Zakopane: Na przyszpitalnym parkingu wróciły opłaty (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Nowy Targ
Clouds
26°
Wiatr: 10.872 km/h Wilgotność: 40 %
Clouds
26°
Wiatr: 10.944 km/h Wilgotność: 41 %
Clouds
27°
Wiatr: 10.08 km/h Wilgotność: 42 %
Clouds
28°
Wiatr: 9.684 km/h Wilgotność: 39 %
Clouds
27°
Wiatr: 6.804 km/h Wilgotność: 45 %
Clouds
26°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 40 %
Jakość powietrza
34 %
Nowy Targ
24 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
23.01.2024, 18:02 | czytano: 3582

Zakopane: Na przyszpitalnym parkingu wróciły opłaty (zdjęcia)

Szlabany, i kamery odczytujące tablice rejestracyjne na wjeździe na szpitalny parking zaczęły działać. Automatyczna kasa do uiszczania opłat ustawiona została przy wejściu do budynku szpitala.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
Po okresie pandemii wróciły opłaty dla kierowców wjeżdżający na parking przy Szpitalu Powiatowym im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. Ustawione już kilka miesięcy temu bramki z kamerami przy wjeździe na parking zaczęły działać.

Nowy system sam odczytuje numer tablicy rejestracyjnej, który umieszczany jest na drukowanym kwicie przy wjeździe na parking. Pierwsza godzina jest bezpłatna, ale tylko raz na dobę. Oznacza to, że jeżeli kierowca odwiezie osobę do szpitala, a następnie po wizycie będzie chciał ją odebrać, to już będzie musiał zapłacić. Druga godzina i każda kolejna, to koszt 3 zł. Można także wykupić postój dobowy, który kosztuje 50 zł.

Opłaty za postój należy regulować w samoobsługowej kasie. Maszyna została ustawiona po lewej stronie od wejścia głównego do budynku szpitala. Za postój można płacić zarówno kartą jak i gotówką. Urządzenie przyjmuje zarówno bilon, jak i banknoty.

Dzięki nowoczesnemu systemowi wystarczy, że kierowca tylko podjedzie, a szlaban sam się otwiera. Niestety są także przypadki osób, które nie uiściły płatności za postój w kasie przy wejściu, a takiej możliwości już nie ma przy szlabanie. Kierowcy wówczas próbują wycofać, co jest bardzo trudne w momencie, gdy za takim pojazdem ustawiły się kolejne.

Zapytaliśmy osoby korzystające z parkingu, co sądzą o nowym systemie pobierania opłat. - Mi udało się uiścić opłatę, bo patrzyłem jak pani, która była przede mną to robiła - mówi o obsłudze samoobsługowej kasy mieszkaniec powiatu tatrzańskiego. - Przez jakiś czas tych opłat nie było i było dobrze. Nikt tu nie przyjeżdża, bo lubi. Poza tym są kolejki i wszystko się przedłuża, to dlaczego jeszcze za to płacić - żali się mężczyzna.
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
verum11:34, 25 stycznia 2024
Parking zrobili płatny, bo cepry zaczęły parkować i zostawiać samochody na cały dzień, a pacjenci nie mieli gdzie parkować!
0
gość08:49, 24 stycznia 2024
głupota i wyzysk kasy.Tak jak by kazdy jechał do szpitala dla przyjemności!!!
0
kary z nfz to nic - nagroda się należy23:57, 23 stycznia 2024
@Osiol, koszty zakupu to jedno. Ale tak naprawdę to koszty utrzymania w skali roku po upływie gwarancji będą spore. Kiedyś był chłopek w budce, pilnował, kasował, pewnie czasem na lewo... ale miał pracę, generował jakieś tam pkb i dbał żeby było odśnieżone. A teraz już trzeci lub czwarty system parkingowy kupiony. Każdy kolejny zapewne droższy. Kasy wydane tyle co by pewnie kosztowało utrzymanie dwóch parkingowych. A chłopek pewnie na socjalu siedzi i trzeba mu płacić tak czy inaczej tyle że teraz może siedzieć pod sklepem z żulami i nie pracować tylko "korzystać z życia". Wzorowe zarządzanie pieniędzmi podatnika. Dlatego jako naród upadniemy nim się kapniemy.
Przy okazji pozdrawiam wszystkich korzystających z kas samoobsługowych i płatności zbliżeniowych. Jestem pewny że jak Elon wypuści czipa do mózgu z opcją płatności "myślowych" to będziecie pierwsi w kolejce do wszczepienia i jeszcze zapłacicie za to kupę kasy. Takie są efekty prania mózgów.
0
Osiol19:40, 23 stycznia 2024
A ile kosztował szpital,,system''ze 150tys??dobrze zainwestowane pieniądze podatnika,tylko trzeba procedury w szpitalu tak zrobić by każdy się w 60min nie wyrobił i będzie się zwracał.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas