Mistrzostwa Nowego Targu w Szachach Błyskawicznych (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława
Szczawnica
Clouds
13°
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 35 %
Clouds
14°
Wiatr: 2.664 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
17.09.2023, 12:47 | czytano: 2673

Mistrzostwa Nowego Targu w Szachach Błyskawicznych (zdjęcia)

NOWY TARG. 46 graczy z całej Polski uczestniczy w Otwartych Mistrzostwach Nowego Targu w Szachach Błyskawicznych, które przed południem rozpoczęły się w Spółdzielczym Domu Kultury.

zdj. Piotr Dobosz
zdj. Piotr Dobosz
Organizatorami zawodów, które ok. godz. 16 wyłonią Mistrza Nowego Targu, są Nowotarska Inicjatywa Szachowa, pod wodzą Łukasza Radwańskiego i SDK.

- Dwa lata temu kilku miłośników szachów wpadło na pomysł stworzenia Nowotarskiej Inicjatywy Szachowej, salę udostępnił Spółdzielczy Dom Kultury i tak to się zaczęło - opowiada o początkach Wiesław Węgrzyn. - Dziś coraz więcej chętnych przychodzi na zajęcia, a w kwietniu tego roku zorganizowaliśmy Pierwszy Nowotarski Turniej Szachowy o Puchar Wykuty w Sercu Podhala, własnoręcznie wykuty ze stali przez jednego z naszych graczy, Grzegorza Staniuchę. Ten turniej miał bardzo fajną opinię na forach internetowych, więc teraz poszliśmy za ciosem.

NISZA na razie działa nieformalnie, na zajęcia przychodzi dwadzieścia kilka osób, ale - jak mówi Wiesław Węgrzyn - szachiści noszą się już z zamiarem założenia stowarzyszenia i funkcjonowania na zasadzie klubu sportowego.

Dzisiejsze rozgrywki - jak wyjaśnia nasz rozmówca - to najbardziej widowiskowa odmiana szachów, bo każdy zawodnik ma zaledwie 3 minuty na rozegranie całej partii plus 2 sekundy na ruch, czyli gra trwa maksymalnie 10 minut. Liczy się szybkie myślenie i szybka reakcja.

W zawodach uczestniczą szachiści w różnym wieku, niektórzy już z mistrzowskimi tytułami. Oprócz pucharów za 1., 2. i 3. miejsce przewidziano nagrody dla najlepszego juniora do 13. roku życia oraz dla najstarszego zawodnika.

p/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
ciekawy17:41, 17 września 2023
A gdzie można wyniki rywalizacji zobaczyć?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas