Zakopiański radny Stanisław Karp: "Liczyłem na lepszy wynik. Wcale się tym nie zrażam" - podhale24.pl
Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara, Artura
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 7.704 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 6.876 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-0°
Wiatr: 11.196 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-2°
Wiatr: 9.792 km/h Wilgotność: 96 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
17.10.2023, 14:00 | czytano: 2348

Zakopiański radny Stanisław Karp: "Liczyłem na lepszy wynik. Wcale się tym nie zrażam"

Start w wyborach partii Polska Jest Jedna, to jej debiut na polskiej scenie politycznej. - Przy naszej ordynacji wyborczej stworzenie na sześć miesięcy przed wyborami struktur, które zdobyły też wymaganą ilość podpisów, to już jest w kategorii cudu - zaznacza Stanisław Karp, radny Rady Miasta Zakopane i kandydat ugrupowania na posła.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
Na polskiej scenie politycznej zadebiutowała mająca niespełna sześć miesięcy partia polityczna “Polska Jest Jedna”, której członkowie wystartowali w tegorocznych wyborach parlamentarnych. W powiecie tatrzańskim uzyskali wynik 5,31 proc., czyli 2 169 głosów. W całym okręgu wyborczym nr 14 było to 17 876 głosów, czyli 4,18 proc.

- Ten zespół, który tworzyliśmy od niecałych sześciu miesięcy pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Stworzyliśmy solidne fundamenty pod przyszłe wybory samorządowe na wiosnę, czy później prezydenckie. W swoim gronie rozmawialiśmy, że to jest niemal niemożliwe. Przy naszej ordynacji wyborczej stworzenie na sześć miesięcy przed wyborami struktur, które zdobyły też wymaganą ilość podpisów, to już jest w kategorii cudu, ale to stało się faktem - mówił po ogłoszeniu wyników Stanisław Karp, zakopiański radny i kandydat do parlamentu w tegorocznych wyborach. - W ścisłych strukturach mamy zjednoczonych ok. 600 osób. Są to fantastyczni ludzie mający zadatki, żeby zrodziło się z tego coś wielkiego. Patrząc na obecną scenę polityczną, którzy przez dziesięciolecia tworzyły swoje struktury. Oni na to mieli wiele lat, a my zaledwie kilka miesięcy - dodaje.

Jedynką na liście PJJ w okręgu nowosądecko-podhalańskim nr 14 był Rafał Piech, który uzyskał wynik 13 099 głosów. Drugi na liście Artur Skiepko uzyskał 587 głosów. Na Stanisława Karpa, który był na trzecim miejscu zagłosowało 492 wyborców, co stanowi także trzeci wynik.

- Liczyłem na nieco lepszy wynik. Wcale się tym nie zrażam. Udało mi się poznać bardzo fajnych ludzi - zaznacza Stanisław Karp. - Niebywałym wysiłkiem doprowadziliśmy do tego, że wystartowaliśmy. W 39 okręgach wyborczych stworzyliśmy swoje drużyny, które wystartowały. To już jest duża kategoria sukcesu - dodaje.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
sdf08:23, 19 października 2023
mam nadzieje ze jesteście Stanisławie zadowoleni...przyczyniliście się do tego ze najprawdopodobniej zaraz będzie in vitro, aborcja, wycofanie konkordatu, religia poza szkołą, lewactwo absolutnie legalne w szkołach....GRATULUJĘ!
Prawda Was wyzwoli....
tg14:46, 18 października 2023
Chłopie z czym do ludzi
Yayco13:28, 18 października 2023
No może gdyby pan zrobił kampanię jak pan Gut to też by było kilkanaście tysięcy głosów a tak te 492 głosy to nawet cieniutko na kampanię burmistrzowską i raczej wróży klapę !
wyborca08:50, 18 października 2023
Panu Stanisławowi życzymy powodzenia w wyborach samorządowych... i rychłego zalegalizowania samowoli budowlanej.
Sdsss22:07, 17 października 2023
Nie łapię tej partii. Widzę coraz większy wzrost przekonań i to nawet u wyborców pisu, by kościół odciął się od państwa, a tu wyjeżdża partia która stawia Boga nad ojczyzna. Jeżeli ta partia powstała tylko po to, by odebrać parę głosów pis to super. Jeżeli są niezależnym tworem, to nie sądzę by coś z tego więcej było.
Obserwator20:10, 17 października 2023
Nie Arkadiusz tylko Artur
Karaluch17:11, 17 października 2023
Wcale się tym nie zrażam Głosy kupię se na targowicy
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas