Ruszają przenosiny. Do końca września szpital będzie pusty - podhale24.pl
Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada
Szczawnica
Snow
-3°
Wiatr: 6.372 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-2°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-2°
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-2°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-2°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
24 %
Nowy Targ
92 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 46 | 92 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
12.09.2023, 10:29 | czytano: 4597

Ruszają przenosiny. Do końca września szpital będzie pusty

Jeszcze we wrześniu, na czas remontu, Szpital Miejski w Rabce-Zdroju przeniesie działalność do budynków Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego przy ul. Dietla oraz do domu wypoczynkowego Karabela w Zarytem.

Rabczański szpitala przeniesie działalnośc do budynku Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego przy ul. Dietla. Fot. Piotr Kuczaj
Rabczański szpitala przeniesie działalnośc do budynku Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego przy ul. Dietla. Fot. Piotr Kuczaj
Do końca tego tygodnia szpital chce zaadoptować na ten cel pomieszczenia w ŚCRU, gdzie przeniosą się oddział wewnętrzny, izba przyjęć i oddział paliatywny, a także oddział chirurgii. Z kolei w DW Karabela ma mieścić się Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Laboratorium i punkt pobrań krwi zostanie w tym samym budynku.

W poniedziałek pusty budynek szpitala przy ul. Słonecznej ma zostać oddany wykonawcy remontu i przebudowy. W tym tygodniu sukcesywnie będą przeprowadzane przenosiny oddziałów w nowe miejsce.

Poradnie: chirurgiczna, kardiologiczna i neurologiczna z budynku głównego szpitala zostaną przeniesione na parter budynku administracyjnego (w miejsce byłego laboratorium). Sklep ortopedyczny będzie mieścić się w tym samym budynku. Lokalizacja poradni ortopedycznej zostanie ustalona na początku tego tygodnia, w ścisłym powiązaniu z lokalizacją pracowni RTG.

Przebudową szpitala zajmie się firma z Krakowa. Koszt prac to 29 mln zł. Przewidywany termin realizacji inwestycji to koniec 2024 r.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
zawór otwarty01:34, 13 września 2023
Co na to nowotarski specjalista od wodociągów?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas