Scena Atelier, to nowe miejsce w Teatrze Witkacego dedykowane dla młodych (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 marca
Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 7.056 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 2.844 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 85 %
Jakość powietrza
102 %
Nowy Targ
58 %
Zakopane
204 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 51 | 102 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Rabka-Zdrój
Dostateczna
PM 10: 102 | 204 %
09.10.2023, 20:16 | czytano: 1546

Scena Atelier, to nowe miejsce w Teatrze Witkacego dedykowane dla młodych (zdjęcia)

ZAKOPANE. Ponad 17 mln zł kosztowało przygotowanie pomieszczeń udostępnionych przez Starostwo Powiatowe dla Teatru im. St. I. Witkiewicza, aby stworzyć przestrzeń dla młodych osób. Powstaje nie tylko scena, ale także przestrzeń taneczna, w tym do baletu. Znaleźć ma się także miejsce dla osób zajmujących się tkactwem.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
Przestrzeń dla młodych artystów, czyli Scena Atelier postała w dolnych kondygnacjach dawnego Zakładu Przyrodoleczniczego dra Andrzeja Chramca. Dedykowana jest dla dzieci i młodzieży. Zaadaptowane zostało ok. 780 m kw., w tym profesjonalne szatnie, sala z komputerami umożliwiająca tworzenie filmów, sala taneczna, scena i miejsce, gdzie rodzice będą mogli zaczekać na swoje pociechy pijąc dobrą kawę. - Duża sala będzie mogła być dzielona na mniejsze przestrzenie. Druga sala, tzw. modelarnia dedykowana jest dla rozmaitych warsztatów dla młodzieży. W sali tej znajduje się zachowany dawny piec chlebowy, czy dawne piece kuchenne. Zostały one odnowione. Posłużą młodym jako miejsca warsztatowe do pracy - zaznacza Marzena Wnuk, wicedyrektor zakopiańskiego teatru. - Udało nam się wygospodarować także miejsce na pracownię multimedialną, krawiecką, czy wystawienniczą - do prezentowania prac stworzonych przez uczestników warsztatów - dodaje.

Sercem nowych pomieszczeń będzie scena. - To scena dla dzieci i scena tworzone przez dzieci. Liczymy na to, że będą tu zajęcia zaproponowane przez nas, ale i przez samych młodych uczestników. Planujemy wprowadzić warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów, instruktorów nie tylko z naszego teatru. Ale i z innych ośrodków w Polsce, z Europy, a może i świata. Uczestnicy zajęć mają tworzyć spektakl teatralny od podstaw - zaznacza Marzena Wnuk.

Dzisiaj (9 października) nowe pomieszczenia mieli możliwość obejrzeć zaproszeni goście, w tym poseł Anna Paluch, marszałek Witold Kozłowski z członkiem zarządu woj. małopolskiego - Iwona Gibas, a także przedstawiciele samorządów i instytucji kultury.

Budowa nowoczesnego miejsca dla młodych ludzi kosztowała 17 mln zł, z czego 14 mln zł, to to dotacja z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Brakujące 3 mln zł dołożył organ prowadzący Teatr Witkacego - Urząd Marszałkowski woj. małopolskiego.

Nowa scena czeka jeszcze na odbiory oraz montaż ostatnich urządzeń. Oficjalne otwarcie zaplanowano na drugą połowę listopada 2023 r.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Bleble22:30, 9 października 2023
Gdzie nie wejdę tam Paluch, Hamerski wyskakują jak Filip z konopii - stop PIS!!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas