Burmistrz Marcin Ratułowski: "Od września centrum kultury nie funkcjonuje prawidłowo. Jeśli dyrektor wróci do pracy, zadamy jej pytania" - podhale24.pl
Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Rabka Zdrój
Clouds
13°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.456 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
18.12.2023, 16:39 | czytano: 3932

Burmistrz Marcin Ratułowski: "Od września centrum kultury nie funkcjonuje prawidłowo. Jeśli dyrektor wróci do pracy, zadamy jej pytania"

Burmistrz Czarnego Dunajca Marcin Ratułowski powiedział na sesji Rady Miasta i Gminy Czarny Dunajec, że jest ogromny problem z Gminnym Centrum Kultury i Promocji, ponieważ jego dyrektor od września nie ma w pracy.

Przypomnijmy, iż we wrześniu dyrektor centrum kultury Małgorzata Kulawiak zarzuciła burmistrzowi, że kazał jej się zwolnić, bo wystartowała w wyborach do Sejmu. Marcin Ratułowski, który był drugi na liście wyborczej Trzeciej Drogi (PSL/Hołownia) miał się obawiać, że startująca z ostatniego miejsca listy Bezpartyjni Samorządowcy dyrektor centrum kultury zabierze mu głosy. - Jestem zbulwersowana zachowaniem burmistrza, a po ludzku jest mi po prostu przykro - powiedziała wtedy publicznie dyrektor Kulawiak.

Na ostatniej sesji o sprawę dopytywał burmistrza radny Bartłomiej Bukowski. Radny twierdził, że burmistrz przedstawia w tej sprawie różne wersje wydarzeń. Dopytywał, jak było naprawdę i zarzucał mu kłamstwo.

- Rzeczywiście, była moja rozmowa w tej sprawie z panią dyrektor Kulawiak, w której uczestniczył sekretarz Jarończyk. - przyznał burmistrz. Jak dodał, nie chciał zwolnić jej z pracy tylko dlatego, że wystartowała w wyborach do Sejmu z innej listy. - To fakt wykreowany przez media - stwierdził.

- Była taka rozmowa. Pan burmistrz zwrócił się do pani dyrektor, żeby złożyła wypowiedzenie z pracy w związku z utratą zaufania. Ale to nie był nakaz - potwierdził sekretarz Michał Jarończyk, pytany o zrelacjonowanie spotkania przez radnego Bukowskiego.

Marcin Ratułowski mówił, że powód rozmowy był inny. - Pani dyrektor powinna być obecna na dzisiejszej sesji. To jest właśnie powód dlaczego pani dyrektor została postawiona... Jeżeli pani dyrektor zajmuje się wszystkim innym, poza zakresem swoich obowiązków, to jako organ, który ją powołuje, mogę dyrektora jednostki w każdej chwili odwołać. Pani dyrektor od września, poza wyjątkami, co do zasady, jest nieobecna w trakcie wykonywania swoich obowiązków. Mamy ogromny problem, jeśli chodzi o ciągłość pracy. I to jest główny powód. I jedno z haseł rzeczywiście było takie, że jeżeli ktoś bierze na siebie dodatkowe obowiązki, wynikające z tego, że nie pojawia się na sesjach, a w tym czasie prowadzi kampanię wyborczą, nie informując mnie o tym, to ja nie wiem czy ważniejsze jest wykonywanie pracy, za którą bierze pieniądze... Dzisiaj też nie ma jej na sesji. Nie wiem, czy pani dyrektor znajduje się na urlopie, bo mnie o tym nie informuje, mimo że wynika to z przepisów prawa pracy. Nie informuje mnie też, że przebywa na chorobowym. I z tego powodu było to spotkanie - wyjaśnił.

- Pani dyrektor przebywa na chorobowym i z chwilą, kiedy się pojawi w pracy, zostaną znowu postawione jej pytania dotyczące funkcjonowania centrum kultury, bo od września centrum kultury nie funkcjonuje prawidłowo - dodał burmistrz Ratułowski. - To nie jest tak, że zwalniam panią dyrektor z przyczyn politycznych - zapewnił.

Burmistrz tłumaczył, że funkcjonowanie centrum zostało zachwiane, bo podczas nieobecności pani dyrektor, nie został wyznaczony żaden pracownik, który mógłby ją zastępować. - Powoduje to potężne komplikacje. Nie możemy zawierać umów, żaden z pracowników nie może podpisywać wniosków o dofinansowanie - wyliczał. - Ja rzeczywiście utraciłem do tej pani zaufanie, bo centrum kultury nie może funkcjonować bez dyrektora, który jest nieobecny. To jest niedopuszczalne, gdy funkcjonowanie centrum jest zagrożone przez nieodpowiedzialne decyzje jego dyrektora.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Adcd09:00, 23 grudnia 2023
Ale mają pata 1i2 dowywalenia
0
wieszczka pytia wieszczy17:42, 19 grudnia 2023
Nie tylko w Czarnym D . na wiosnę będzie solidna sraczka i czyszczenie urzędów z tych samorządowców co myślą jedynie o swoich biznesach i swoich wypłatach . Zapracowali sobie solidnie na takie potraktowanie . BĘDZIE WIĘKSZA MASAKRA NIŻ BYŁA W TYM ROKU 15 PADZIERNIKA . To będą historyczne i histeryczna wybory samorządowe. Znikną wszystkie dotychczasowe układy , a powstaną zupełnie nowe układy .
0
Byle do wiosny12:19, 19 grudnia 2023
Marcin do Ciebie prawie cała gmina utraciła zaufanie po tym co wyprawiasz w urzędzie i po wioskach
0
Byly kolega12:15, 19 grudnia 2023
Podczas gdy burmistrz to mówił Pani dyrektor była w pracy piętro wyżej. Takze chłopcze drogi zabieraj się na wiosnę z tego urzędu bo nawet nie wiesz co się dzieje!
0
Obserwator22:13, 18 grudnia 2023
W Jabłonce po tej zbozej laski regionalistce smród w Czarnym Dunajcu smród chyba wystarczy tego. Do kultury ludzie z kulturą są potrzebni
0
Andrzej22:09, 18 grudnia 2023
Obecnemu burmistrzowi jest raczej wszystko jedno czy go wybiorą czy nie. Na pewno wystartuje po stołek, bo opozycja niech powalczy, niech naobiecuje, a i tak każdy z nas wie, że nic nie zrealizują. Na szczęście będą mieć genialną Dyrektor do pomocy :) Świat staje na głowie. Poprzednia dyrektorka jak i poprzedni dyrektor też byli kiepscy bo w Dunajcu nic ciekawego się nie dzieje z kultury od lat.
0
Czerwienne18:08, 18 grudnia 2023
Burmistrz ma 100 % racji. Jak był zjazd Podhalan na Bachledówce to nas tak wystawiła Dyrektorka do wiatru, że jej tego nie zapomnimy. Utrata zaufania to mało powiedziane.
0
Osiol18:05, 18 grudnia 2023
No pełen podziw sam osobiście robił kampanie wyborcza nie zwalniając się ani nie biorąc urlopu i to nie kolidowało (zresztą źle bo...jest tu gdzie był) a innym to kolidowało z pracą?
Jeśli będzie podawał tyle wersji to wyborcy stracą do niego zaufanie lub już go nie wybierając stracili.
0
Zubrzycon17:36, 18 grudnia 2023
W OCK w Jabłonce do dzisiaj po tej Pani nie mogą się pozbierać i tak biedują jaż żal do teraz
0
granie w kulki na żywca.17:33, 18 grudnia 2023
Jestem z poza środowiska , ale obserwując media stwierdzam ,że w tej Gminie dzieje się bardzo le , żeby nie powiedzieć bardzo niedobrze , podobnie jak i w wielu innych samorządach. Panuje tam niezły układ ,szklany sufit , który mieszkańcom i pracownikom ciężko przebić .Moim zdanie dużo złego spowodował PIS , który zacementował ten układ, wydłużając kadencje wójtów , burmistrzów i prezydentów i dodatkowo jeszcze spowodował ,że liczenie okresu sprawowania władzy tych stanowisk zamiast wstecz , przesunięto w przód. Brak odwołania tych "władców" jest w praktyce niemożliwy...
0
Oko17:32, 18 grudnia 2023
Przecie to pan burmistrz jeszcze jako wojt robił "porządki" w centrum kultury zwalniając poprzednią dyrektorkę a zatrudniając wtedy zaufaną nową. Co się dzieje z zaufaniem u burmistrza. Wczoraj było dzisiaj ni ma. Toż to nikt u burmistrza pracować nie będzie chciał. Chyba, że zaufanie stracą także wyborcy.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas