Mariusz Koperski kandydatem na burmistrza Zakopanego (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Leona, Kai, Heliodora
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 97 %
Snow
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 100 %
Snow
Wiatr: 3.456 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
-1°
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
20 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
26.01.2024, 21:05 | czytano: 3847

Mariusz Koperski kandydatem na burmistrza Zakopanego (zdjęcia)

ZAKOPANE. Kandydat komitetu wyborczego "Dla Podhala", popieranego przez przedstawicieli klubu Zakopane 2030 w Radzie Miasta i działaczy Platformy Obywatelskiej z powiatu tatrzańskiego na burmistrza Zakopanego, to obecny sekretarz gminy Kościelisko i były wiceburmistrz Zakopanego.

Mariusz Koperski / zdj. Marcin Szkodziński
Mariusz Koperski / zdj. Marcin Szkodziński
W hotelu Logos podczas spotkania z mieszkańcami komitetu wyborczego "Dla Podhala" przedstawiono Mariusza Koperskiego jako kandydata na burmistrza Zakopanego. W rolę prowadzących wieczór wcielili się Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej oraz dwaj zakopiańscy radni: Zbigniew Szczerba i Marek Donatowicz.

- Wystawiamy listy do Rady Miasta Zakopane i powiatu. Chcemy, aby powiat i miasto oddane zostały mieszkańcom. Chcemy, aby władza zeszła na ziemię. W ramach porozumienia chcemy zbudować silne Podhale, siłą naszych mieszkańców - mówił Zbigniew Szczerba. - Chcemy mieć wpływ na to, co jest w mieście i w powiecie. Chcemy mieć wpływ na to co dotyczy mieszkańców. Chcemy normalności, więcej jawności i lepszej komunikacji, a mniej stylu autorytarnego - mówiła Agata Wojtowicz.

Postać kandydata na burmistrza przedstawił radny Marek Donatowicz - Odważny wizjoner. Ma pomysł na naprawę miasta i nowe otwarcie, na inne miasto. Merytoryczny, pracowity, dobry szef, świetny organizator, otwarty na ludzi, chcący rozwiązywać ich problemy. Aktywny uczestnik życia kulturalnego miasta i sportowiec - wymieniał zakopiański radny.

Mariusz Koperski to wiceburmistrz Zakopanego w latach 2010-2014 i obecnie sekretarz gminy Kościelisko.

- Nie pojawiliśmy się znikąd. Od lat tu jesteśmy i tu działamy. Ten region jest dla nas ważny. Za pięć lat będzie ciężko miasto zawrócić z kierunku, który naszym zdaniem jest zły. Idziemy do miasta po odpowiedzialność. Chcemy wziąć odpowiedzialność za to co jest tu i teraz. Idziemy by zwrócić Zakopane mieszkańcom - mówił Mariusz Koperski. - Zakopane nie wyznacza już standardów. Nie jest miejscem, które się liczy. Nie powinno być elementem dekoracji dla polityków, którzy chcą zrobić sobie zdjęcie z góralem i ciupaga. Zakopane nie jest członkiem Małopolskiej Organizacja Turystycznej. Gdybyśmy byli reprezentantami całego regionu, wiele spraw udałoby się załatwić.

Zdaniem kandydata na burmistrza niezbędne będzie stworzenie na nowo strategii rozwoju dla Zakopanego, aby miasto mogło ponownie się stać liderem. - Musimy stworzyć na nowo strategię rozwoju miasta i regionu. Nie takiego dokumentu jak obecnie, co stoi na półce. Musimy zrobić mapę drogową co zrobić w mieście i w powiecie, co należy zrobić, żeby osiągnąć pewien cel. To nie jest łatwe. To nie musi być formalny dokument, ale niech powstanie taka mapa rozwoju miasta - mówił Mariusz Koperski.

Kandydat na burmistrza zaznaczył, że nie tylko przed nim, ale wszystkimi zgromadzonymi na sali ciężkie dwa miesiące kampanii.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Ankieta
Ankieta zakończona

Jak oceniasz rządy burmistrza Leszka Doruli?

 • 16%
  Bardzo dobrze
 • 16%
  Dość dobrze
 • 20%
  Żle
 • 34%
  Bardzo źle
 • 15%
  NIe mam zdania
Oddanych głosów: 1174
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Yayco11:07, 6 lutego 2024
To co znów sprzedadzą Kasprowy ?
Tys Prowda19:53, 29 stycznia 2024
Zapytajcie pana kandydata kim był dla niego "INTROLIGATOR" z Piotrkowa Trybunalskiego.
Jola11:58, 27 stycznia 2024
W Zakopanym i Nowym Targu już po kilku kandydatów na burmistrza a w Rabce cisza. Nikt się nie ujawnia. Czyżby cichym miasteczkiem nikt nie chciał rządzić?
gural07:55, 27 stycznia 2024
Jeżeli zlikwiduje Pan PISlamską imprezę propagandową, stworzy komunikacje z prawdziwego zdarzenia,zajmie sie ekologią i ograniczy ruch turystyczny w mieście ma Pan mój głos
Wyborca07:12, 27 stycznia 2024
Po Zakopanem będzie. Szkoda miasta
203021:31, 26 stycznia 2024
Katastrofa...2030 . i wszystko jasne.
Sum21:04, 26 stycznia 2024
przynajmniej nikt temu kandydatowi nie zarzuci doświadczenia
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas