Orszak Trzech Króli przeszedł przez Zakopane. Były też wielbłądy (zdjęcia) - podhale24.pl
Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Szczawnica
Clouds
13°
Wiatr: 3.024 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 2.196 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.132 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.528 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
12°
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
06.01.2024, 16:18 | czytano: 3850

Orszak Trzech Króli przeszedł przez Zakopane. Były też wielbłądy (zdjęcia)

Setki osób w papierowych koronach, a wśród nich trzej królowie i kolędujący młodzi górale przeszli Krupówkami i ul. Kościeliską pod stary kościółek na Pęksowym Brzyzku.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
W samo południe spod Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Krupówkach trzej królowie, w których postacie wcielili się aktorzy Teatru im. Stanisława I. Witkiewicza wraz z młodymi góralami i setkami turystów oraz miejscowych ubranych w papierowe korony udali się pieszo pod stary kościółek na Pęksowym Brzyzku. Tam życzenia zgromadzonym złożyli trzej królowie oraz przedstawiciele władz samorządowych.

- Przyszliśmy, aby złożyć dary Jezusowi, który się narodził mam nadzieję, że w każdym sercu. Przyszliśmy złożyć dary miłości, pokoju i pojednania. Mam nadzieję, że również dotrzymania tych wartości złożenia deklaracji wartości, których uczyli nas nasi przodkowie. Kiedyś trzej królowie aby dojść do Betlejem szli za gwiazdą, która była ich drogowskazem. Dzisiaj my również musimy mieć drogowskazy, a są nimi nasze wartości, tradycja, ale też nasze kapliczki przy drodze, nasze krzyże w kościołach i szkołach. Nie zapominajmy o tych drogowskazach - mówił Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego.

W imieniu Rady Miasta Zakopanego życzenia złożył przewodniczący. - Życzę spokoju i pokoju u nas i na świecie. Oby nie tylko rok był lepszy, ale my również. Ten okres świąt Bożego Narodzenia w tym roku jest szczególnie ważny. Został ustalony nowy nowy czas obchodzenia świąt w kościele obrządku prawosławnego. Te święta w tym roku możemy wspólnie świętować. To ważne, bo w samym Zakopanem przebywa ok. 2 tys. osób z Ukrainy. To bardzo ważne, że święta możemy obchodzić w tym samym czasie - mówił Jan Gluc, przewodniczący Rady Miasta.

Czasem ma się wrażenie, że nowonarodzony Jezus mówi: chcesz mnie wyrzucić ze szkół, z urzędów, z miejsc pracy, z rodzin, a na końcu z serca. Kiedy przyjdzie trud pytacie: gdzie byłeś? Życzę, aby narodził się w naszych sercach, abyśmy mogli się do siebie częściej uśmiechać i podać sobie dłoń - mówił Władysław Filar, wicestarosta tatrzański.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
szósty król18:04, 6 stycznia 2024
swetru--potwierdzam
Swetru16:30, 6 stycznia 2024
Byłem.Widziałem.Ale było ich SZEŚCIU.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas