Oszustwo "na kuriera". Mieszkanka Podhala straciła 1300 złotych - podhale24.pl
Niedziela, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Zakopane
Clouds
Wiatr: 9.972 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
Wiatr: 15.192 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 9.072 km/h Wilgotność: 54 %
Clouds
Wiatr: 8.892 km/h Wilgotność: 51 %
Clouds
11°
Wiatr: 9.972 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
Wiatr: 10.044 km/h Wilgotność: 75 %
Jakość powietrza
42 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
14.11.2023, 12:35 | czytano: 3784

Oszustwo "na kuriera". Mieszkanka Podhala straciła 1300 złotych

W ten właśnie sposób okradziona została mieszkanka powiatu tatrzańskiego, która otrzymała wiadomość z linkiem do nadania paczki w firmie kurierskiej. Po kliknięciu w link sprawca uzyskał dostęp do jej rachunku w bankowości elektronicznej, po czym wygenerował kody blik na kwotę ponad 1300 złotych.

W dobie współczesnego postępu teleinformatycznego i cyfryzacji stajemy się łatwym celem dla oszustów, którzy również dostosowują i zmieniają metody swojego działania wraz z rosnącym postępem technologicznym. Dziś wystarczy, że klikniemy w otrzymaną wiadomość, a następnie wejdziemy w przesłany nam w ten sposób link...i stracimy swoje pieniądze.

Oszustwa przez wiadomości (SMS lub komunikator) co do zasady występują od dawna, jednak sprawcy modyfikują i udoskonalają metody swoich działań. Oszustwa przy wykorzystaniu wiadomości nasilają się szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy to wzrasta ilość zamówień przez internet. W takich wiadomościach podawany jest zazwyczaj link, po którego kliknięciu zostajemy przenoszeni na stronę łudząco podobną do strony banku. Logowanie powoduje, że przestępcy przejmują nasze dane i w ten sposób uzyskają dostęp do konta bankowego. Natychmiast dokonują przelewów, kradnąc nasze oszczędności. Do tej metody oszustwa, przestępcy coraz częściej wykorzystują najbardziej popularne komunikatory internetowe, podszywają się pod aplikacje pocztowe.

Źródło: KPP Zakopane, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas