W Kościelisku powstanie Rada Seniorów - podhale24.pl
Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława
Szczawnica
Clouds
18°
Wiatr: 0.216 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
18°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
19°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
19°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
15°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
64 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
23.12.2023, 18:40 | czytano: 1622

W Kościelisku powstanie Rada Seniorów

- Chcemy stworzyć lepsze warunki osobom starszym z terenu naszej gminy, którzy już dzisiaj poprzez różnego rodzaju aktywności, poprzez różnego rodzaju działania społeczne nie pozostają bierni. Wysyłają nam one sygnał, że potrzebują umocowania do dalszej pracy i też lepszych możliwości, m.in. w zakresie zabiegania o środki na realizację ich pomysłów - zaznacza Roman Krupa, wójt gminy Kościelisko.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
Radni z gminy Kościelisko podjęli uchwałę o powołaniu Rady Seniora. 15 osób powyżej 60-tego roku życia będzie nie tylko doradzać radnym i wójtowi, ale także będą mogli sami podejmować inicjatywy i organizować różne wydarzenia.

- Stąd pomysł powołania rady Seniorów, która będzie miała charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny. Chcemy, żeby każde nasze sołectwo było reprezentowane w radzie. Żeby był to organ, który kreuje nowe idee, pomaga radnym zwrócić uwagę na potrzeby, ale też na rożne możliwości w zakresie pomocy seniorom - informuje Roman Krupa.

Na terenie gminy Kościelisko wiele osób po 60-tym roku życia angażuje się społecznie w różne działania. Stworzenie Rady Seniorów pozwoli im podjąć szersze działania, ale także otworzy dalsze możliwości. - Myślimy o klubu seniora na remizie w Kościelisku. Chcemy aby na terenie każdego z sołectw, różnego rodzaju działania z myślą o seniorach były podejmowane - zapowiada wójt gminy Kościelisko.

W skład rady ma wejść maksymalnie 15 osób z trzech sołectw. z Kościeliska ma być osiem osób, z Dzianisza cztery osoby, a z Witowa trzy. Każdy z członków będzie musiał mieć poparcie min. dziesięciu mieszkańców danego sołectwa.

Rada Seniorów ma działać podobnie jak Młodzieżowa Rada Gminy Kościelisko, jednak działania mają być skierowane na osoby po 60-tym roku życia. - Po ukonstytuowaniu się rady liczę na propozycje jak można lepiej wpisywać się w oczekiwania osób starszych. Mamy wiele osób powyżej 60-tego roku życia, którzy działają aktywnie społecznie i -tak czuję- chcą podzielić się swoimi umiejętnościami z innymi. Szukają możliwości do takiej pracy, ale także możliwości poznania innych osób. Na co dzień zapominamy i często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele osób blisko nas jest samotnych - zaznacza Roman Krupa.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas