Nowa siedziba biblioteki już wkrótce. Wcześniej była tu szkoła - podhale24.pl
Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Jabłonka
Clouds
26°
Wiatr: 10.872 km/h Wilgotność: 40 %
Clouds
26°
Wiatr: 10.944 km/h Wilgotność: 41 %
Clouds
27°
Wiatr: 10.08 km/h Wilgotność: 42 %
Clouds
28°
Wiatr: 9.684 km/h Wilgotność: 39 %
Clouds
27°
Wiatr: 6.804 km/h Wilgotność: 45 %
Clouds
26°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 40 %
Jakość powietrza
34 %
Nowy Targ
24 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
20.01.2024, 08:37 | czytano: 2438

Nowa siedziba biblioteki już wkrótce. Wcześniej była tu szkoła

Zakończyła się adaptacja budynku szkoły podstawowej w Kluszkowcach na Gminną Bibliotekę Publiczną. Obecnie trwają ostatnie prace związane z meblowaniem i dekorowaniem wnętrz. Już wkrótce będzie możliwość korzystania z usług bibliotecznych w nowej lokalizacji.

Fot. UG Czorsztyn
Fot. UG Czorsztyn
Dzięki wykonanym pracom, budynek szkoły podstawowej w Kluszkowcach stanie się siedzibą Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluszkowcach.


Nowy lokal biblioteki dostosowany jest do obsługi osób z niepełnosprawnościami i bez barier architektonicznych, a dźwig osobowy umożliwi dotarcie na wyższe kondygnacje. Odpowiednia aranżacja przestrzeni i wyposażenie biblioteki dostosowane są do rodzajów zbiorów oraz do grup wiekowych i kategorii czytelników.

W nowym budynku wydzielona została przestrzeń na wypożyczalnie i czytelnie z księgozbiorem popularnonaukowym. Wydzielono strefę dla seniorów, którą wyposażono w wygodne fotele i stoliki, audiobooki i sprzęt do odtwarzania audiobooków. Do dyspozycji seniorów będzie również komputer z profesjonalnym oprogramowaniem i klawiaturą z dużymi literami oraz myszką BIG Track, fotel masujący i telewizor.


Strefa dla dzieci i młodzieży, oznakowana została jako miejsce do aktywnej pracy z dziećmi i wyposażona w kolorowe meble dostosowane do tej grupy wiekowej. W tej strefie będzie również monitor interaktywny, siedziska, zabawki i gry edukacyjne.

W czytelni komputerowej do dyspozycji czytelników będą trzy stanowiska komputerowe, a w całym budynku dostęp do Internetu szerokopasmowego.

W holu biblioteki zorganizowana została strefa wypoczynku z fotelami i stolikiem.

Źródło: Urząd Gminy Czorsztyn, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
taka prawda14:34, 22 stycznia 2024
Dzięki Pani (Kierownik- Dyrektor) biblioteki w Kluszkowcach , która napisała program dotyczący pozyskania środków pieniężnych na tą wspaniałą inwestycję (bibliotekę w Kluszkowcach.Dziękujemy
0
Mieszkaniec11:05, 21 stycznia 2024
Jeszcze amfiteatr w Maniowach dokończą i będzie jak w mieście nawet Waldek będzie zazdrościł
0
zagubiony11:24, 20 stycznia 2024
No i pięknie. Byle dzieci uczyć miłości do książek, wyobraźni, by nie rosło pokolenie wtórnych analfabetów którzy nie potrafią ze zrozumieniem przeczytać tekstu dłuższego niż internetowy post i docenić piękna literatury.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas