Piknik z okazji 90-lecia otrzymania praw miejskich przez Zakopane i 30–lecia istnienia 21 Brygady Strzelców Podhalańskich (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
Czarny Dunajec
Snow
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.96 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 100 %
Snow
-2°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
20.10.2023, 12:56 | czytano: 2323

Piknik z okazji 90-lecia otrzymania praw miejskich przez Zakopane i 30–lecia istnienia 21 Brygady Strzelców Podhalańskich (zdjęcia)

ZAKOPANE. Pokaz sprzętu wojskowego, piosenki, a także kiermasz na którym zbierano pieniądze dla chorej na SMA Kamilki Gil. To wszystko działo się na zakopiańskim Placu Niepodległości.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
To był kolejny punkt programu w ramach obchodów 90-lecia nadania praw miejskich Zakopanemu. W ramach miejskiego pikniku przybyli także żołnierze z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, którzy przyjechali wojskowymi pojazdami, które można było zwiedzać. Można było także zobaczyć jakim sprzętem dysponują wojskowi.

- Standardowe wyposażenie naszych oddziałów zmechanizowanych to lornetka LP pryzmatyczna umożliwiająca obserwację celów. Żołnierze posiadają na sobie kamizelki kuloodporne, do pokazu przywieźliśmy nasze Groty i dodatkowo standardowy hełm. Jest też maska z pochłaniaczem - opowiada żołnierz 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. - Jeżeli są wymarsze, jakieś wyjścia, to poza wyposażeniem żołnierz musi mieć jeszcze wyposażenie niezbędne do bytowania jak śpiwory, zapasowe buty, bielizna, ocieplacze. Czasem całe wyposażenie dochodzi nawet do 30 kg - dodaje.

Przybyli na Plac Niepodległości mieli możliwość nie tylko oglądania wojskowego sprzętu, ale także spróbowania grochówki przygotowanej przez kucharzy z wojska. Poza sprzętem nie zabrakło także innych atrakcji dla dzieci, jak gry, zabawy, czy malowanie twarzy.

- Na stoisku biblioteki można pomalować kamienie i jak widać te warsztaty plastyczne cieszą się dużą popularnością. Można otrzymać także gadżety Miejskiej Bibliotek Publicznej oraz ciasta przygotowane przez nasze panie bibliotekarki. Przyjmujemy za nie drobne datki, które są przeznaczane dla Kamilki Gil, która walczy z chorobą. Jest to dziewczynka, którą chcemy wspomóc - mówi Bożena Gąsienica, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Optymista17:39, 20 października 2023
Dziecko, nie celuj do zielonych ludzików. To są nasze zielone ludziki.
łysy14:14, 20 października 2023
Szkoda że wozy ważące po 20 ton są zaparkowane na chodniku. Wiadomo urzędnicy ze swojej kasy nie będą płacić za remont, tylko mieszkańcy. Więc problemu generalnie nie ma. Termin imprezy dobrany też pod urzędników a nie pod mieszkańców. Mam nadzieję że w kwietniu wylądują na śmietniku.
Osiol13:53, 20 października 2023
A o ołtarzu polowym do prezentacji kto zapomniał?
Osiol13:41, 20 października 2023
90 lat pracy urzędników a rynku brak
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas