Gmina Kościelisko kolejny raz zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy - podhale24.pl
Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
Nowy Targ
Snow
Wiatr: 2.556 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
-0°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-1°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
07.01.2024, 15:14 | czytano: 2295

Gmina Kościelisko kolejny raz zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Już niebawem 32. Finał WOŚP. W Sztabach na terenie całej Polski wielkie przygotowania. Nie inaczej jest w Sztabie 6389 w Gminie Kościelisko.

arch. Podhale24
arch. Podhale24
- W tym roku nasz sztab nie gra tylko 28 stycznia. Już dziś zapraszam do Schroniska w Dolinie Chochołowskiej gdzie w sobotę tj. 27 stycznia odbędzie się licytacją z której dochód zasili konto naszego sztabu oraz występy artystów. Wkrótce więcej informacji na naszej stronie sztabu oraz stronie internetowej Schroniska - zapewnia Anna Hadowska.

W tym roku wolontariuszy w dniu Finału, czyli 28 stycznia br. będzie można spotkać u wlotu Doliny Kościeliskiej, Chochołowskiej i Strążyskiej obok kościoła parafialnego w Kościelisku, na Kasprowym Wierchu, a wieczorem na Gubałówce. Będą również obecni podczas związanego z Finałem wydarzenia kulturalnego, które odbędzie się na scenie plenerowej obok Domu Ludowego. Wystąpi m. in. Anna Gąsienicy Byrcyn, dziecięcy zespół regionalny i Aleksandra Białas. Będzie też możliwość skosztowania potraw przygotowanych przez mieszkańców i lokalne restauracje.

- Miło mi poinformować, że nasz Sztab ciągle się rozwija. W tym roku po raz pierwszy nasze puszki są w Zajeździe Józef, w Schronisku Górskim w Dolinie Chochołowskiej. Ponadto grają z nami: Schronisko Murowaniec na Hali Gąsienicowej, Schronisko Harcerskie Głodówka, Schronisko Górskie PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich oraz, w samym Kościelisku:
Centrum Informacji Turystycznej, Zespół Szkolno-Przedszkolny, Urząd Gminy i Cukiernia Samanta - wymienia Anna Hadowska.

Szefowa Sztabu Gminy Kościelisko dodaje: - Jeżeli ktoś jeszcze jest zainteresowany umieszczeniem puszki WOŚP w restauracji, sklepie, hotelu, pensjonacie itp. zapraszam do kontaktu. Jestem niezwykle dumna z tegorocznych aukcji. Już teraz można licytować m. in.: narty Justyny Kowalczyk - Tekieli, wjazd na Kasprowy Wierch i kawa z wójtem Gminy
Kościelisko Romanem Krupą, voucher na pobyt w hotelu Eco Tatry, zestawy gadżetów WOŚP i Gminy Kościelisko, weekendowy pobyt + jazda na nartach biegowych + kawa z Józefem Łuszczkiem, weekendowy pobyt w Schronisku Harcerskim Głodówka oraz wiele innych atrakcyjnych licytacji.

Więcej informacji na Facebooku WOŚP na grupie Kościelisko. Licytacje prowadzone są tutaj.

opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
tarantula16:10, 9 stycznia 2024
@@ Urlich von Pipke; na forach internetowych można znaleźć ,że "Zarząd Fundacji WOŚP składa się z czterech osób, z tym, że dwie z nich to małżeństwo Owsiaków, które jest w stanie zablokować każdą decyzję zarządu i każdą zatwierdzić. W ?Złotym Melonie? poza Owsiakiem nikt nie ma nic do gadania! Owsiak sam się zatrudnia, sam wyznacza sobie pensję, sam ze sobą podpisuje umowy i w ciągu 10 lat rozdysponował ponad 100 000 000 zł na usługi obce, natomiast głównymi wykonawcami tych usług były firmy: żony Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak i dwie firmy Jacka Stachery, konkubenta Aleksandry Owsiak",trafnie to również określiła osoba pod nickiem "moim-zdaniem ",nie porównuj bo to nie ta klasa, Caritasu katolickiej organizacji charytatywnej działającej na całym świecie, w tym również w Polsce do działań owsiaka ?
.
Urlich von Pipke12:30, 9 stycznia 2024
do tarantula, zapewne gdybyś mógł zakazał byś zbierania do tych puszek, a w związku z tym pojawia się pytanie "do puszek caritasu też?"
tarantula11:10, 9 stycznia 2024
jak zwykle co roku owsik wyręcza się dziećmi,zamiast zabrać się do uczciwej pracy,może rotacyjny "ustawą" ukróci ten proceder?
Janosik08:26, 9 stycznia 2024
Nadeszły tłuste lata dla Owsiaka. Fotografuje się z nowym Ministrem Sprawiedliwości Adamem Bodnarem. Możecie mu skoczyć. Jeszcze nie zaczął, a już ma 8 mln. Wiecie co myśli człowiek gdy wrzuca do puszki Owsiaka pieniądze? On nie myśli o tych niby biednych szpitalach, chorych dzieciach. On widzi Kaczyńskiego i tak go nakierowali, że jak wrzuci do puszki to robi mu na złość.
Urlich von Pipke08:21, 9 stycznia 2024
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozlicza się do złotówki i to jest wyjątkowo skrupulatnie badane.
To caritas stoi ponad prawem i nie musi prowadzić takiego rozliczenia.
Społeczeństwo na przestrzeni funkcjonowania WOŚP złożyło się i uzbierano ogromne kwoty, zakupiono nowoczesną aparaturę. Uratowano niejedno życie, wielu zwrócono zdrowie, wielu może funkcjonować. Kto nie musiał korzystać z nowoczesnego sprzętu chyba nie powinien się wypowiadać i nie toczyć swoich niejednokrotnie obraźliwych i mijających się z prawdą komentarzy.
Szanowni Państwo, zawsze wspieramy cała rodziną WOŚP, nauczyłem dzieci odkładać szczególnie przez grudzień pieniążki.
Liczymy, że nie będziemy musieli korzystać ze sprzętu który został lub zostanie zakupiony, jeżeli ktoś z niego skorzysta, a szczegolnie bezimienny to będzie dla nas czymś pięknym. Bo warto być przyzwoitym.
moim_zdaniem17:30, 8 stycznia 2024
Chcecie pomagać? Proszę bardzo!
20zł darowizny wpłacone na szpital - szpital dostaje 20zł- PROSTE.

Analogicznie:
20 zł wrzucone do puszki Owsiaka...- szpital dostaje z tego 4 zł !!
TO NIE OWSIAK ZBIERA NA DZIECI
TO DZIECI ZBIERAJĄ NA OWSIAKA !

Oto proste liczenie:
Załóżmy,że orkiestra uzbierała 200mln.
Pieniądze wędrują na konto fundacji którego pełnomocnikiem jest Owsiak.
Pieniądze leżą na koncie, bo trzeba "poustawiać" co komu za ile i do jakiego szpitala, więc kasa leży ale i pracuje...
Po roku "leżakowania" w takim mmmm banku na zwykłym rachunku z oprocentowaniem 7% z 200 mln zł robi się 214 000 000 mln...
Wychodzi na to, że raz w roku Owsiak ma "kumulacje" i tak od 30 lat.
Dziwicie się, że ma 4rezydencje 40 tyś zł pensji i chce grać do końca świata +1 dzień.
Pomagać mądrze, a nie na huuuraa bo Owsiak pajacuje.

Mogę pomagać bez medialnego szumu, naklejki w kształcie serduszka i całej tej szopki z pajacem w czerwonych okularkach. Który SIĘ NIE ROZLICZA ZE ZBIÓREK.
Za to posiada 4 rezydencje i jest ustawiony on i jego rodzina do końca życia!
Janosik14:00, 8 stycznia 2024
Wszystkim zainteresowanym akcją WOŚP polecam film na Youtube.
Wystarczy wyszukać hasło:
"Winterhilfswerk POMOC ZIMOWA Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy"
Dowiecie się państwo, że WOŚP jest to plagiat. Zresztą skuteczny i popularny plagiat, który przynosi korzyści darczyńcom i obdarowanym.
żal serce ściska07:50, 8 stycznia 2024
Po tej gminie tego bym się nie spodziewał. Jaka władza taka gmina
Małgorzata21:42, 7 stycznia 2024
Jakim trzeba być nieszczęśliwym człowiekiem żeby krytykować ludzi robiących coś z własnej inicjatywy i z dobrego serca. Pozdrawiam a na Niwy Rok życzę mnóstwo zdrowia. Pani Ani gratuluje motywacji i chęci di działania.
Zainteresowana21:38, 7 stycznia 2024
Ale dlaczego wstyd? A ja twierdzę że duma! Tyle sprzętu do szpitali kupione w całej Polsce. Akcja która od lat gromadzi ludzi dobrego serca. Nie chcesz nie dajesz. Ale po co odrazu jakieś nie miłe komentarze.
bardo smutne20:09, 7 stycznia 2024
Dzieci na mrozie tyrają marzną -Owsiak z rodziną żyje jak paczek w maśle a póżniej mówi ze Owsiak kupił
Pomysł i się rozglądnij19:24, 7 stycznia 2024
Uczestniczyć w tym żebraniu to wstyd
Nie dumą,!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas