"Wiśniowy sad" Antoniego Czechowa zakończył tegoroczne Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne "Pępek Świata" (duża galeria) - podhale24.pl
Sobota, 09 grudnia
Imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy
Jabłonka
Clouds
-8°
Wiatr: 4.608 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-4°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-8°
Wiatr: 3.852 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-4°
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-6°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-9°
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
136 %
Nowy Targ
96 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 68 | 136 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 48 | 96 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
24.09.2023, 14:36 | czytano: 941

"Wiśniowy sad" Antoniego Czechowa zakończył tegoroczne Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne "Pępek Świata" (duża galeria)

ZAKOPANE. Spektakl w wykonaniu aktorów Teatru im. Stanisława I. Witkiewicza zakończył sześciodniowy cykl prezentacji artystycznych, których celem było zderzenie światów wschodu z zachodem.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
"Wiśniowy sad" Antoniego Czechowa w reżyserii rosyjskiego dramatopisarza i reżysera Nikołaja Kolady ukazuje ludzi bojących się podjąć decyzje, chowających się przed problemami i liczą na los szczęścia, który sprawi, że problemy same się rozwiążą.

- Klasyczna sztuka Czechowa jest dziś niezwykle aktualna. W spektaklu Kolady od dawna nie ma wiśniowego sadu, wszystko już sprzedano, wszystko zniszczono, a zamiast białych kwiatów wiśni zostały tylko plastikowe kubeczki, ten plastik i te tworzywa sztuczne, które niszczą przyrodę, naszą piękną planetę - opisują interpretację sztuki pracownicy teatru.

Los sadu i ich właścicieli ma smutny koniec. Pozostaje jedynie jaszczurka, która wypełza spod zgliszczy.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas