Halina Szewczyk - kandydatką na wójta Gminy Raba Wyżna - podhale24.pl
Czwartek, 29 lutego
Imieniny:
Zakopane
Clouds
Wiatr: 2.124 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 1.26 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
09.02.2024, 13:07 | czytano: 8314

Halina Szewczyk - kandydatką na wójta Gminy Raba Wyżna

W tegorocznych wyborach samorządowych w Rabie Wyżnej o urząd wójta będzie ubiegać się Halina Szewczyk. Kandydatka przez ostatnie 15 lat kierowała Bankiem Spółdzielczym w Rabie Wyżnej.

zdj. mat. prasowy
zdj. mat. prasowy
Halina Szewczyk 44 lata pracowała w bankowości spółdzielczej. Przez ostatnie 15 lat pełniła funkcję prezesa Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej. Jednak, nie tylko "umiejętności zarządcze są jej atutem", jak sama podkreśla - "w swoim działaniu zawsze stawia na współpracę zespołową".

- Przez lata przekonałam się, że sukces nie przychodzi sam. Osiąga się go poprzez współpracę połączonych serc i umysłów - mówi.

Dlaczego Halina Szewczyk zdecydowała się na kandydowanie? - Odpowiedź jest prosta. Pragnę, aby każdy mieszkaniec gminy Raba Wyżna był doceniany i traktowany z należną mu powagą i szacunkiem - wyjaśnia.

Jej wizja opiera się na idei sprawiedliwości społecznej i bliskości władz lokalnych z mieszkańcami.

mat. prasowy, opr. s/
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Aga13:13, 27 lutego 2024
Odważna Pani powodzenia :)
Paweł07:56, 23 lutego 2024
Super osoba, ma Pani mój głos.
raba21:02, 16 lutego 2024
wnuki bawić a nie do polityki ,starczy tych oszustw
Raba W16:48, 13 lutego 2024
Kryształowa pani jak to niektórzy piszą to tylko elektorat PIS-u zawsze popierała p.Siarke kiedy były wybory to jakie bikbordy wisiały na banku w Rabce wstyd także nigdy w życiu nie była niezależna wójt musi miec twardą rękę a nie taką jak ma p.Halinka zaraz pół rodziny by pracowało w gminie tak jak w banku było
precz z oszustami i kłamcami11:49, 13 lutego 2024
Z wyglądu bardzo spokojna pani , ale nie ujawnia swoich preferencji partyjnych i z jakiego komitetu wystartuje , ma to jest istota sparwy. Jak okaże się ,że przed wyborami to niezależna , a p takiej najbardziej trzeba się obawiać.. Takiego oszusta , to już mieliśmy i pozwoliliśmy mu trzykrotnie nabić się w butelkę , a dziś mówi ,że odszkodowania od Niemców już dostaliśmy. Może od dostał , ale nie Polacy i społeczeństwo polskie. Precz z oszustami i zakłamanymi niezależnymi .Polska musi się oczyścić od takich pomiotów na każdym szczeblu władzy .
dziwisz ma tak negatywny elektorat że nie ma skąd 21:09, 12 lutego 2024
Mariusz
*Kk10:40, 12 lutego 2024
Morale nas wszystkich ucierpiało po tej aferze, a niesmak pozostal do dzis
Helga06:45, 12 lutego 2024
Ujada tylko pies i taka jego rola
Tylko kryształowa Halina będzie dobra
Kk23:23, 11 lutego 2024
A cóż to za osoba o wielu nickach tak się wystraszyła Rajcy i wymyśla niestworzone historie? Oj wyciągnie wam wszystkie afery i niegospodarności w gminie. Jedyny gwarant porządnych porządków - już teraz to widać po ujadaniu.
Skawianin19:55, 11 lutego 2024
Niech Pan R. zrobi porządek na swoim podwórku a później pcha się do rządów ?.
Rabianin19:43, 11 lutego 2024
Niesmak pozostaje niezdrowy
Lol17:15, 11 lutego 2024
*hop - niech używa do woli z prawa z lewa, a nawet z każdej strony :D

Ale nich o sprawiedliwości i krystaliczność nie opowiada. Nich siedzi Tomuś cichutko bo na kolanach w Częstochowie powinien dziękować, że zamiast seksafery w organach ścigania emerytura nastała
Hip16:41, 11 lutego 2024
Lol Chłopie,zdrowy chłop zdrowe afery
Lol08:24, 11 lutego 2024
*witam
Chyba niewiele wiesz o uczciwości - żeby ją ocenić to trzeba zacząć od najbliższego podwórka, a tu czeka np. seksafera - czy to taka uczciwość? Skawianie jeszcze pamiętają pana Rajcę za kariery w policji i jak uczciwie się skończyła.
Samo ściskanie dłoni i uśmiechy nie wystarczą, ba nawet niezła aparycja też nie pomoże. Niech Pan Rajca powie co zrobił dla nas jako radny powiatowy przez ostatnie lata - tam widać rzeczywistość - wielkie 0.
Działanie w konspirze, bo mu chyba wstyd, to też wielce niepokojące.

No i biwak na łonie natury przy palacu razem z Fabrem (niby przeciwnicy i wrogowie bo biogazownia) ale rączka rączkę ściska
Baju baju21:52, 10 lutego 2024
Naprawdę wierzycie w tą bajkę ze ta pani emerytka, której już od dawna nie było nigdzie widać i pewnie od jakiegoś czasu mogła spokojnie siedzieć pod kocykiem i oglądać modę na sukces popijając ciepłą herbatkę nagle zamarzyła sobie że na stare lata chce zostać Wójtem Gminy??? A może niektórym jakoś ciężej się coś teraz wiedzie, więc ode złego lepsza byłaby marionetka wśród ciemnego ludu niż szarpaniny na wysokich szczeblach...
Witam21:45, 10 lutego 2024
Rajca, wreszcie ktoś uczciwy, pracowity i ambitny. Rajca tylko on może wnieść coś nowego do Raby
Nie narzekaj bierz się do roboty20:41, 10 lutego 2024
Żelazna Dama ! Po pierwsze wymagająca ! Po drugie na da sobie sterować i wpływać w żaden sposób na jej decyzje. Myślę że mogła by zrobić niezły porządek w gminie nie tylko pod względem funkcjonowania jako organu ale i jako przejrzystości m.in w przetargach czy poprawy finansów gminy. Zaciągnie kolejnych kredytów pod rządami obecnego wójta jakoś kompletnie zamiecione pod dywan. Biogazownia to pikuś i wójt i tak nie wiele może w tej sprawie wiele. Poza tym gdyby całkowicie odcięli się od takich inwestorów jak pan Bocianowski to gmina nie będzie atrakcyjna dla pozostałych potencjalnych inwestorów. A jak wiadomo inwestorzy to biznes a biznes to pieniądze a pieniądze to podatki. Gmina oczywiście nie może nie słuchać swoich mieszkańców ale nie powinna też eliminować inwestorów którzy są spoza naszej miejscowości. A z tego co ogłosił w ostatnim artykule pan Bocianowski, chciał rozmawiać o zmianie lokalizacji jednak nie było woli ze strony gminy. Czyżby jakiś układ ? Kolejna sprawa to zmiany planów miejscowych dlaczego jedni dostają a drudzy nie ? Raba wyzna jest piękna ale nie byłaby taka gdyby na jej rozwój nie mialy wpływu osoby z innych miejscowości wchodzocuch w skład gminy. Jak nam wszystkim wiadomo pani Halina będąc prezesem BS współpracowała z każdym i z posłem Siarką gdy był jeszcze wójtem i obecnym wójtem jak również z poszegolnymi parafiami. Nie myślę że będzie sterowana przez kogoś to nie jej styl.
Do mieszkaniec19:43, 10 lutego 2024
Tyle długu ? Proszę wystąpić o informacje publiczna ile zarobił sam przyjaciel wójta na przetargach ?
*czas na zmiany19:43, 10 lutego 2024
Ale bredzisz :D zmień dostawcę bo aż strach :D

Czysta jak łza - tak na pewno nie jedna jej spadła jak młodych ludzi zwalniała z banku i tych z dlugim stazem rowniez, nie jedna też pewne spadła jak trzeba było z Siarka sprawy w lesie załatwiać.
Nie jedna też pewnie spadnie jak zgodę na biogazownie, sprzedaż gruntów własną ręką podpisze (jeśli wygra).
Juz ogłosiła (przed swoim wyborczym programem),że wietrzyć będzie, /.../
Wiec tak masz rację to na co tyle lat pracowała prysnęło w jednej chwili. Cały autorytet i elitarna otoczka rozleciała się jak mydlana bańka.
Siarka juz swoje 5 minut w gminie miał, Faber również - nawet ukrywanie się za zacną Haliną nie pomoże.

Oby ludzie rozum mieli!
Nigdy ale to nigdy im nie ufaj18:54, 10 lutego 2024
Stara zasada, której nauczył mnie dziadek i się sprawdza brzmi: "nigdy nie ufaj bankierowi ani policjantowi (nawet byłemu).
Ziomek18:35, 10 lutego 2024
Brawo, P Halinko ktoś konkretny i z klasą na stanowisko, czemu nie niech wygra z całego serca życzę, oddam głos właśnie na Panią Halinkę Szewczyk. POWODZENIA...
Masorz18:25, 10 lutego 2024
I tu też do rodziców dzieci z Bielanki apeluje, że jak Pani wygra to w Bielance szkoła będzie zlikwidowana bo wnuczke już od dawna do Raby do szkoły przepisali. Znaczy że szkoła w Bielance nie potrzebna.
miki16:38, 10 lutego 2024
Niech się spełnia jako babcia. dziękuję za jej kandydaturę - chyba jeszcze może się wycofać tak dobrowolnie?
Do obserwator13:51, 10 lutego 2024
Do obserwator. Widzę że jesteś z eko raba i uważasz że wójt też powinien wywodzić się z tej grupki i sprawować rządy głównie pod nią. Jednakże gmina raba składa się z wielu wiosek i działa dla nieco więcej ludności. Obecny wójt kiełbasą wyborczą przypodobał się już eko rabie, Pan Rajca też choć nie wiem co przez ostatnie lata zrobił dla swoich wyborców z całej gminy będąc radnym powiatowym. Dlatego ja stawiam na Panią H.Szewczyk. Wyborcy z całej gminy zdecydują.
Czas na zmiany13:42, 10 lutego 2024
Bardzo dobra wiadomość, kobieta doświadczona w zarządzaniu duża instytucja i finansami, kulturalną i potrafiąca słuchac głosu ludzi. Wielu z nas korzystało z banku - jakie macie doświadczenia? Ja jak najlepsze. I jeśli chodzi o pomoc, i jeśli chodzi o kontakty międzyludzkie . Pytałam, kto będzie w komitecie - ludzie, których znam, ideowcy nie powiązani podejrzanymi zaleznosciami. Naprawdę chcecie, by dotychczasowy układ trwał? By było, jak było? Jest szansa na zmianę. W zakresie wyprowadzenia budżetu z długów, przywrócenia normalnego funkcjonowania słuzby zdrowia, normalnego traktowania ludzi spoza ukladów. Trzymam kciuki Pani Halinów, ma Pani mój glos
Domyslsie13:37, 10 lutego 2024
Niestety, wszystko pięknie wygląda tylko na papierze... Pani będzie jedynie twarzą Gminy, a szyją i rękami będzie ktoś inny...
Rozczarowany10:10, 10 lutego 2024
E tych komentarzach to jakbym poprzedniego Sołtysa Rabiańskiego słyszał też opowiada że to już pewne że wygra i zrobi porządek tak są pewni że już podzielili stanowiska hehehehehehe, jakie to słabe jest ... ale puki co to wyborcy podejmą decyzje kto zostanie wybrany na Wójta.
Tw09:37, 10 lutego 2024
Brawo! Napewno wygra! Pora odmienić naszą "najbiedniejszą gminę w Polsce"
taki tam :)08:44, 10 lutego 2024
Kochani mieszkańcy gminy Raba Wyżna i to wszystkich miejscowości od Skawy Rokicin, Sieniawy, Bielanki, Bukowiny-Osiedle, Harkabuza, Podsrania i oczywiście Raby, zamiast narzekać i jęczeć że coś jest nie tak, że oni tacy nijacy lub .. może czas wziąć sprawę w własne ręce. Znaleźć obok siebie osoby które szanujecie i ufacie, lub samemu próbować coś zmienić. Teraz jest ten czas i moment następne okienko w normalnym trybie za 5 lat. Możecie kształtować naszą gminę jak zechcecie a nie tylko jęczeć i narzekać .. Osobiście uważam że czas na 40-50 latków a nie osoby.. nie obraźcie się z innej epoki :) Czas by rada nie obrażając obecnej (jednak obejrzyjcie się sami jak zachowujecie się na sesjach) było normalnie mądrze działajmy organem. Podejrzewam że krzykacze teraz zaczną krzyczeć, jedynie słuszni bronić się :) jednak może do kogoś to dotrze. Kochani radni i radne mój wpis nie jest przeciwko wam ani tym bardziej wykonujecie swoje zadania jak potraficie :) a konkurencja w wyborach da wam satysfakcję, że wygraliście i potwierdziliście jak super jesteście osobami. Pani Halino jeśli jedynym jednak powodem jest jak gminna plotka niesie namówienie przez posła Siarkę i jego otoczenie.. według mnie nie warto, czas pana Siarki dobiega końca nie to że mu źle życzę, świat się zmienia i ludzie :)
.08:35, 10 lutego 2024
Piszecie ze mlodzi wogole nie wygrywają wyborów????? A rzeczywiscie, młodych tyle kandyduje ze nie idzie się przez nich przecisnac???? każdy może spróbować ale jakoś Ci co tak piszą to ani jeden nie chce się wychylić dalej.. tchórzostwo?
obserwator08:24, 10 lutego 2024
Po pierwsze zgłoszenie nie czyni wójtem. Czekam myślę jak wielu potencjalnych wyborców na program pani i odpowiedzi na pytania. Na przykład jaki jest pani stosunek do budowy jako obiektu towarzyszącego przy nie działającej kotłowni biogazowni w bezpośrednim centrum Raby? Jak dalej widzi pani współpracę z p. dzierżawcą bo wygląda że rozumiecie się dobrze:) skoro główne zaplecze ma stanowić p. Ola wspierająca projekt a co za tym idzie starosta.. no i oczywiści poseł Siarka. Jak pani postrzega budowę obwodnicy Raby? Jak zamierza pani o ile zamierza dbać o to by walory przyrodniczo turystyczne naszej gminy zostały zachowane? Jak postrzega pani równość mieszkańców wobec zasad i prawa oraz w kwestii ich traktowania przez organy gminy? Co ma pani do zaproponowania ludziom młodym czego mogą się spodziewać po pani działaniach? Bardzo czekam na konkrety :) Cóż jeszcze jedno, przez tyle lat nie działała pani w samorządzie.. i nagle będąc emerytką chce pani być wójtem, dlaczego? Co panią skłoniło przedmówcy twierdzą że ktoś :)
Jaki taki rabianin08:23, 10 lutego 2024
Ludzie bądźcie sprawiedliwi-dajcie dotrwać wójtowi do emerytury.Obaj pozostali kandydaci mają już emerytury-tak jak komentujcie -nie będzie podwójnej wypłaty.Niech siedzą w cieplutkich domkach i odpoczywają.
Jak ludzie dobrze ją znają00:02, 10 lutego 2024
Dama pisze:że przez lata przekonała się że sukces nie przychodzi sam - jest nastawiona tylko na swoje sukcesy a to że wygra to już pewne. Nie kandydowała by gdyby nie wiedziała że wygra ....
Inwest21:26, 9 lutego 2024
A biogazownia będzie?
Pytam bo nie wiem czy czekać czy już kupować działkę pod firmę.
Jak będzie to poczekam bo grunt stanieje.
Karolina21:17, 9 lutego 2024
Pani Halina Szewczyk wygra wybory na wójta gminy. To jest więcej niż pewne. Urzędujacy wójt jest na wylocie i dobrze o tym wie.
gazda19:46, 9 lutego 2024
Rajca nie ma szans,nie nadaje się na wójta, podobno emerytowany policjant a to go powinno dyskwalifikować, jak emerytura to nie praca, chyba że społecznie. Podatników nie stać na wypłacanie emerytury i jednocześnie wynagrodzenia z wójtowania.
Do Julian19:36, 9 lutego 2024
Nie wszystko się robi dla pieniędzy. Nie można mierzyć innych swoją miarą.
do boju18:50, 9 lutego 2024
Dajcie spokój z biogazownią
Raba nie jest pępkiem świata
są jeszcze inne miejscowości w tej gminie
Pokonamy Rabę po raz kolejny :)
Julian18:43, 9 lutego 2024
To jeszcze jej mało a tak a właściwie nic,,
nam nie wolno zabrać ze sobą odpocznij kobieto.
Rr18:37, 9 lutego 2024
Odeszła jako Wielka Halina a zejdzie jak ta Halina od Posła. Juz nawet pani dyr się nie pcha.
Sprawa się rypła18:06, 9 lutego 2024
To Rajca na wójta? I bardzo dobrze! To już wiadomo kto wejdzie od nas do rady powiatu!
Można spać spokojnie18:01, 9 lutego 2024
No to w końcu się dowiedziałem, że T. Rajca będzie kandydował na wójta a nie do powiatu. Bo to strasznie wielka tajemnica była.
Mieszkaniec17:12, 9 lutego 2024
Super. Wreszcie ktoś normalny, może gmina wyjdzie z długów które zaciągnęła na 30 milionów.
Akcja Katolicka16:32, 9 lutego 2024
Halinko,,,, czym cie skusili albo przymusili ???? Sama mowila ze chcesz juz odpoczac. Musisz miec bardzo duze zobowiazania wobec Siarki skoro dalas sie w to wrobic,,,,
Obiektywnym okiem16:18, 9 lutego 2024
Dziękujemy, że zdecydowała się Pani startować. Wreszcie dobry kandydat.
Stop dla biogazowni16:01, 9 lutego 2024
W końcu poseł i ekipa biogazowni wskazali swojego kandydata. Sprytnie to wymyślili, ale ludzie głupi nie są.
sprawiedliwy15:51, 9 lutego 2024
Pani Szewczyk !!!to co pani mówi :będąc wójtem pani łaski nie robi aby ludzi traktować z należytym szacunkiem! tego kultura wymaga!poza tym śmiesznym stwierdzeniem nie ma pani nic do zaoferowania ,a może to gra aby odebrać głosy panu Rajcy,który ma naprawdę bogaty program!!!Jest pani w komitywie że nie można tego ująć jakiej z wojtem Dziwiszem ,któremu to wielokrotnie pani dla gminy udzielała ogromne pożyczki i nie tylko ,więc myślę i na pewno wiem i wszyscy wiedzą ,że gra pani głosami do bramki Dziwisza obecnego wójta!
serio...15:47, 9 lutego 2024
Naprawdę nie dopuszczałem do siebie tych krążących wszędzie plotek, że dała się Pani namówić przez to orawsko-rokiciańskie kółko wzajemnej adoracji...a jednak
oby się spełniło15:27, 9 lutego 2024
Brawo
Kobiety na traktory władzy
Osiol15:04, 9 lutego 2024
No sława w komentarzach wyprzedza
Aż wstyd14:39, 9 lutego 2024
Tłuste koty za plecami z układami partyjnymi zrobią wszystko, żeby nam śmierdząca biogazownie postawić.

Aż wstyd - niby szanującą się poważna kobieta
rad14:18, 9 lutego 2024
Moze w koncu ktos zrobic cos z ogromnym zadluzeniem gminy
w14:17, 9 lutego 2024
Po wygranej trzeba bedzie sie przyjrzec przetargom
Pudrowana Damo14:08, 9 lutego 2024
Oj Halinko mało Ci mało. Za mało na stołku prezesa było?
Hahaha14:05, 9 lutego 2024
O tak Pani prezes znana jest z ludzkiego podejścia i sprawiedliwego traktowania ludzi z banku w Rabie.

Po ludzku, z sercem i z ludzkiej życzliwości - bez mrugnięcia okiem - perfidnie zwalniała pracownice po wyjściu za mąż, żeby przypadkiem za chwile matkami nie były.
Tak doceniała i traktowała z szacunkiem.
Ktos13:49, 9 lutego 2024
Kiedy młodzi Rabianie dostaną szanse aby kierować gminą ?

No kiedy!!!! ,,Starym,, cały czas mało....
pytanie mam13:48, 9 lutego 2024
Ta sprawiedliwość społeczna i bliskość władz lokalnych już się dzieje na naszych oczach. Sam Poseł Edward agituje dla tego komitetu i już od jakiegoś czasu odwiedza mieszkańców Raby i nie tylko...czyżby to właśnie była ta próba doceniania i traktowania z należną powagą i szacunkiem mieszkańców?
Ed13:46, 9 lutego 2024
NO , oni muszą być przy władzy bo inaczej żyć się nie da.
A młodzi kiedy????
aaaaaaaaaaaaaahhhhaaaaa13:28, 9 lutego 2024
Prościej było napisać kto będzie zastępcą wójta - będzie prościej wiedzieć kto będzie ciągnął za sznurki :P Ośrodek władzy będzie poza Rabą :D
mieszko13:15, 9 lutego 2024
Jest szansa na pozytywne zmiany. Gmina Raba potrzebuje realnej strategii, konkretnych propozycji rozwoju i sprawnego pozyskiwania środków zewnętrznych.
Rabianin13:12, 9 lutego 2024
Kompetentna osoba :) Powodzenia!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas