Utrudnienia i obawy związane z przebudową linii kolejowej - podhale24.pl
Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego
Szczawnica
Clouds
-2°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-1°
Wiatr: 3.096 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.26 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-0°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
-3°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
258 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
66 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 129 | 258 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 33 | 66 %
13.09.2023, 20:33 | czytano: 6259

Utrudnienia i obawy związane z przebudową linii kolejowej

Radni z Rabki-Zdroju chcą zmian w budowie linii kolejowej. Urzędnicy przekonują, że już na to za późno. Tymczasem w przyszłym tygodniu firma Budimex, która zajmuje się przebudową linii kolejowej na terenie miasta, zamknie ważny odcinek ul. Zakopiańskiej. Mieszkańców czekają utrudnienia m.in w dojeździe do popularnych supermarketów.

Fot. Piotr Kuczaj
Fot. Piotr Kuczaj
Na ostatnie sesji radni Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju podjęli uchwałę zobowiązującą burmistrza Leszka Świdra do rozmów z PKP. Wnioskują o budowę przejścia podziemnego pomiędzy ul. Tetmajera i Kasprowicza oraz ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż linii kolejowej od ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Kasprowicza.

Tymczasem urzędnicy przekonują, że jest już za późno. - Wykonanie tej uchwały jest w tej chwili niemożliwe ze względu na czas. Możemy ją przesłać do PKP, ale z jakim skutkiem, to nie wiemy. Czas na zgłaszanie już był - zaznaczyła wiceburmistrz Małgorzata Gromala.

Jednocześnie firma Budimex, która zajmuje się przebudową linii kolejowej na terenie miasta, poinformowała, że w przyszłym tygodniu (19 września) zamknie na około rok ul. Zakopiańską na odcinku od skrzyżowania koło Janosika aż za sklep Azja. Wzdłuż tego kilkusetmetrowego odcinka ulica powstała nowa droga, na którą zostanie przeniesiony ruch samochodowy, a do m.in. Biedronki czy Taniego zostaną udostępnione tymczasowe dojazdy przez plac budowy.

"Przełożenie ruchu samochodowego i pieszego na objazd tymczasowy (na poniższym schemacie kolor żółty) podyktowane jest koniecznością wykonania licznych robót budowlanych na tym odcinku. Obecny ślad ulicy Zakopiańskiej zostanie zamknięty natomiast dostęp do lokali działalności gospodarczej i posesji prywatnych będzie zapewniony przez dojazdy tymczasowe. Ruch będzie prowadzony na podstawie uzgodnionej i zatwierdzonej dokumentacji czasowej organizacji ruchu. Spodziewany czas utrudnień to około 12 m-cy" - informuje w komunikacie Budimex.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
mieszkaniec19:18, 15 września 2023
Takie działania doprowadzą do tego, że ludzie zmuszeni będą nauczyć się latać :))) radni są bez radni, a burmistrz.. szkoda słów.
Rafał22:15, 14 września 2023
do k: szpital to o ile wiesz chcieło PO sprywatyzować prawda !! a potem ogłosić upadłość ;> prawda a potem sprzedać moze się zainteresujesz tym co się dzieje szanowny " k. "
Bogdan22:13, 14 września 2023
do k.: a teraz mieszkańcy płacą za wszystko nie mając nic z tego, 20m głupiej drogi nie potrafi zrobić !! czeka na expertyzy !! g... prawda , jest wyższa konieczność i się robi . A burmistrzowa chciała zeby wszystkie autobusy jechały przez dworzec w rabce !! Chyba coś jesteś niezorientowany albo moze kase chciałeś wyłudzić i się nieudało ;)
k.16:40, 14 września 2023
do Mieszkaniec: obecne zawirowania z koleją są właśnie wynikiem działań m.in. burmistrzowej i wiceburmistrza Z RABKI, którzy rządzili przez 12 lat. No i co ? Przez te lata zadłużyli Rabkę, szpital doprowadzili na skraj upadku, z koleją się nie dogadali, żadnego przystanku autobusowego przy nowej zakopiance na terenie gminy nie byli w stanie załatwić itd. Więc proszę nie mówić że kolejny burmistrz z Rabki dokonałby cudów po tym co zastał
pesymista16:27, 14 września 2023
Do wyborów to będą wybudowane nie jeden, ale dwa tory, a odszkodowania będą tak wysokie,że ludzie nie będą wiedzieć co zrobić z taką ilością kasy- to wszystko paranoja, nikt nie liczy się z nikim.Jak zaczną jeździć pociągi to dopiero otworzą oczy, bo teren zacznie pracować, a budynki również.
poszkodowany15:56, 14 września 2023
Radni nawet na spotkaniu z PKP nie potrafią się odezwać.Sprawa toczy się od kilku lat, ale przecież ich to nie dotyczy, ponieważ to nie pod ich balkonami przebiega trasa, więc o co mają walczyć? O ludzi, których traktuje się przedmiotowo? Najprościej powiedzieć,że nic nie da się zrobić. PKP to państwo w państwie.
mieszkanka15:48, 14 września 2023
Na temat obecnych rabczańskich radnych nie można powiedzieć nic dobrego. Jak zwykle za późno się obudzili zajęci własnymi rozgrywkami i prywatnymi wojenkami. Obecni radni w Rabce to w większości jakaś masakra.
epo12:43, 14 września 2023
Ale się Rada obudziła , przecież to już parę lat Waszej działalności,
takim wnioskiem tylko przyznaliście się jesteście ludźmi którzy nie powinni pełnić mandatu radnego .Ruch ten można było wykonać na początku kadencji , ale perspektywiczne myślenie być może dla Was jest obce .
Kuba11:42, 14 września 2023
Radni się obudzili,z ręką w nocniku,takie wnioski składa sie w odpowiednim czasie,a gdzie byli gdy należało to zrobić
spec09:27, 14 września 2023
Ale rozmach z tą tymczasową drogą. Niejeden powiat lub miasto/gmina chciałby mieć u siebie taką "drogę tymczasową". Jest moc
Roman08:35, 14 września 2023
No to teraz bedzie zamieszanie . Ciekawe czy zrobią do chabówki droge czy dalej miasto i radni mają to gdzieś
p06:53, 14 września 2023
i jak tu dojechać do firmy rabel ?
Optymista22:38, 13 września 2023
Budować, budować, budować. Byle jak ale dużo. Projektanci z bożej łaski a nie potrafią przewidzieć potrzeby budowy przejść podziemnych. Człowiek wielkolud ma góra 2,2m + ok.0,8m strop z torowiskiem, skład ma ok 5,5m+ min 0,5m jeżeli górą albo prosto po płaskim przez torowisko (pierwsze w prawo, potem w lewo i jeszcze raz w prawo bo cholera wie czy to coś się nie przywlekło)
Adam22:27, 13 września 2023
:) K0lej jescze nie wie chyba ze jak dobrze nie odwodni tego co robi to bedzie wszystko pływać I ZEBY NIE BYŁO ŻE NIEMÓWIŁEM !!!!!!!!!!!!
Mieszkaniec22:24, 13 września 2023
Radni !!! sami sobie jesteście winni , Burmistrz ma Rabke w 4 literach jeszcze togo nie widzicie !! Mówiłem !! Burmistrz musi być z RABKI !! wszyscy mieli to gdzieś ! więc MACIE co CHCIELISCIE
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas