Uroczyste otwarcie nowego dworca autobusowego w Zakopanem. "Nie musimy się już wstydzić tego miejsca" (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 09 grudnia
Imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy
Jabłonka
Clouds
-7°
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-4°
Wiatr: 6.336 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-7°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-4°
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-6°
Wiatr: 7.092 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-8°
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
136 %
Nowy Targ
96 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 68 | 136 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 48 | 96 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
23.09.2023, 15:07 | czytano: 13682

Uroczyste otwarcie nowego dworca autobusowego w Zakopanem. "Nie musimy się już wstydzić tego miejsca" (zdjęcia)

Parlamentarzyści i samorządowcy uroczyście otworzyli wyremontowany dworzec autobusowy. Komunikacja w to miejsce ma wrócić już w poniedziałek 25 września.

Fot. Marcin Szkodziński
Fot. Marcin Szkodziński
Spod urzędu miasta elektrycznym autobusem podhalańscy parlamentarzyści oraz samorządowcy przejechali na nowy dworzec autobusowy. Otwarciu towarzyszyła góralska muzyka, a Krzysztof Najbor aktor Teatru im. Stanisława I. Witkiewicza wcielił się w rolę Władysława Zmoyskiego, aby przybliżyć zgromadzonym historię tego miejsca.

- Zakopane przestaje się wstydzić tego miejsca. Przez kilkadziesiąt lat to był wstyd, że przyjmowaliśmy w tym miejscu turystów, a też sami się wstydziliśmy odbierając naszą rodzinę lub wybierając się w świat. Przyszła chwila, kiedy będziemy z tego miejsca dumni, ale też z radością korzystać - mówił Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego dziękując wszystkim zaangażowanym w budowę tego miejsca.

Przemówieniom i podziękowaniom nie było końca. Z najmniej przychylną reakcją spotkała się wypowiedź poseł Jagny Marczułajtis-Walczak. - Jeszcze więcej można było zrobić, gdyby rządy Prawa i Sprawiedliwości sięgnęły po środki z Krajowego Planu Odbudowy - mówiła poseł.

Po uroczystym przecięciu wstęgi w pokazowy przejazd wyruszył elektryczny autobus. Burmistrz zaznaczył, że jest to kierunek, w jakim zmierza miasto i przypomniał, że na autobusy oraz stacje ładowania miasto wydało niemal 12 mln zł.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
pispojednozlo23:30, 27 września 2023
partia interesow syjonistycznych
Zakopianka21:43, 27 września 2023
A teraz kolejno odlicz, proszę podać osobisty wkład każdego posła na zdjęciu w organizacji przebudowy i środków na ten cel. Szczególnie Gut-Mostowy i Paluch. Słuchamy!
Wii21:07, 27 września 2023
@kaka

Anka zawsze jest :D
NT19:31, 25 września 2023
Całe śczeście, że pogoda dopisała. :))))
co za ludzie19:04, 25 września 2023
Śmieszne są te przedwyborcze pokazówki. Jak się to pcha jeden z drugim na każde takie wydarzenie. A Siarka to szczególnie aktywny i musi mieć teraz ogromne parcie , bo nawet otwierał placówkę pocztową w małym Szczyrzycu ??? Zresztą widać po jego postach jak szuka też poparcia w powiatach limanowskim i gorlickim od wiosny sponsorując wydarzenia i rozdając tam sporo kasy z Lasów Państwowych. Czyżby bał się Podhala i swojej Orawy?
Jan11:32, 25 września 2023
Coraz dłuższe te wstęgi, a i tak jakiś tam gość ledwo się zmieścił. Buahahaha. Stop PiS. Tym ludziom Podhale już dziękuje!!! Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
Jasiek07:58, 25 września 2023
Co na dworcu w Zakopanem robiła patronka Krościenka nad Dunajcem?
Wyborca17:58, 24 września 2023
No dworca nie widać na zdjęciach tylko twarze kampanii wyborczej. I dobrze, że ich deszcz zlał. Najbardziej za tym chodził Dorula jako gospodarz miasta.
Men17:41, 24 września 2023
Do @skała: Czy Ty człowieku na prawdę poza PiSem widzisz tylko jedną partię opozycyjną? Musisz mieć straszny kompleks na punkcie D.Tuska, że przy każdej możliwej okazji wracasz do niego myślami.
Zarówno Tobie jak i Tobie podobnym przypominam, że poza PO-PiSem mamy jeszcze inne partie na które można oddać swój głos.
antycovidian17:30, 24 września 2023
@Skała
Czyli nie przeszkadza Ci i akceptujesz pisowski sanitarny zamordyzm i ponadplanowe ponad 250 tysięcy zgonów ? Jak to powiedział red. Rola "posłowie pis-u mają krew tych ludzi na rękach" ba i nie ma winnych !!! osoby głosujące na pis są temu współwinne, to samo dotyczy posłów opozycji, którzy ręka w rękę głosowali jak pis. - prawdy propagandą nie zakrzyczysz.
góral17:25, 24 września 2023
Pani Paluch.Panie Siarka i panie Gut Wam już dziękujemy, te zdjęcia już wam nie pomogą,to ostatnie przecinanie wstążeczki. Waszym sukcesem jest poróżnienie Polski tak zewnątrz jak i wewnątrz, porózniliscie nawet rodziny. Życie obecnie w Polsce ludzi którzy pracują tu w kraju niczym się nie różni od tego z czasów 70 tych 80 tych. Rządzić gospodarzyć trzeba umieć, trzeba umieć coś zrobić a wy tego nie umiecie. To co wy nazywacie sukcesem normalni Polacy nazywają porażką, bo rozdawać drukować pusty pieniądz, zadłużać to każdy potrafi a zadłużyliście jak nikt do tej pory. Rozdawnictwo raczej kupowanie wyborców by jak najdłużej być przy żłobie i nic nie robić to hańba. Wasze pisowskie a pana Guta i platformerskie bo tam był długi to będą spłacać jeszcze dzieci nie narodzone. Oczywiście my wiemy że to nie wasza całkowicie wina bo wy tam za wiele do powiedzenia nie mieliście, ale wy to wspieraliście,a to jeszcze gorzej.
Szarak16:56, 24 września 2023
@Skała, po 89 chyba nie było większego zdrajcy jak "Jarokaczi" gość który pod płaszczykiem troski o naród i Polskę zrobi wszystko aby się przy korycie utrzymać i zapisać w kartach historii, byle jak aby tylko się zapisać. Gość który tak skłócił rodaków że szkoda gadać, dla zwolennika PiS wystarczy mieć inne poglądy, baaa wystarczy tych poglądów nawet nie mieć tylko wystarczy nie zgadzać się z tym co PiS robi i z automatu jest się nie Polakiem zdrajcą i bandytą (nieważne że to może być ktoś z rodziny od razu jest BEE), co nawet po Twoim wpisie widać. Pozdrawiam i życzę spokojnej reszty niedzieli.
Skała15:18, 24 września 2023
@ Szarak
Wybory wygra naturalnie PiS.Kto zagłosuje na kolaborantów Niemiec i Rosji? Jak mówi piosenka: chcesz być pachołkiem Niemca i Ruska, popieraj dalej Donalda Tuska. Fajna melodia do tego leci :)
Szarak12:32, 24 września 2023
Posłanka Paluch co ona biedna zrobi jak tak dojdzie do tego, że wybory przegra PiS, gdzie ona będzie wstążki przecinać, kurcze z przyzwyczajenia to pewnie się zatrudni na porodówce i będzie pępowiny przy porodzie przecinać :D
sprawiedliwy10:40, 24 września 2023
Proszę jak judasze pozują aby dalej pozostać przy korycie biorąc za nic setki tysięcy złotych,obłuda nie zna granic,ludziom jak w Rabie Wyznej jeden z nich funduje biogazownie w centrum,czyli brud ,smród i robactwo
sprawiedliwy10:40, 24 września 2023
Proszę jak judasze pozują aby dalej pozostać przy korycie biorąc za nic setki tysięcy złotych,obłuda nie zna granic,ludziom jak w Rabie Wyznej jeden z nich funduje biogazownie w centrum,czyli brud ,smród i robactwo
sprawiedliwy10:40, 24 września 2023
Proszę jak judasze pozują aby dalej pozostać przy korycie biorąc za nic setki tysięcy złotych,obłuda nie zna granic,ludziom jak w Rabie Wyznej jeden z nich funduje biogazownie w centrum,czyli brud ,smród i robactwo
byłem tam09:10, 24 września 2023
Budowniczy dworca to parlamentarzyści PiS
kazdy odpracował po tygodniu na budowie - jak wyciągnąć kasę od Polaków.
Budowa materialna to nie dla PiS
Pogonić i to szybko z naszej Najjaśniejszej Rzeczypospolitej PiS
Wektor22:26, 23 września 2023
"Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego dziękując wszystkim zaangażowanym w budowę tego miejsca".

Jak się ma ;), to się rozdaje :), w końcu TO NASZE PIENIĄDZE z VAT-u, których nie było, bo były ZAKOPANE :).

"Jeżeli ktoś wie, gdzie leżą zakopane w Polsce miliardy, które można POROZDAWAĆ ludziom, to nie powinien
z tym zwlekać, bo w Zakopanem nie" - ocenił Tusk. Co to były za czasy :).

A gdzie były zakopane nasze pieniądze ??? :).

"Nie wolno było ruszać paliw, myśmy alarmowali za poprzedniej władzy, że te paliwa są sprzedawane bez VAT,
to nie wolno było tego ruszać" - Tak Platformę podsumował Sławomir Siwy szef związku zawodowego celników,
co daje niejakie pojęcie, jak za czasów koalicji Lewicowej Platformy Obywatelskiej-ZSL zwalczano mafię
paliwową i wyłudzenia VAT-u.

Wszędzie, gdzie "rzundzą" nieudolnie komuchy z "platformy obywatelskiej", "lewicy" i ZSL/PSL, tam na nic nie
starcza, jeno na premie, bibki wójto-burmistrzów i inne komusze gratyfikacje. Sprawa jest prosta, komuchy to
antypolska kasta w dodatku pozbawiona instynktu samozachowawczego. Za dlaczego tak nienawidzicie Polski ?
konduktor22:05, 23 września 2023
Gonić toto tak jak kiedyś autobus.
Gość21:56, 23 września 2023
Cytując klasyka:"Jest i Małpa w czerwonym"
duch Gagarina21:51, 23 września 2023
idiotyzmem jest przeconanie wstęgi przez tych co tam nie pracowali, często w ciężkich warunkach pogodowych. Jak się nie wstydzą jaką moralność mają. Takim ludziom z pewnością nie powierzę losów Państwa Polskiego.
Miecio21:37, 23 września 2023
Czy mnie oczy nie mylą?? Czy stoi tam baner FUNDUSZE EUROPEJSKIE, które pewnie są od Województwa Małopolskiego. To co tam robią osy?? Skoro Marszałek kasę dał?? Propaganda, propaganda, propaganda.....ale widać BÓG litości nie miał i gruchnął dyscem!!!
Osiol21:15, 23 września 2023
Będzie co prywatyzowac, dzierżawic, i na czym się uwlaszczac
Łokciami zepchneli w tył tych co w pocie czoła to zrobili, i stoją to my , to my, to dzięki nam....
Dziękuję podatnikom za trud codzienny i za ich ciężko wypracowane podatki oby było dane tym otwierającym dane dołączyć do tej grupy i być daleko w tyle na zdjęciach.
@@@20:50, 23 września 2023
@pekaes ..no widzisz prawdziwi wyborcy PO jezdza autobusami a czym jezdza prawdziwi wyborcy jedynej slusznej parti? I ci prawdziwi wyborcy PO tez pojada z tego dworca prawdziwym autobusem w kierunku jakim beda chcieli z dworca otwieranego przez pisowskich dygnitarzy.
pamiętający20:41, 23 września 2023
Jak to mówił pan Kaczyński "... małpa w czerwonym ... "
Wektor20:26, 23 września 2023
"Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego dziękując wszystkim zaangażowanym w budowę tego miejsca".

Jak się ma ;), to się rozdaje :), w końcu TO NASZE PIENIĄDZE z VAT-u, których nie było, bo były ZAKOPANE :).

"Jeżeli ktoś wie, gdzie leżą zakopane w Polsce miliardy, które można POROZDAWAĆ ludziom, to nie powinien
z tym zwlekać, bo w Zakopanem nie" - ocenił Tusk. Co to były za czasy :).

A gdzie były zakopane nasze pieniądze ??? :).

"Nie wolno było ruszać paliw, myśmy alarmowali za poprzedniej władzy, że te paliwa są sprzedawane bez VAT,
to nie wolno było tego ruszać" - Tak Platformę podsumował Sławomir Siwy szef związku zawodowego celników,
co daje niejakie pojęcie, jak za czasów koalicji Lewicowej Platformy Obywatelskiej-ZSL zwalczano mafię
paliwową i wyłudzenia VAT-u.

Wszędzie, gdzie "rzundzą" nieudolnie komuchy z "platformy obywatelskiej", "lewicy" i ZSL/PSL, tam na nic nie
starcza, jeno na premie, bibki wójto-burmistrzów i inne komusze gratyfikacje. Sprawa jest prosta, komuchy to
antypolska kasta w dodatku pozbawiona instynktu samozachowawczego. Za co wy tak nienawidzicie Polski ?
kaka20:03, 23 września 2023
Anka jest !
duch Gagarina19:27, 23 września 2023
sukces zawsze ma wielu ojców, tylko klęska jest sierotą
ale siara18:42, 23 września 2023
Kolejna pokazówka przedwyborcza, a ile tych ojców sukcesu zwłaszcza tych co tak wytrwale trzymają wstęgę
Wyrocznia18:31, 23 września 2023
"Jeszcze więcej można by było zrobić, żeby rządy Prawa i Sprawiedliwości sięgnęły po środki z Krajowego Planu Odbudowy - mówiła poseł" W tłumaczeniu na ludzki język - jeszcze więcej dałoby się zrobić, gdyby sięgnąć ludziom głębiej do kieszeni.
Skinheads 6918:18, 23 września 2023
Pekaes ale tu jestes ograniczony jak kaczynski a madry jak macierewicz...
Skinheads 6918:18, 23 września 2023
Pekaes ale tu jestes ograniczony jak kaczynski a madry jak macierewicz...
kaczor i brat kaczki18:13, 23 września 2023
wielkie gowno a nie dworzec!!!!w dubaju lepsze sa na wsi!! a to niby nie wies!!!
Jak Donald Tusk17:49, 23 września 2023
Syćko piyknie, a mi siy najbarzej podobo Robert Chowaniec co dygnitorzom parasolke trzymo nad głowom po kolei. Fto podyndzie do mikrofonu to on trzymo parasol. Taki grzecny i na swoim miejscu! Cheba chłopinka wzion przykład z Tuska, co syckim w Brukseli marynarki łodziewo :)
oxox17:42, 23 września 2023
Największy wkład - gębowanie nieustanne , jak jeszcze był w PO miał poseł z PIS - Gut Mostowy , prawy obywatel góralszczyzny .Wtedy nie miał czasu bo z Jagna sprzedawali PKL , by starczyło na organizacje w Zakopanem i Krakowie dużej imprezy sportowej .
Turysta17:40, 23 września 2023
Zestaw zdjęć to reportaż z wiecu wyborczego polityków a gdzie zdjęcia dworca -marny fotograf.czekam na zdjęcia dworca na portalu podhale24
pomyśl zanim coś chlapniesz17:37, 23 września 2023
A Jagna nie zapomniała o rozliczeniu się z organizacji Olimpiady i z tych zmarnowanych wówczas środków , jak podawały źródła było to na tamte czasy około 21 mln złotych . Ile można by było nakarmić wówczas głodnych dzieci , albo ile wybudować mieszkań? O tym to wredne babsko już zapomniało i nie chce pamiętać ?.
mądry i skromny17:36, 23 września 2023
To jest po prostu obrzydliwe. A jeśli to działa to znaczy że jesteśmy społeczeństwem debili.
Urzedas16:55, 23 września 2023
Tylko czekac az zacznie sypac sniegiem wiac i na polu bedzie -15 i gdzie tu sie schowac czekajac na spozniony autobus
buhaj z podhala16:34, 23 września 2023
Paluchowa oddaj mieszkanie!
Rafi16:18, 23 września 2023
Zgadzam się dworca nie.... ale władzy tak, idąc na wybory zagłosuje na opozycję przez 8 lat głosowałem na PiS, dość!!!
pekaes15:47, 23 września 2023
Jeszcze więcej można by było zrobić, żeby tak zwana totalna opozycja nie blokowała wszystkiego co się Polsce należy.Tego p.poseł zapomniała powiedzieć.A zresztą po co ten dworzec,jak prawdziwi wyborcy PO autobusami to tylko na spotkania z Tuskiem jeżdżą.
fajne ciekawe czy budet kasa spredazy15:13, 23 września 2023
hahahaha
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas