Ciepło geotermalne w Nowym Targu - wizja coraz realniejsza, bo wsparta 30 mln zł - podhale24.pl
Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
Nowy Targ
Snow
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.96 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 100 %
Snow
-2°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
30 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
07.10.2023, 17:15 | czytano: 5331

Ciepło geotermalne w Nowym Targu - wizja coraz realniejsza, bo wsparta 30 mln zł

NOWY TARG. Z Programu Inwestycji Strategicznych Nowy Targ otrzymał dofinansowanie na budowę magistrali ciepłowniczej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Miasta. O środki zawnioskowały władze Nowego Targu w lutym br.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
Wspólne starania Szaflar i Nowego Targu przyniosły skutek.

Każde z samorządów otrzymało dofinansowanie w wysokości po 30 mln zł. Szaflary na budowę swojej geotermalnej sieci ciepłowniczej magistralnej, Nowy Targ - na swój odcinek. Nowotarska magistrala poprowadzi ciepłą wodę do MPEC-u.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ma obecnie około 9 tys. klientów.

Dla przypomnienia - w Szaflarach realizowany jest projekt geotermalny polegający na wykonaniu liczącego 7 km głębokości odwiertu, z którego ma popłynąć ciepła woda dla mieszkańców czterech miejscowości w gminie Szaflary i Nowego Targu.

Prace mają potrwać dwa lata, czyli planowany czas zakończenia inwestycji to pierwsza połowa 2024 roku.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Jasiek08:18, 9 października 2023
W nadchodzącym sezonie grzewczym Nowotarski MPEC podniósł cenę ciepła około 2,5 krotnie. Można sprawdzić na ich stronie internetowej. Teraz to już jest najdroższy sposób ogrzewania domu. Nic tylko grzać...
Tomasz14:08, 8 października 2023
To nase - no to mo byc za darmo! Takie jest myślenie przeciętnego górala! Skąd inąd obecna władza takie myślenie skutecznie utwierdza w narodzie. "Nom sie nolezy"!
super wybór !!!10:41, 8 października 2023
Już widzę tłumy nowotarżan jak tłoczą się przed geotermią by korzystać z tego najdroższego źródła ciepła w Polsce. Geotermia , która powinna być najtańszym ciepłem , jest najdroższa. Nie dajcie się oszukiwać tym oszustom z Bańskiej i z W-ki . Mówię bo wiem , bo od 20 lat korzystam , i gdybym nie wpuścił sie w ten kanał , to dawno bym zrezygnował z tego drogiego ciepła .
Korekta17:33, 7 października 2023
Chyba po 30 mln a nie po 3. Autor artykułu nie doczytał
Janusz Ostrowski17:26, 7 października 2023
Dyrektor MPEC jak i jego pracownicy to zwykli kłamcy i nie można im wierzyć. Mija już 5 rok, odkąd otrzymałem od nich informacje że podłączą mój dom na Ogrodowej do miejskiej sieci ciepłowniczej. Kłamali mi prosto w oczy, że pieniądze są i że zrobią na pewno. I co? I nic. Ważniejsze były nowe prywatne budynki na Orkana. Także dziękuję już im bardzo. Później się dziwią że taki smog, że aż czujniki wysiadały i trzeba je było przenieść w inne miejsce by się nie psuły.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas