Pętla taktyczna. Dziś egzamin, jutro przysięga - podhale24.pl
Wtorek, 05 marca
Imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 4.932 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
80 %
Nowy Targ
124 %
Zakopane
108 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 40 | 80 %
Zakopane
Umiarkowana
PM 10: 62 | 124 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 54 | 108 %
01.12.2023, 18:34 | czytano: 2283

Pętla taktyczna. Dziś egzamin, jutro przysięga

Stu kandydatów, w tym 24 kobiety - przystąpiło dziś do żołnierskiego egzaminu. Każde szkolenie podstawowe kończy się "pętlą taktyczną" a ci, którzy pomyślnie ją ukończą staną się żołnierzami 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Kandydaci na żołnierzy sprawdzian zdawali na Garnizonowym Ośrodku Szkoleniowym Pasternik w Krakowie-Rząsce.

zdj. 11 MBOT
zdj. 11 MBOT
W trakcie 14-dniowego szkolenia instruktorzy uczyli kandydatów podstaw wojskowego rzemiosła. Szkolenie ma charakter modułowy i obejmujące szereg obszarów stanowiących podstawę wykorzystywaną w późniejszych etapach. Rdzeń stanowi oczywiście szkolenie bojowe, w którym realizuje się między innymi zagadnienia związane z taktyką indywidualną.

Choć to dopiero wstęp, już na tym poziomie, dochodzi do pierwszej weryfikacji.


- Szkolenie podstawowe wiąże się z ogromnym wysiłkiem fizycznym, ale również z wytrwałością psychiczną. W dniu dzisiejszym przygotowaliśmy dla naszych rekrutów szereg zagadnień, które mają na celu zweryfikowanie nabytych przez nich umiejętności. Program jest napięty. Sprawdzamy przyszłych żołnierzy m.in. pod kątem umiejętności strzeleckich, przekazywania sobie sygnałów, reakcji na kontakt ogniowy, nawigacji w terenie czy pierwszej pomocy na polu walki” – tłumaczy kpt. Adam Trębacz Oficer Prasowy 11 MBOT

Na tym nie kończy się nauka wojskowego rzemiosła. Pełne wyszkolenie terytorialsa trwa 3 lata.


Zwieńczeniem szkolenia będzie sobotnia uroczysta przysięga wojskowa, która rozpocznie się o godzinie 11:00, na Rynku w Nowym Targu.


Zainteresowani dołączeniem do Małopolskich Terytorialsów mogą zgłaszać się za pośrednictwem najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji WCR (dawne WKU).

źródło: 11 MBOT, opr. s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
partyzantka09:02, 2 grudnia 2023
Armia zbawienia.
Osiol20:05, 1 grudnia 2023
Zamim przysięgna bronić konstytucji z 1997 r powinni sprawdzić frekwencję która wynosila 42,86 procenta co nożna znajsc w 2 min w internecie co potwierdza też sąd bodaj najwyzszy.
W tym roku odbyło się kolejne referendum i było nieważne z powodu zbyt małej frekfencji 44 proc
Pytanie czy mogą stać na straży konstytucji która nie ma 50procent plus jeden glos(frekwencja) wojsko powinno być poważną instytucja a przysięga to poważna sprawa.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas