Naprawa nadpalonej Wańkówki będzie możliwa dopiero po opinii konserwatora (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba
Rabka Zdrój
Clouds
13°
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 32 %
Clouds
13°
Wiatr: 7.2 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
14°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
13°
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 97 %
Rain
11°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
20 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
13.10.2023, 11:03 | czytano: 1425

Naprawa nadpalonej Wańkówki będzie możliwa dopiero po opinii konserwatora (zdjęcia)

PORONIN. - Zaraz po pożarze skontaktowaliśmy się z konserwatorem zabytków. Wyznaczył wizytę na 17 października - informuje Anita Żegleń, wójt Poronina. Dopiero po oględzinach nadpalonego obiektu przez konserwatora będzie wiadomo jak może wyglądać naprawa oraz będzie można oszacować jej koszty.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
O godzinie 3 nad ranem we wtorek 3 października 47-letni mężczyzna podpalił znajdujące się na werandzie drewnianego budynku - dekoracje. Ogień szybko przeniósł się na mszenie oraz płazy. Nadpaleniu uległa także podprzybitka.

- Pracownicy błyskawicznie zareagowali - mówi wójt Anita Żegleń. Obiekt na szczęście jest zabezpieczony różnymi systemami ochrony, w tym monitoringiem, dzięki czemu udało się ugasić pożar, zanim ogień zdążył przejść na większą część budynku.

- Straty zostały wstępnie oszacowane na 50 tys. zł, ale budynek jest zabytkiem klasy A. Jego wartość jest bezcenna - zaznacza Żegleń.

Nadpaleniu i zwęgleniu uległy niemal wszystkie płazy na rogu budynku. Uszkodzona jest także weranda oraz podprzybitka. Sposób, w jaki szkody zostaną naprawione będzie znany dopiero po opinii konserwatora zabytków. Rozpoczęcie remontu może się przedłużyć w czasie także ze względu na toczące się śledztwo policji. Muszą zostać zebrane wszystkie ślady umożliwiające identyfikację oraz skazanie podpalacza, któremu grozi kara od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
strażak dyndu dyndu12:19, 13 października 2023
tu jest potrzebna szifierka a nie konserwator
0
pomyśl zanim coś chlapniesz11:23, 13 października 2023
Znając życie "konserwator" na pewno każe ją rozebrać i deweloperowi X pozwoli odbudować w tym miejscu apartamentowiec i nazwie ją "willą " dodając do tego ile tam powstało mieszkań dla biednej /elity/ poroniańskiej i krakowskiej tak przy okazji nie jako .To jest ta nowo-mowa.Wielu Polaków słusznie czeka ,że po tych wyborach wszystko to nagle przestanie funkcjonować w przestrzeni samorządowej . Liczą wszyscy ,że trzecia kadencja Prawicy przywróci wreszcie normalność, sprawiedliwość i i wykorzeni resztki socjalizmu z ludzką twarzą , jak obiecują od bardzo dawna .
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas