Rozpoczął się nowy rok szkolny (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
32 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
04.09.2023, 10:21 | czytano: 4117

Rozpoczął się nowy rok szkolny (zdjęcia)

Uczniowie szkół w powiatach nowotarskim i tatrzańskim rozpoczęli dziś nowy rok szkolny. W wielu placówkach do ostatniej chwili trwały prace remontowe.

Rozpoczęcie nowego roku Szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Targu. Fot  Szymon Pyzowski
Rozpoczęcie nowego roku Szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Targu. Fot Szymon Pyzowski
Mimo wielu obaw uczniowie w Bukowinie Tatrzańskiej rozpoczną naukę w szkole, choć przez ostatnie tygodnie rodzice martwili się, czy uda się zakończyć remont w szkole. Dziś na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego dowiedzieli się, że udało się, i choć prace na terenie szkoły nadal będą trwać (trwa m.in. budowa basenu), lekcję odbywać się będą normalnie.

Remonty trwały też w innych placówkach m.in. w Białce Tatrzańskiej i Poroninie. W Murzasichlu udało się nam czas zakończyć budowę nowej szkoły, trwa jeszcze remont szkoły w Stasikówce.

W części szkół zmienili się dyrektorzy. Jadwiga Wolska została dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana w Maniowach na pięcioletnią kadencję, Maria Mikołajczyk dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kluszkowcach, Alicja Gruszka jest nowym dyrektor SP nr 1 w Nowym Targu, w SP 4 w Nowym Targu na kolejną kadencję został powołany Paweł Zych, a w Zakopanem od 1 września Irena Gach będzie pełnić obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bronisława Czecha.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Miastowy07:50, 5 września 2023
Tylko kto chciałby dziś być dyrektorem w szkole? Chyba chory na władzę, bo to ani prestiż, ani pieniądze a tylko użeranie się z roszczeniowymi i problemowymi, no i realizowanie często bardzo niemądrych wytycznych władz. Tak wszyscy psioczą na wysokie wynagrodzenia nauczycieli, a zależność jest oczywista: do niskopłatnej i wymagającej pracy nie da się przyciągnąć wystarczająco dużo ludzi żeby było w czym wybierać. Społeczeństwo jest samo sobie winne tego stanu rzeczy było nie dać się napuszczać na nauczycieli przez PiSowskich hejterów.
Mamy dość13:32, 4 września 2023
A kiedy zmiana w Białce na stanowisku zarządzającym. Szkołę trochę wyremontowali, chociaż częściowo było to wyrzucenie pieniędzy w błoto, teraz dobrze by było zmienić głównego komandora - bo zmiany są konieczne dla dobra wszystkich... (Rodzice)
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas