Bus dowiezie uczniów do nowotarskich szkół średnich, a pracowników do szpitala - podhale24.pl
Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego
Nowy Targ
Clouds
-2°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
-2°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-2°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-1°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-1°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
-3°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
234 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 117 | 234 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
05.09.2023, 18:03 | czytano: 8186

Bus dowiezie uczniów do nowotarskich szkół średnich, a pracowników do szpitala

Powiat nowotarski uruchomił nowe linie autobusowe. Pozwolą one dojechać do szkoły uczniom Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Suskiego oraz Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu, a także do pracy pracownikom nowotarskiego szpitala.

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Z początkiem nowego roku szkolnego powiat nowotarski uruchomił linię użyteczności publicznej na trasie Skawa - Rabka-Zdrój – Skawa – Spytkowice – Raba Wyżna – Bielanka – Pieniążkowice – Dział – Długopole – Krauszów – Ludźmierz. Bus dowiezie uczniów do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Suskiego, który znajduje się w Ludźmierzu.

Rozkład jazdy i cennik: kliknij TUTAJ

Od sierpnia częściowo skorygowany został również przebieg linii Rabka-Zdrój – Sieniawa – Nowy Targ. Nowy rozkład zapewnia uczniom Zespołu Szkół Nr 1 im. Władysława Orkana dojazd bezpośrednio do nowej siedziby szkoły przy ul. Jana Pawła II 85A.

Szczegóły: kliknij TUTAJ.

W lipcu została również utworzona linia użyteczności publicznej Jaworki – Szlachtowa – Szczawnica – Krościenko n.D. – Grywałd – Krośnica – Kluszkowce – Mizerna –Maniowy – Dębno – Harklowa – Łopuszna – Ostrowsko – Waksmund – Nowy Targ, której zadaniem jest zagwarantowanie całorocznego połączenia przede wszystkim dla pracowników Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu

Szczegóły: kliknij TUTAJ

Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Janiec13:09, 7 września 2023
Godziny odjazdu tych autobusów nijak się mają z godzinami pracy szkół, np. mzk z Łopusznej 6.15 a szkoły w Nowym Targu od 7.3 a potem po 8 z powrotami podobnie, kto takie "mecyje wymyśla"
Kot17:18, 6 września 2023
Panie do szpitala powinny z buta chodzić z dworca
Iska17:16, 6 września 2023
Okaże się na początku roku jak nie będzie dopłaty z Marszałkowskiego czy będą jeździć raczej nie
Rodzic.12:04, 6 września 2023
Nie ośmieszalibyście się Państwo. Dojazd do Sokoła dramat, z Kowańca linia przepełniona i nie zatrzymuje się, a następny autobus za godzinę. Przecież wg Rządu stać nas na wszystko to gdzie Ci kierowcy i autobusy MZK. Przecież wszyscy wracaj do Kraju bo zagranicą bieda a unas Raj.
Szkok11:45, 6 września 2023
Ja się dziwię, czemu nie ma PKS do Czarnego Dunajca, a do Łopusznej jeździ.
Szkok11:45, 6 września 2023
Ja się dziwię, czemu nie ma PKS do Czarnego Dunajca, a do Łopusznej jeździ.
zeb10:37, 6 września 2023
@ajwaj 100% racji. Wożą ludzi za pomocą firm gdzie dostawczaki zbudowane do wożenia ziemniaków czy piachu wożą wyborców:) Za przystanek robi tabliczka wbita w pobocze.
uczeń08:29, 6 września 2023
Dlaczego niema komunikacji miejskiej do Pyzówki tylu uczniów jeżdzi do szkół a można by było tylko autobusy które dojeżdżają do Grela puścić do Pyzówki
sawuarek i wiwarek23:49, 5 września 2023
Zastanówmy się wszyscy wspólnie, mieszkańcy Podhala żyjący z turystyki, jaką wizytówkę te 'wyroby autobusopodobne' wyrabiają nam wśród gości, którzy przecież chcielibyśmy żeby im się tu u nas podobało, żeby tu wracali, zostawiali dutki. Już na sam widok takiego busa niejednemu turyście mdło się robi i ciarki mu muszą przechodzić po plecach. Oni przyjeżdżają tu dla odpoczynku i przyjemności, szukają komfortu, 21-wieku. Już nie o nas samych tu chodzi, ale o przyjeżdżających do nas na Podhale turystów, którzy po powrocie do domu przekazują pocztą pantoflową swoje "wrażenia" z podróży takim busem swoim znajomym. Co my dobrego robimy? Gdzie się podziała nasza góralska smykałka do robienia biznesu na turystyce?
uczeń Sokoła20:43, 5 września 2023
i z Dekady z buta na Jana Pawła......
ajwaj19:22, 5 września 2023
Te busy to jakiś śmieszny żart, tylko w Małopolsce i na Podhalu ludzi wozi się tymi wyborami autobusopodobnymi jak bydło. Nawet na Słowacji funckjonuje normalna komunikacja autobusowa, gdzie ludzi wozi się cywilizowanymi autobusami a nie tylko ciasnymi gruchotami.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas