nigdy. PSL ? Nie mają swojego zdania, słaba partia, taki przylep -Nie. Kukiz? To muzyk nie polityk, nawet ich programu nie znam - Nie. PiS ? Za dużo rozdają. Za dobrze się niektórym z nieróbstwa wiedzie i taka prawda. Prawda też że Państwo miało za nich paść po 3 latach i jeszcze nie padło ale 8 lat starczy - Nie. Hołownia - za dużo z Platformą wspólnego - NIGDY. Konfederacja - podejrzewam że Europa wykluczyłaby nas bardziej niż obecnie(czysta polityka),poza tym zbyt przychylni Rosji -Nie. Reszta się nie liczy. Dla mnie nie ma nikogo dla kogo warto iść na wybory. Dlatego z żoną nie chodzimy. Syn z córką też mówią że nie idą. Rodzice pójdą za PIS i ich rozumiem. A Wam wszystkim więcej spokoju życzę i chłodnego myślenia. Wystarczy posty pod tym artykułem przeczytać...ile nienawiści i szczucia nawzajem aż strach. A w paszporcie to samo obywatelstwo macie...
Polko, Polaku OBUDŹ SIĘ - OBCY nam Polskę przejmuj09:16, 4 września 2023
Dopóki ludzie będą głosować bezmyślnie, nie rozliczając posłów z ich afer, dopóty będzie coraz gorzej.
Ludzie popierają obecnie zdrajców Polski, bo inaczej nie można nazwać rządów po 1989 roku. To bardzo smutne, ale Polska się stacza na dno moralne, to co przychodzi, to wszystko jest tylko skutkiem naszych działań. Jesteśmy na równi pochyłej do wojny światowej i najlepsze, że to rząd nas tam pcha i nic sobie z tego nie robią, bo bezmyślni ludzie ich i tak poprą w najbliższych wyborach !!!
a kysz08:31, 4 września 2023
@ Anna byłaś do spowiedzi? czemu życzysz komuś żeby się zadławił?
Pycha kroczy przed upadkiem.08:03, 4 września 2023
Dla higieny władze trzeba zmienić. Państw już dziękuję.
Tolek08:00, 4 września 2023
PIS jest kochany. Wreszcie nie rządzą nami ruski i Niemcy.
Major07:53, 4 września 2023
Najlepsze będą miny peowcow kiedy po raz kolejny przegrają wybory,bo oni wiedzą zawsze lepiej
sen07:48, 4 września 2023
wszyscy głosować na anne paluch i hamerskiego, nawet niema mowy żeby byli lepsi kandydaci w dziedzinie stylu i lansu, łony są niezastąpiony i uwielbiany przez tłumy
Apelant07:03, 4 września 2023
Ludzie głosujcie na byle kogo byle nie Pis Po, Ci pierwsi czują się za pewnie Ci drudzy jeszcze gorsi bo będą wszystko odwracać co niemrawo zrobił czytaj jedni zlikwidowali gimnazja a ci zrobią przeciwny ruch a reformy kosztują
Grażyna Mikołajska07:02, 4 września 2023
@ Anna. Admin wyciął zdanie o posadzie którą komu załatwiła,dodam, że u Obajtka, ale to sobie znajdź.Szeroko opisuje to Onet i wiele niezależnych czasopism. Oczywiście , że do Europarlamentu została wybrana, ale znając jej postawę do UE , wstydziałabym się na jej miejscu tam startować, ale czegóż nie robi się dla pieniędzy.Różnica między nami jest taka, że ja mam odwagę podpisac się pod swoim komentarzem imieniem i nazwiskiem, a Ty zza nick-a atakujesz personalnie, że admin musiał wyciąć Twoją uwagę pod moim adresem. Nie mam czego się wstydzić ja i moja rodzina, a jaki masz coś to napisz ale podpisz się z imienia i nazwiska jak ja, a jak admin nie udostępni , to zapraszam na kawę i powiedz mi to w oczy. Tchórzami gardzę, ale domyślam się kim jesteś.
do P. Mikołajska06:47, 4 września 2023
w sedno !!! jakim trzeba być fałszywym człowiekiem - UE fuj, ale zarabiane tam gruuuubo euro już ok, .....pycha kroczy przed upadkiem, górale obudźcie się , już czas....nie bądźcie jak te barany na hali......
Tadeusz Morawa syn żołnierza AK-WiN01:34, 4 września 2023
Do Pani G. Mikołajskiej
Swoimi wpisami przynosi Pani hańbę społeczności nie tylko Nowego Targu ale i Podhala!
Anna23:38, 3 września 2023
Pani Mikołajska - otóż nie "załatwiła sobie posadki" tylko została wybrana głosami wyborców. Boli demokracja? Oby się pani nie zadławiła tą żółcią. W sumie to mi cię kobieto żal. Zamiast wywlekać i wyśmiewać cudze życie rodzinne - zajmij się swoim. Wielu nowotarżan wie /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Pracująca emerytka23:09, 3 września 2023
Za to, że przez wasz pisowski "Polski ład", (który pruje się jak stare gacie), zabiera mi się z mojej ciężko dorobionej pensji prawie 500 zł!!! Nie liczcie na mój głos!
Vat2322:12, 3 września 2023
Ja olewam wybory, i tak wszyscy będą kiedyś rządzi w 2012 rządziło po teraz pis i oni na przemian rządzą to i tak dalej bedzie
Anna22:10, 3 września 2023
Zapytajcie nas,waszych wyborców,czy żyje się nam lepiej...emerytom może tak,ale zwykłym ludziom którzy pracują jest coraz gorzej, drogi prąd,drogie paliwo i mega drożyzna w sklepach ,o lekach i służbie zdrowia nie wspomnę, napewno już na PiS nie zagłosuję
Polka21:55, 3 września 2023
Nie pis i nie po ...nie, nie. Mieli swój czas i pokazali , że nie zależy im na Polsce i Polakach. Jest jednak deska ratunku ...Polska Jest Jedna. z Rafałem Piechem na czele.
prosty wyborca21:39, 3 września 2023
Na zdjęciach aktyw robotniczo chłopski jak to dawniej mawiali. A do tego dawni POwcy co nagle zrobili się najtwardszymi PiSowcami z jedną Panią na czele.
Zawsze mnie dziwi taka postawa. Ale cóż wszystko można sprzedać za kasę.
dunajec21:37, 3 września 2023
Piczura to mógłby juz dać spokój.Wszyscy wiedza jak jest we wspólnocie a on dalej próbuje sie lansować chociaz doskonale wie ,że ludzie na niego nie zaglosują.
yamakay20:42, 3 września 2023
pogonimy to towarzystwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ps i te pieniadze sie im nie nalezaly!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PIS=PZPR20:21, 3 września 2023
Napisze krotko a fuj!
Grazyna Mikołajska19:41, 3 września 2023
Trzeba mieć tupet. Tu przyjechała szukając poparcia dla PiSu. Pieniążki z UE jej nie śmierdzą? Przecież tak nadają na UE. Załatwiła super posadkę za niemałe pieniądze /.../ Niby na odnowę zabytków, ha, ha, ha -dziwne , że przed samymi wyborami !! Nie można tu dawać linków, ale natemat opisuje i są zdjęcia jak poseł PiS w czasie mszy wręcza czek na 450 tysiecy złotych, I tak załatwia się tubę propagandową na rzecz PiSu z kościelnych ambon, tyle że pieniądze te są wszystkich podatników, niewierzących również. Nie ma dnia, żeby nie wręczali czeków, a to w gminach wójtom, a to różnym pisowskim samorządom, a to różnym pisowskim organizacjom, Kołom Gospodyń Wiejskich i diabli wiedzą komu jeszcze, aha !! Kościołom. Pieniądze z KPO ciężkie miliardy się kiszą,bo nie spełnili kamieni milowych, łamana jest praworządność i zasady państwa demokratycznego,co było warunkiem wstąpienia do UE i na co Polska się zgodziła . Samorządy czekają na pieniądze,mają już projekty inwestycji tylko kasy brak na szpitale, szkoły i różne inwestycje mogące służyć nam wszystkim.INNE PAŃSTWA UNIJNE BIORĄ JUŻ DRUGĄ TRANSZE, A ONI NAWET WNIOSKU NIE ZŁOŻYLI. Rządzą osiem lat, ale za każda swoją porażkę obwiniają Tuska. Trzeba mieć tupet,nie ma co !! Ich koalicjant Suwerenna Polska przyjął w swoje szeregi faszystę Bąkiewicza, ba wystawili go nawet na listę, żeby kandydował do Sejmu !! Dajecie wiarę, kto może zasiąść w polskim Sejmie?? Sponsorowany przez pisowski Rząd nacjonalista, narodowościowiec, antysemita głoszący faszystowskie hasła, bijący polskie kobiety, zagłuszający przemawiającą uczestniczkę powstania warszawskiego Panią Wandę Traczyk - Stawską wystawiony na listę kandydatów do Sejmu . W którą stronę my brniemy?? Oszukują nas na każdym kroku.Ile wynoszą czynsze w mających być tanimi mieszkaniami bloku w Nowym Targu? Miały być tanie mieszkania, jest kicha, nie dosyć że drogie to z ogromnymi defektami, ale pani poseł Paluch ma komunalne za 116 zł miesięcznie . Wstydu nie ma i ma czelność startować do Sejmu znowu. Mają pieniądze na rozdawnictwo, dla narodowościowców typu Bąkiewicz,(który mówił, że Żydów najchętniej widziałby w Oświęcimiu, O Boże!) ale nie mają na leki dla dzieciaków chorych na SMA.Macie tu przykład chorej na tę ciężką chorobę naszej Karolinki Gil. Dwoicie się i troicie. Biegi, licytacje, zbiórki, imprezy na ten cel, koncerty i brakuje jeszcze sporo, a Rząd daje na kurwizję - telewizję rządową , bo przecież nie publiczną aż 2 MILIARDY 700 TYSIĘCY złotych z naszych podatków ,za co każdego roku można by zakupić lek na SMA dla 300 dzieciaków i je uratować, ale dla nich są inne priorytety, nie życie, nie zdrowie dzieci, ale to, żeby utrzymać się u władzy, bo ich pociotki mają intratne stanowiska w Spółkach Skarbu Państwa i można ten kraj doić.Jak to mówiła Szydło? Ojczyznę doją racz nam wrócić Panie? Wrócił i doją aż wióra lecą z rąbanych lasów, z których drewno na potęgę sprzedawane jest do Chin,bo przecież ileż można dodrukowywać pieniędzy, żeby było na socjale za głosy,za poparcie w wyborach. Ludzie otwórzcie oczy, tę mafię trzeba odsunąć od władzy, bo stajemy się krajem autorytarnym. Są ważniejsze wartości jak mamona, jak chcecie bezpiecznej, spokojnej przyszłości dla swoich dzieci i wnuków.
Men19:31, 3 września 2023
Na prawdę nie uwierzycie, jak bardzo cieszą mnie takie komentarze świadczące o tym, że w końcu ludzie dostrzegli co robi z nami Pis... Zdzierają z nas pieniądze w każdej możliwej formie podatków i opłat, nie mówiąc co wyprawiają z przedsiębiorcami... Od razu zaznaczam, że w tych wyborach nie głosuję ani na Pis ani na KO. Ciekaw jestem kogo jeszcze Pis oskarży o to, jak źle dzieje się w Polsce... Przez 8 lat grali "winą Tuska", a teraz widzę, że zaczyna się szopka pt. "wina Putina". Proszę Państwa - nie dajmy się zwariować i przede wszystkim zastraszyć, tak jak zrobili to z nami za czasów Covida...
Gulasz Juliusz Zeżarł19:30, 3 września 2023
Przez 8 ostatnich lat "Polcy i Polaki już wiedzą" - RODZINA PIS JEST NIE TYLKO "NA SWOIM", ONI OD DAWNA SĄ JUŻ "NA NASZYM"
Nie ma chyba w Polsce spółki z udzialem skarbu państwa nie obsadzonej pisowcami lub przystawkami od góry do dołu.
Sprawdzcie, gdzie są zatrudnieni (bo nie przejdzie mi przez klawiaturę słowo pracują) nie tylko prominentni działacze ale przede wszystkim ich żony, dzieci, bracia, sostry, kuzyni, kuzynki etc. Tacy mądrzy, tacy zdolni, ale dziwnym trafem nigdy nie pracowali w prywatnych firmach - od razu mieli doświadczenie wystarczające do Spółek państwowych.
Muzykancko19:11, 3 września 2023
Maciek, to ty, bo nie wierzem?
piotrek18:54, 3 września 2023
a ten parasolowy z numerem 13 na liście to rozliczył to sprzedane drewno z wspólnoty firmie z żywca ?
???18:54, 3 września 2023
Kto to ten swok z parasolem bo to chyba nie polityk?
Hanka18:52, 3 września 2023
Trzeba być bezczelna, żeby w żywe oczu tak kłamać. PIS Podhale uważa za całkowity ciemnogród bo postraszy LGBT, Niemcami, Tuskiem i zaglosuje po Bozemu na PiS
Osiol18:49, 3 września 2023
Ani jednego szczerego uśmiechu(zdjęcia) tylko wymuszone grymasy.... Co się dzieje??
Remember18:43, 3 września 2023
Na rynku spot latem 2023 r. w Polsce cena za 1 MWh energii elektrycznej płacono 116 euro. Dla porównania w Niemczech koszt ten wynosił 77 Euro, we Francji 78, w Czechach 87, a w Szwecji 33. Jak się to ma do naszych zarobków? I czy też to wina Tuska? I kto po 2015 roku zamknął 15 kopalni?
Wyborca18:11, 3 września 2023
Jest Ruch Prezydenta Siemianowic Rafała Piecha, który zawierzył to miasto Matce Bożej i otwarcie sprzeciwiał się szczepieniom. Jest Konfederacja, która też była przeciw szczepieniom i mówi jak jest z sąsiadami ze Wschodu. Nie musi być PiS ani KO.
Janusz18:09, 3 września 2023
Tak samo pier...ła platfrorma przed wyborami i potem nie dotrzymała obietnic... i wszyscy widzimy, jak to się skończyło. Za rozwalenie sądownictwa, lecznictwa szpitalnego, za ten wasz nepotyzm, nieliczenie się z głosami suwerena i rozkradanie naszych podatków usłyszcie moje stanowcze: NIE I NIGDY WIĘCEJ.
Z działki18:07, 3 września 2023
Tak dotrzymujecie słowa
Jakt powiedzieli morawiecki Pinokio będą zapieprzać za miskę ryżu
czytelnik18:02, 3 września 2023
Panu Siarce cokolwiek nie na rękę co dotyczy lasów ,aby wasze gospodarowanie nie byłoby znacznie ograniczone ( jak Pan wspomniał).... czyli ścinka drzew.A w parkach czy rezerwatach nie ma wycinki? Przecież pieniążki z lasów muszą być, na kampanie wyborcze, na rozdawnictwo kasy w szczytnym celu itp. Z chrustu tyle kasy sie nie uzbiera.
Zakopianka17:53, 3 września 2023
Jakie koszmarne, a ja idę do sklepu i widzę ile mi zabieracie kasy, bo to przez was taka inflacja. Ile z wypłaty na opłaty zabieracie! Ile paliwo kosztuje. Nic nie dajecie tylko zabieracie z kieszeni! Jakie dług Polski powiększyliście!
Marek17:30, 3 września 2023
Górale nie dadzą się już uwieść na takie frazesy. Dość PIS i jego propagandy!
swok z brzyzka17:24, 3 września 2023
Kłamali, kłamią i będą kłamać. Gdzie są pieniądze z Unii? Dlaczego zabieracie samorządom pieniądze? Na każdą złotówkę , którą w błysku fleszy rozdajecie jako dofinansowywanie przypada 4 złote zabrane! Dlaczego o tym nie mówicie? Lasy pod parki zabrane! Kto normalny w to wierzy. Niedługo powiecie , że mój ogród pod rezerwat zabiorą. Kto Wam wierzy ten po prostu głupi!
Podhale nie chce Pis17:18, 3 września 2023
Gdzie kasa z KPO Szydło? Drożyzna, stołki i kasa dla kumpli pisu, miliardy zysku z Polaków od spółek, najdroższa benzyna i paliwa w historii, rozklad edukacji przez Czarnka, leżącą służba zdrowia, miliony Sasina za wybory i Igrzyska, ukraińskie zboże, 3 miliardy na propagandę tvp a zero na leczenie dzieci z SMA.
Osiol17:14, 3 września 2023
O pani premier ma zgodne że mną poglądy pierwsi będą ostatnimi
Wybierać patriotów.... niejednoznacznych kasowac ci co się łokciami rozepchali na liście niech się rozliczą (bez inmunitedu) ....
Wszyscy pamiętają jak pani witała ....,,witam najwspanialsza armie swiata''... I kilka lat później zawodowcy z tej armi zrobili to co robią wszędzie gdzie trafią ....
Jonek16:54, 3 września 2023
Po tych 8 latach rządów PiS to powiem szczerze, że to wilki w owczej skórze.
piotrek16:52, 3 września 2023
chcemy żyć w lepszych warunkach - anna już nie będzie zajmowała lokum socjalnego i rzeczywiście będzie żyła w lepszych warunkach ...
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas