Zamiast komputera otrzymał kawałek styropianu - podhale24.pl
Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 5.292 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 6.264 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
32 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
18.10.2023, 09:35 | czytano: 2499

Zamiast komputera otrzymał kawałek styropianu

Mieszkańcy powiatu nowotarskiego zostali oszukani podczas internetowych zakupów. Jeden z pokrzywdzonych zamiast komputera otrzymał kawałek styropianu i stracił ponad 450 złotych, a dwie osoby pomimo zapłaty, nie otrzymały zakupionego towaru.

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
W sobotę do Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zgłosił się mężczyzna, który został oszukany podczas internetowych zakupów. Na jednym z portali znalazł ogłoszenie dotyczące sprzedaży komputera. Cena była bardzo korzystna, więc skusił się i dokonał zakupu. Płatność szybko zrealizował za pomocą kodu Blik i oczekiwał na przesyłkę. Po kilku dniach otrzymał paczkę, jednak w środku po jej otwarciu zamiast komputera znalazł … kawałek styropianu. Sprawę oszustwa mężczyzna zgłosił w rabczańskim komisariacie.

Wczoraj do Komisariatu Policji w Jabłonce zgłosiły się kolejne dwie osoby oszukane podczas zakupów w sieci. Kobieta w serwisie ogłoszeniowym kupiła kurtkę, a mężczyzna kupił opony. Oboje zapłacili za zakupione rzeczy, jednak ich nie otrzymali i stracili swoje pieniądze. Kobieta 400 złotych, a mężczyzna 3000 złotych. Postępowanie w sprawie oszustwa prowadzą policjanci z Jabłonki.

Apelujemy, aby zachować szczególną ostrożność podczas internetowych zakupów. Przede wszystkim pamiętajmy, by zawsze kierować się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego.

Najlepiej płacić za zamówiony towar przy odbiorze, wcześniej sprawdzając przesyłkę. Należy uważać na tzw. super okazje. Jeżeli cena towaru jest dużo niższa od ceny na innych aukcjach, czy w sklepach może sugerować ryzyko oszustwa. Nie należy również kupować „poza aukcją” bez pośrednictwa serwisu ogłoszeniowego. Oszuści proponują kupującemu niższą cenę i szybszą wysyłkę, a sami unikają opłat pobieranych przez serwis po sprzedaży produktu, którego tak naprawdę nigdy nie wysyłają. Gromadźmy całą korespondencję, jest ona bezcennym dowodem kontaktów ze sprzedającym. Jeżeli staliśmy się ofiarą oszustwa internetowego, mamy prawo złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w jednostce Policji lub w prokuraturze.

Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas