Kłótnia między byłym wójtem a burmistrzem. "Bimba sobie pan!" - podhale24.pl
Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Zakopane
Clouds
19°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
17°
Wiatr: 2.7 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
20°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
20°
Wiatr: 2.052 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.388 km/h Wilgotność: 88 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
42 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
18.12.2023, 20:37 | czytano: 11010

Kłótnia między byłym wójtem a burmistrzem. "Bimba sobie pan!"

- Co jest przyczyną, że pan nigdy nie zdąży do pracy, tylko przyjeżdża pan o 9-10, a często o godz. 14 pan wyjeżdża? Jeżeli pan chce wyciągać konsekwencje w stosunku do pracowników, nie ruszy pana sumienie, że sam jest pan nie w porządku? - zapytał na sesji burmistrza Marcina Ratułowskiego były wójt Kazimierz Dzielski.

- Był pan wójtem gminy i pana nie było cztery lata w urzędzie gminy, jak pełnił pan funkcję posła - odpowiedział mu ripostą burmistrz Ratułowski.

Kazimierz Dzielski i Marcin Ratułowski. Fot. UMiG Czarny Dunajec
Kazimierz Dzielski i Marcin Ratułowski. Fot. UMiG Czarny Dunajec
Dyskusja na sesji Rady Miasta i Gminy w Czarnym Dunajcu wywiązała się po tym, jak burmistrz Ratułowski powiedział, że zamierza wyciągnąć konsekwencje wobec dyrektor centrum kultury za nieobecności w pracy.

- Pan też nie uczestniczy w niektórych sesjach, nikt nie wie co się z panem stało, na komisjach pan wychodzi, wyjeżdża - wytknął mu były wójt i poseł Kazimierz Dzielski. - A co jest przyczyną, że pan nigdy nie zdąży do pracy, tylko przyjeżdża pan o 9-10, a często o godz. 14 pan wyjeżdża. Jeżeli pan chce wyciągać konsekwencje w stosunku do pracowników, nie ruszy pana sumienie, że jest pan nie w porządku?

- Był pan wójtem gminy i pana nie było cztery lata w urzędzie gminy, jak pełnił pan funkcję posła - odpowiedział mu ripostą burmistrz Marcin Ratułowski. Tłumaczył, że nierzadko jest dostępny dla mieszkańców poza godzinami pracy, także w niedziele. - Teraz praca burmistrza w Czarnym Dunajcu polega na tym, że trzeba jeździć i załatwiać środki. Ja pełnię obowiązki przez cały tydzień, nie jestem tylko dostępny od 8 do 15.30. Niech pan to sobie zapamięta, panie Dzielski, że burmistrz ma nienormowany czas pracy.

- Pan chciałby, żeby burmistrz siedział w urzędzie tak jak było to za pana czasów i że nawet ciężko było załatwić strażakom dofinansowanie na auto strażackie, bo pan nie był pan w stanie tego zrobić - wbił szpilę byłemu wójtowi.

- Co pan takie głupstwa plecie - odpowiedział mu wzbudzony Kazimierz Dzielski. - Poubierał się pan po góralsku, pojechał pan na Bachledówkę i zostawił komisję. Pan ma w nosi urząd gminy! Pan jest taki gospodarz w drodze! Czy codziennie pan ma czas nienormowany? Czy pan późno wstaje w Myślenicach i nie zdąża do pracy?

- Bimba sobie pan! Nie ma pan zastępcy, a w urzędzie musi być gospodarz - mówił Dzielski.

- Wcale nie bimbam. To nie jest prawda, codziennie jestem w pracy, ale mam nienormowany czas pracy - odpadł burmistrz.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Zbooj09:18, 21 grudnia 2023
Po pracy panowie takie docinki. Na sesjach najpierw rozwiązuje się problemy mieszkańców a nie robi szopki.
0
Emilka19:38, 20 grudnia 2023
Dla tego na żadną osobę z tej rady gminy nie zagłosuje,trzeba się ich pozbyć z tej funkcji często przypominającej tylko stołek do siedzenia i zbijania pieniędzy
0
Jacek15:59, 20 grudnia 2023
Zamiast się kłócić, powinni skanalizować całą Gminę, postawić na rozwój, podstawowe potrzeby mieszkańców. Pokazać, że da się wspólnie dla dobra wszystkich pracować i stworzyć warunki dogodne do zamieszkania. Gmina i Miasto Czarny Dunajec powinno być przykładem, że warto tu żyć, osiedlać się i pracować, a nie odwrotnie.

Potencjał jest ogromny, tylko chęci brak
0
.20:24, 19 grudnia 2023
Gdyby burmistrz siedział 8 godz. na tyłku w Urzędzie to by nic nie załatwił! Dofinansowań i środków na inwestycje nie zdobywa się siedząc na tyłku ale będąc aktywnym na każdym szczeblu władzy.
0
mieszkaniec19:09, 19 grudnia 2023
Większość mieszkańców pamięta rządy dzielskiego tak źle w gminie nigdy nie było jak za jego rządów.Miał swoje pole do popisu którego nie wykorzystał a teraz zaczyna mu do głowy uderzać lepiej jak zakończy to przedstawienie.Obecny Burmistrz na duży plus.
0
Antoni17:19, 19 grudnia 2023
Dzielski kończ waść, wstydu sobie oszczędź! Kto pamięta ten wie co było w UG ja pan rządził ,????
0
Kufel10:51, 19 grudnia 2023
Mieliśmy po 1990 r. 3 wlodarzy Gminy i za tego robi się najwięcej. Niech jeździ po Warszawie Krakowie pokazuje się w TV. Po to jest burmistrz żeby kasę załatwiał.od roboty są urzędnicy. Tak działa nasz system wyborczy. Nie wiem o co chodzi Dzielskiemu ale idą wybory i pewnie już krew uderza do głowy kogo by tu za pachołka wybrać żeby za plecami wszystkim rządzić. Mam wiadomość dla was będę głosował na obecnego Burmistrza żebyście wy nie doszli nawet pośrednio do władzy.
0
myśleć08:15, 19 grudnia 2023
Bo co? Z Myślenic do Czarnego Dunajca i z powrotem po pracy?
0
Forest07:51, 19 grudnia 2023
Zastanawiam się czy Pan Dzielski na prawdę uważa, że praca Burmistrz / Wójta (jakkolwiek) powinna trwać 8h, od 8 do 16. To jakiś absurd. Jeśli Burmistrz ma istotne dla miata/gminy spotkania (np. w kwestii dofinansowań ze środków UE etc.) to czy nie powinien jechać przykładowo do Krakowa w ww. celu? A może nie powinien się ruszać do 16, bo przecież powinien siedzieć przykuty do stołka w urzędzie, bo jeszcze ktoś zobaczy, że wyszedł sobie wcześniej...
W każdej korporacji na szczeblu Menadżerskim pracownicy mają nienormowany czas pracy co uważam za bardzo słuszne. Chcesz w piątek skończyć pracę o 12? OK, ale jeśli nie wyrobisz się z obowiązkami to w poniedziałek poniesiesz konsekwencję. Jeśli jednak ze wszystkim jesteś "wyrobiony" to w czym problem? Podobnie moim zdaniem jest z Burmistrzem. To czy Burmistrz się ze wszystkim wyrabia czy też nie, najlepiej zweryfikują wyborcy, a czy pracuje 4 czy 16h dziennie to już tylko i wyłącznie leży w jego gestii.
0
romantyk22:01, 18 grudnia 2023
W poniedziałek burmistrz jest od 10 do 18. Bo urząd jest czynny dłużej. Ziarenko prawdy jest w wypocinach Dzielskiegio.
0
Osiol21:32, 18 grudnia 2023
Ciekawe czy zdążył urlop wziąć? Jeśli kadencja trwa 5lat to 60miesiecy pracy a w tym 5miesiecy płatnego urlopu czyli 55miesiecy pracy
Włodarze naciągają system pracują 60miesiecy plus 5miesiecy zaległego urlopu. Pilnować tego by włodarz był,, wypoczety''ma przewodniczący rady.
0
Zadziar21:08, 18 grudnia 2023
Hahah. Dzielski zaczął obrażać Bachledowke i Ojców Paulinów bo Burmistrz przyjechał i nas wspiera. Co za człowiek ten Dzielski.
0
Frustrat20:50, 18 grudnia 2023
Eee nima mu co zazdrościć tej Bachledówki, pan klęczał po góralsku podczas Hołdu Górali dla papieża w 1997 roku.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas