Gmina rezygnuje z budowy toru gokartowego - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 marca
Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
262 %
Nowy Targ
72 %
Zakopane
192 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 131 | 262 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 36 | 72 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 96 | 192 %
16.11.2023, 08:00 | czytano: 3974

Gmina rezygnuje z budowy toru gokartowego

Gmina Nowy Targ porzuciła pomysł budowy toru gokartowego w Klikuszowej i zrezygnowała z dotacji na ten cel.

Arch. Podhale24.pl
Arch. Podhale24.pl
Tor miał powstać na terenie Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej i zostać jego letnią atrakcją. Początkowo gmina myślała o zainwestowaniu w trasę do nartorolek, ale ostatnie lata pokazały, że zainteresowanie tą formą sportu jest niewielkie. Gmina szukała pomysłów na obniżenie kosztów utrzymania CNB i zapewnienie mu całorocznego funkcjonowania, dlatego padł pomysł wybudowania i uruchomienia na jego terenie toru gokartowego dla pojazdów elektrycznych. Pozyskano też pieniądze na ten cel. Budowa toru miała zostać finansowana w całości z pozyskanych przez gminę środków rządowych w ramach tarczy antykryzysowej dla gmin na inwestycje turystyczne.

Wiele czasu zajęło samorządowi przygotowanie odpowiednich zmian z planie zagospodarowania przestrzennego. W końcu okazało się, że jest też inna, niezwykle ważna przeszkoda, której nie da się ominąć. - Budowa centrum narciarstwa została sfinansowana m.in. ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. Z tego powodu, zgodnie z umową, do 2026 roku nie może on być w żaden sposób przebudowany, bo stracimy dofinansowanie. Dlatego zrezygnowaliśmy z budowy toru - informuje wicewójt Wiesław Parzygnat.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Megi10:24, 22 listopada 2023
No niestety, Gmina Nowy Targ ma kłopoty,
Nowy Vice skutecznie wcześniej rozsypal nowotarską,LGD ,CNB a teraz rozwala kolejne części gminy.
No destruktor doskonaly albo zakompleksiony bardzo człowiek.
Helena07:17, 18 listopada 2023
Myśle ze wójt parzygnat nie podjął decyzji sam .. widocznie to nie jest podjechać do pana Knapczyka i wszystko da się załatwić .. z parzygnatem zawsze można liczyć na rozmowę czego nie było u jego poprzednika ?
zorientowany14:11, 17 listopada 2023
Pani Wójcie Parzygnat, większej bzdury nie czytałem dawno, oczywiście że można zmienić zakres projektu ale trzeba chcieć, umówić się na spotkanie z Dyrektorem Knapczykiem w Urzędzie Marszałkowskim, przedstawić argumenty, pokazać że wskaźniki i rezultaty projektu nie ulegną zmianie, pokazać zaktualizowaną analizę finansową.

A jak się tylko wysyła suche pismo to oczywiste że odpowiedź będzie negatywna.
No ale przecież trzeba zrobić wszystko żeby Centrum zniszczyć i że pomysły Kolasy były złe.

Żałosne i szkoda że Sołtyska z Klikuszowej tego nie rozumie.
Bo za kilka lat okaże się że CNB jest niepotrzebne bo są tylko koszty a nie ma przychodów i trzeba je likwidować.
Brak wizji, teraz tylko będziemy drogi budować tylko ciekawe z czego za kilka lat Gmina weźmie pieniądze na utrzymanie infrastruktury szkolnej i innej.
Tylko turystyka i takie inwestycje jak CNB dają szansę na rozwój Gminy i mieszkańców!!!
Wiktor12:40, 17 listopada 2023
Problemem CNB jest to, że niema kierownika ponieważ obecny wice wójt robił widocznie wszystko by stracić tak idealnego kierownika jakim była Pani Kasia. Podobno niema ludzi niezastąpionych... oj... są tacy.... Jak widać gmina ciągle ogłasza nabór i cisza, bo nie szukają kierownika tylko niewolnika do wszystkiego. Kierownik ma zarządzać obiektem i ludźmi a do CNB wpierw trzeba zatrudnić ludzi a nie ucinać bezsensownie krytyczne etaty i robić wszystko jednym człowiekiem. CNB miało funkcjonować jako atrakcja a nie maszynka do robienia pieniędzy, nie zrobicie czegoś z niczego bez odpowiednich ludzi. Widać, że niektórzy nie rozumieją jak zmienił się rynek pracy. Bardzo liczyłem na gokarty bo nie ma u nas w gminie takiego miejsca.
Tomek09:13, 17 listopada 2023
do Swój Chłop
Pani Katarzyna może i dobrze zarządzała CNB, ale niema ludzi niezastąpionych.
Ola09:11, 17 listopada 2023
Szkoda pomysłu skoro finansowanie było zapewnione. Trzeba było zmienić lokalizację i budować tor, a nadzór powierzyć Kierownikowi CNB.
Prostok06:09, 17 listopada 2023
Tak to jest jak sie paradzi za cudze.
chleba w nadmiarze06:08, 17 listopada 2023
Dalej trwają "igrzyska"
Mieszkaniec19:46, 16 listopada 2023
Pan P. jako przewodniczący Rady Gminy podpisywał i ustalał Mpzp wsi... Było to nie zgodne z prawem, gdyż jeśli drogi nie są uregulowane prawnie nie może być zrobiony plan...to jest bezprawie, trzeba pierwsze wykupić bądź przejąć dany teren ale z godnie z prawem!!!!! on jako przewodniczący i podobno znający ustawy i przepisy, Nie miał prawa tego zrobić...Wstyd panie Przygnat....
Mm14:01, 16 listopada 2023
Stanowczy i "wymagający" w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Obecny vice Wójt,powodzenia. Wójcie,.... tak trzymać. CNB "Gorce"potrzebuje kierownika operatywnego!!!! Umiejacego dbać i zarządzać szetokorozumianym całokształtem w zgodzie z zasadami i wymogami GMINY NOWY TARG.
Riko Rynkiewicz10:54, 16 listopada 2023
Z tym torem to super pomysł! Zaczekamy
H2O08:55, 16 listopada 2023
Zabrakło "starego" v-ce, czy Wójt musi się dopasować do standardów córki?
Swój Chłop08:46, 16 listopada 2023
Bzdura, niech p. Parzygnat troszkę się doszkoli. To nie jest zachwianie trwałości projektu. Ten człowiek niszczy wszystko po swoim poprzedniku. To jest niebywałe jak taki człowiek może piastować taką funkcję - Smarduch ewidentnie już odpuścił a szkoda bo miałem o nim dobre zdanie. Pozbył się p. kierownik, która dobrze zarządzała ośrodkiem. Już samo to jak rozmontował LGD to powinna się zaświecić pomarańczowa lampka. Teraz w swoich rękach ma jakiś kawałek w zarządzaniu Gminą Nowy Targ i nie wróży to dobrze.
Szmelc08:18, 16 listopada 2023
Czyli nie wiedzieli na jakich warunkach powstało to "cudo"
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas